Справа № 2- а- 17231 2008 р.
П О С Т А Н О В А
Іменем України
18 грудня 2008 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді –Бондаренко О.В.,
при секретарі судового засідання – Слюсаренко С.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі № 4 м. Біла Церква справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до Білоцерківського міського виконавчого комітету про визнання дій суб’єкта владних повноважень неправомірними та зобов’язання вчинити дії, суд -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом на бездіяльність посадових осіб Білоцерківського міськвиконкому, посилаючись на те, що останні неправомірно відмовляють їй в прийнятті документів , оформленні та направленні їх до Київської облдержадміністрації для вирішення питання щодо надання її неповнолітній донці – ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1, статусу потерпілої дитини від аварії на ЧАЕС та видачі посвідчення дитини, що потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи. Свої вимоги позивачка обгрунтовувала тим, що її донька постійно з дня народження і по теперішній час проживає в м.Білій Церкві, а тому має підстави для отримання вищевказаного статусу та відповідного посвідчення, хоча довідку з ЖЕК про постійне проживання протягом встановленого законом терміну в зоні посиленого радіологічного контролю до Білоцерківського міськвиконкому надати не може, поскільки прописала дитину в м.Білій Церкві лише 04.09.2008 року.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги .
Білоцерківський міськвиконком до суду свого представника не направив, про день і час розгляду справи був повідомлений належним чином, направив до суду заяву з проханням розглядати справу без їх представника.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов обґрунтуваний і підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно п.10 Порядку видачі посвідчень / Постанова КМУ від 20.01.97 № 51 / та згідно ст.ст.14,15 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” посвідчення потерпілого видаються особам, які постійно проживають, або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали, чи постійно навчалися в цій зоні не менше чотирьох років \ для дорослих
Відповідно до п. 4 ст. 27 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, до потерпілих належать діти віком до 18 років, які проживали на момент аварії, чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше трьох років у зоні посиленого радіологічного контролю. Цим дітям по досягненню трирічного віку видається чорнобильське посвідчення серії “Д” на підставі довідки з постійного місця проживання.
Відповідно до п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 року за № 51 “Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” рішення про видачу та відмову у видачі посвідчення приймається у місячний термін з дня надходження необхідних документів до органу, що видає посвідчення. Це й же пункт Постанови передбачає, що видача посвідчень потерпілим та учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС проводиться обласними державними адміністраціями за поданням місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування за місцем проживання.
Підставою для подання документів до Київської облдержадміністрації для оформлення відповідного посвідчення потерпілої дитини від аварії на ЧАЕС є довідка про постійне проживання у встановлений законом термін, що видається паспортними службами УЖКГ, з дня прописки \ реєстрації особи на території зони посиленого радіологічного контролю.
При наданні особою вищевказаної довідки та паспорту про прописку реєстрацію в м.Білій Церкві виконкомом видається довідка \ додаток № 7 або додаток № 9 згідно Постанови КМУ від 20.01.97 № 51 \ ,яка є підставою для подання документів до Київської облдержадміністрації для оформлення відповідного посвідчення потерпілої дитини від аварії на ЧАЕС.
Судом встановлено, що неповнолітня ОСОБА_2 народилась 31.08.2001 року в м. Біла Церква (що підтвержується копією свідоцтва про народження), з дня народження перебуває під наглядом дільничого лікаря дитячої поліклініки за адресою АДРЕСА_1. Наведене стверджується довідкою дитячої поліклініки за № 1007 від 30.09.2008 р.
В судовому засіданні встановлено, що батьки неповнолітньої – ОСОБА_1 та ОСОБА_3 постійно проживають, працюють та зареєстровані в м. Біла Церква. Наведене стверджується копією паспорта.
Слід зазначити, що згідно ст.29 ЦК України місцем проживання дитини є місце проживання її батьків.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що відмова посадових осіб Білоцерківського міськвиконкому у видачі посвідчення дитнини, потерпілої від аварії на ЧАЕС, є неправомірною, поскільки вирішення даного питанння по суті не входить до компетенції Білоцерківського міськвиконкому.
На підставі ст. 15, п. 4 ст. 27, 65 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Постанови КМУ від 20 січня 1997 року № 51 , керуючись ст.ст.6,17,158-163,167,185,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Визнати дії Виконавчого комітету Білоцерківської міськвикої ради у відмові ОСОБА_1 в підготовці та поданні документів її неповнолітньої доньки - ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1 до Київської обласної державної адміністрації для вирішення питання щодо наявності підстав для видачі їй посвідчення дитини потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи неправомірними.
Зобов’язати Виконавчий комітет Білоцерківської міської ради прийняти документи ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1, м. Біла Церква оформити довідку (додаток № 9) та передати їх до Київської обласної державної адміністрації для вирішення питання щодо наявності підстав для видачі їй посвідчення дитини потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.
Суддя: О.В.Бондаренко