Справа 2о-48/09
РІШЕННЯ
Іменем України
4 лютого 2009 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді Малинникова О.Ф.
при секретарі - Мягкій Т.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва, ОСОБА_2 про встановлення факту перебування на утриманні,
встановив:
У серпні 2008 року до суду надійшла заява ОСОБА_1, заінтересована особа Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва про встановлення факту перебування на утриманні.
В обґрунтування своєї заяви ОСОБА_3, 1944 року народження посилається на те, що з 16 жовтня 1999 року вона, як непрацездатна у зв'язку з виходом не пенсію за віком, перебувала на повному утриманні чоловіка ОСОБА_4, пенсія якого була у чотири рази більше розміру її пенсії, до його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1. Посилаючись на те, що допомога її чоловіка була постійним і основним джерелом засобів її існування, просила встановити факт перебування на утриманні ОСОБА_4, 1939 року народження з 16.10.1999 року до дня його смерті.
Заінтересована особа надала пояснення з посиланням на п.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсій та ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на підставі яких вирішується питання призначення пенсії особам що перебували на утриманні.
Ухвалою від 19 грудня 2008 року до участі як заінтересована особа залучена ОСОБА_2.
У судовому засіданні заявник свої вимоги підтримала та просила встановити перебування на утриманні ОСОБА_4, 1939 року народження з підстав, зазначених у заяві.
Представник Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва у судовому засіданні підтримала доводи викладені у письмових поясненнях.
Заінтересована особа у судовому засіданні пояснила, що заявниця - її мати вони проживають в одній квартирі, батько був годувальником сім'ї з дня її народження і до дня його смерті. Він утримував матір, допомагав їй, дочці, оскільки його заробітна плата була основним джерелом доходів для нього та матері. З часу виходу батька на пенсію він також утримував матір, оскільки вона мала свою сім"ю і незначні доходи, матері не могла допомагати. До своєї смерті батькові доходи були для матері основним джерелом існування.
Суд, заслухавши пояснення заявника, заінтересованих осіб та дослідивши матеріали справи, вважає заяву такою, що підлягає задоволенню.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1, 1944 року народження перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_4, 1939 року народження, який помер 5 червня 2008 року.
Звертаючись до суду, заявниця просила визнати факт перебування на утриманні чоловіка з часу виходу її на пенсію до дня його смерті, посилаючись на те, що на протязі всього життя він був годувальником сім"ї, а з 1999 року, вона отримуючи невелику пенсію, перебувала на його утриманні.
Відповідно до п. "ж" п.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який регулює питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до цього Закону подається документ про перебування членів сім'ї (крім дітей) на повному утриманні померлого годувальника чи одержання від померлого годувальника допомоги, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. Умови призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника визначені ст. 36 Закону, згідно з якою пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім"ї годувальника , які були на його утриманні, до яких віднесені особи, які були на повному утриманні померлого годувальника або одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним та основним джерелом для існування.
Судом встановлено, що позивачка, проживаючи разом із чоловіком, отримувала пенсію у розмірі 49, 39 грн., починаючи з жовтня 1999 року, у 2001 році - 105, 13 грн.. у 2003 році - 156, 30 грн.. у 2004 - 198, у 2006 - 387, 91, у 2007 - 502, 22 грн., у 2008 році - 683 грн. Як слідує із копії пенсійної справи ОСОБА_4 розмір його пенсії був на протязі цього періоду істотно вище, зокрема у 2006 році - 780, 56 грн., у 2007 році -864, 20 грн., а з 1 січня 2008 року - 2321, 11 грн.
Довідкою форма 3 Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора "Діброва" від 18 серпня 2008 року підтверджено, що ОСОБА_4 був наймачем квартири АДРЕСА_1, у якій проживав з дружиною ОСОБА_3, там же проживала сім"я дочки ОСОБА_2 з двома малолітніми дітьми.
Дослідивши матеріали справи, , суд, оцінюючи надані на підтвердження доводів позивачки докази у їх сукупності, дійшов висновку про доведеність факту перебування дружини померлого ОСОБА_3 на утриманні її чоловіка ОСОБА_4 у період з 16.10.1999 року по день його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1.
Враховуючи наведене, на підставі ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", п.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та керуючись ст. ст. 234, 235, 256, 257, 258, 259 ЦПК України, суд -
вирішив:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва,
ОСОБА_2 про встановлення факту перебування на утриманні задовольнити.
Встановити факт перебування на утриманні ОСОБА_1, 1944 року народження, її чоловіком ОСОБА_4, 1939 року народження - у період з 16.10.1999 року по день його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути
подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на
рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне
оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.