Справа № 2-9923\08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2008 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі
головуючого судді Ізмайлової Т.Л.
при секретарі Мозговій Є.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах своїх та неповнолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 , 3-я особа КП „ ЖЕК „ Золотоустівська" , Служба у справах дітей Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації, про зміну договору найму житлового приміщення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з цим позовом, посилаючись на те, що вона з неповнолітньою дочкою проживає та зареєстрована у АДРЕСА_1. Квартира складається з трьох кімнат. У квартирі зареєстровані п"ять осіб та проживають не зареєстровані дружина і дитина брата. Позивачка не має доступу до балкону , не може на свій розсуд і в зручний для неї час користуватись ванною кімнатою та кухнею, оскільки у квартирі проживає занадто багато людей. Крім того, оскільки батько та брат користуються пільгами по оплаті комунальних послуг, а вона їх не має, вона не може із-за відповідачів оформити субсидію. Тому позивачка просить змінити договір найму жилого приміщення - квартири АДРЕСА_1 , укласти з нею окремий договір найму на ізольовану кімнату площею 12.7 кв.м.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала.
Відповідач ОСОБА_3 проти задоволення позову не заперечує.
Відповідач ОСОБА_4 проти позову заперечує.
3-я особа КП „ ЖЕК „ Золотоустівська" в судове зсідання не з"явилась, подала заяву просить розглядати справу в їх відсутність.
Представник 3-і особи Служби у справах дітей Шевченківської РДА у м. Києві при вирішенні справи покладається на розсуд суду, посилаючись на те, що дане рішення ніяким чином не може зачіпати їх інтереси.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає , виходячи з наступного.
Спірна квартира - квартира АДРЕСА_1.
Складається з трьох кімнат: дві ізольовані площею 12, 7 кв.м. та 14, 2 кв.м., одна суміжна- 14, 10 кв.м.
У квартирі зареєстровано п"ять осіб : ОСОБА_1 і її дочка ОСОБА_5, батько позивачки - ОСОБА_3, брат позивачки - ОСОБА_4 з сином ОСОБА_6 та проживає дружина брата, яка не зареєстрована у спірній квартирі.
Позивачка ОСОБА_1 з дочкою займає кімнату 12, 7 кв.м., батько ОСОБА_3 - 14. 2 кв.м., брат іх сім"єю - займає прохідну кімнату 14. 1 кв.м.
Оскільки у квартирі зареєстровано п"ять осіб, розмір житлової площі, що припадає на кожного, становить 8, 2 кв.м.
Відповідно до ст. 104 Житлового Кодексу України , член сім'ї наймача вправі вимагати за згодою інших членів сім"ї, які проживають разом з ним, укладення окремого договору найму, якщо жилу площу, що припадає на його, може бути виділено у вигляді приміщення, яке відповідає вимогам статті 63 цього Кодексу .
Згідно ст. 63 ЖК України предметом договору найму жилого приміщення в будинках державного і громадського жилого фонду є окрема квартира або інше ізольоване приміщення, що зкладається з однієї чи кількох кімнат. Не можуть бути самостійним предметом договору найму : жиле приміщення , яке хоч і ізольоване, проте за розміром менше від встановленого для надання одній особі ( частина перша статті 48) частина кімнати або кімната, зв"язана з іншою кімнатою спільним входом, а також підсобні приміщення (кухня, коридор, комора, тощо).
Пленум Верховного Суду України № 2 від 12 квітня 1985 року „ Про деякі питання , що виникли у практиці застосування судами Житлового Кодексу України" роз"яснив, що „ При поділі жилого приміщення за вимогою члена сім"ї наймача йому може бути виділено ізольоване жиле приміщення розміром, меншим за жилу площу, що припадає на нього. Однак поділ не може бути допущений, коли це призведе до штучного погіршення житлових умов позивача і викличе необхідність постановки його на облік як такого, що потребує поліпшення житлових умов" ( п.16).
Якщо позивачці з дочкою виділити кімнату площею 12, 7 кв.м., як просить позивачка, то на кожного з них буде припадати площа 6, 35 кв.м. , що менше за норму по м. Києву ( 7, 5 кв.м.). Це призведе до штучного погіршення житлових умов позивачки і викличе необхідність постановки її на облік як такої, що потребує поліпшення житлових умов, що протирічить вищезазначеним нормам чинного законодавства.
Таким чином, вимоги позивачки не грунтуються на вимогах закону, а тому задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. 48, 63, 104 ЖК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12 квітня 1985 року „ Про деякі питання , що виникли у практиці застосування судами Житлового Кодексу України" ст.ст. 3, 10, 57, 58, 213 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 в інтересах своїх та неповнолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 , 3-я особа КП „ ЖЕК „ Золотоустівська" , Служба у справах дітей Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації, про зміну договору найму житлового приміщення, -відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.