Судове рішення #4288800

№ 1-122/09

ВИРОК

Іменем України

30 січня 2009 р. Голосіївський районний суд м. Києва

в складі: головуючого судді Дмитрук Н.Ю.

при секретарі Борисейко М.О.

за участю прокурора Фролов В.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві справу по

обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Новоукраїнка Кіровоградської області, українець, громадянин України, освіта середня, розлученого, не одруженого, не працюючого, раніше судимого за вироком Печерського районного суду м. Києва від 04.01.2008 року за ст. 185 ч.1 КК України до 1 року позбавлення волі з застосуванням ст. 75 КК України з іспитовим строком на 1 рік, судимість не знята і не погашена, зареєстрованого: АДРЕСА_1, проживаючого: в АДРЕСА_2, -

у вчиненні злочину, передбаченого ст. 358 ч. 1 КК України, -


ВСТАНОВИВ:


Підсудний ОСОБА_1, маючи не зняту та не погашену у встановленому законом порядку судимість, знов вчинив умисний злочин за наступних обставин.

Так він, 25.08.2008 року, приблизно в 12:00 год. знаходячись біля радіо ринку «Караваєві Дачі» по вул. Ушинського в м. Києві, знайшов паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_2, 1977 року народження, який забрав та зберігав за місцем свого мешкання в будинку АДРЕСА_1

04.10.2008 року, підсудний ОСОБА_1, знаходячись за вказаним місцем проживання з метою підробки документа, а саме паспорта громадянина України та подальшого його використання, вклеїв свою фотокартку в паспорт серії НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_2, 1977 року народження, тобто підробив паспорт громадянина України, що є документом, який видається та посвідчується установою.

07.11.2008 року, ОСОБА_1, приблизно о 19.30 год., знаходячись в приміщенні ломбарду «Скарбниця» по вул. Артема, 76 в м. Києві, достовірно знаючи, що паспорт серії НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_2 з вклеєною в ньому фотокарткою є підробленим, використав його, надавши працівникам ломбарду «Скарбниця» для передачі в заставу мобільного телефону.

14.11.2008 року, приблизно о 03:10 год., ОСОБА_1, знаходячись біля будинку № 136 по вул. Червоноармійській в м. Києві, достовірно знаючи, що паспорт серії НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_2 з вклеєною в ньому фотокарткою є підробленим, використав його, надавши працівникам міліції, який в подальшому у нього було вилучено.

Згідно висновку експерта № 522 від 20.11.2008 року, в наданому на дослідження паспорті громадянина України серії НОМЕР_1, виданого на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 була здійснена переклейка фотокартки на 1-й сторінці, яких-небудь інших змін первинного змісту реквізитів не виявлено.


Таким чином, ОСОБА_1, своїми умисними діями, які виразились у підробці документа, що посвідчується підприємством, установою, організацією, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його самим підроблювачем, вчинив злочин передбачений ст. 358 ч. 1 КК України.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнав повністю, підтвердивши суду вищезазначені обставини. Пояснив, що 25.08.2008 року, знаходячись біля радіо ринку «Караваєві Дачі» по вул. Ушинського в м. Києві, знайшов паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_2, 1977 року народження, який вирішив залишити собі, тому що у нього на той момент свого паспорта не було. В жовтні 2008 року з метою підробки документа, а саме паспорта громадянина України та подальшого його використання, вклеїв свою фотокартку в паспорт серії НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_2, 1977 року народження. В листопаді 2008 року він скористався вищевказаним паспортом в ломбарді «Скарбниця» по вул. Артема, 76 в м. Києві, достовірно знаючи, що паспорт з вклеєною в ньому фотокарткою є підробленим, для передачі в заставу мобільного телефону. Щиро розкаявся у вчиненому, просив суд не карати його суворо.

За згодою сторін судом було визнано недоцільним дослідження таких доказів по справі як покази свідків та інших доказів, що були зібрані в ході досудового слідства по справі стосовно фактичних обставин справи, які правильно розуміють підсудний та інші сторони і які ніким не оспорювались.

Тому суд обмежився дослідженням таких матеріалів кримінальної справи, що характеризують особу підсудного, і надійшов до висновку, що дії підсудного за ст. 358 ч. 1 КК України кваліфіковано правильно як у підроблення документа, що посвідчується підприємством, установою, організацією, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його самим підроблювачем.

При обранні міри покарання підсудному суд враховує наступні обставини справи:

· ступінь тяжкості вчиненого підсудним злочину;

· особу винного, який за місцем проживання характеризується задовільно, раніше був засуджений, судимість не знята та не погашена у встановленому законом порядку, на обліку у лікарів психіатра та нарколога не перебуває.

Обставиною, що пом'якшує покарання у відповідності зі ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття винного у вчиненому.

Обставин, що обтяжують покарання підсудного згідно зі ст. 67 КК України, судом не встановлено.

Таким чином, суд вважає, що перевиховання та виправлення винного можливо без ізоляції від суспільства, а тому необхідно призначити йому покарання в межах санкції ст. 358 ч. 1 КК України, у виді штрафу, але із застосуванням правил ст. 72 ч.3 КК України - основні покарання у виді штрафу при призначенні їх за сукупністю злочинів і за сукупністю вироків складанню з іншими видами покарань не підлягають і виконуються самостійно.

Відповідно до ст. 93 КПК України необхідно стягнути з ОСОБА_1 судові витрати по справі - вартість проведеної технічної експертизи в сумі 1 095 грн. 25 коп.

Долю речового доказу необхідно вирішити відповідно до ст. 81 КПК України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, -


ЗАСУДИВ:


ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 358 ч. 1 КК України, та призначити йому покарання - штраф в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.


Відповідно до ст. 72 ч.3 КК України основні покарання у виді штрафу при призначенні їх за сукупністю злочинів і за сукупністю вироків складанню з іншими видами покарань не підлягають і виконуються самостійно.

Речовий доказ по справі - паспорт громадянина України серії НОМЕР_1, виданого на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 та квитанція № 29-3614608 від 07.11.2008 року, залишити в матеріалах кримінальної справи.

Стягнути з засудженого ОСОБА_1 судові витрати по справі - вартість проведеної технічної експертизи в розмірі 1 095 грн. 25 коп. (отримувач платежу НДЕКЦ при ГУМВС України в м. Києві ГУДКУ у Київській області р/р № 35226002000466 код 25575285, МФО 821018 ( за проведення експертизи та дослідження)).

Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити без змін - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 15 діб з моменту проголошення, а засудженою - в той же строк з моменту отримання ним копії вироку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація