№ 2-5002/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2008 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Олійника А.В.,
секретаря Бабенко Л.М. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Новомосковського міськрайонного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новомосковської державної міської нотаріальної контори про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Новомосковської державної міської нотаріальної контори про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.
В обгрунтування позовних вимог позивач вказує, що згідно свідоцтва про народження ОСОБА_2 є його матір'ю. До 1993 року він та його матір мешкали і були прописані в квартирі АДРЕСА_1. 16.12.1993 року вони з матір'ю приватизували вказану квартиру. 9.01.2007 року ОСОБА_2 померла. Після її смерті залишилося спадкове майно у вигляді частини квартири АДРЕСА_1. Заповіт на все майно був складений його матір'ю 5.04.2005 року. У встановлений термін він подав до Новомосковської державної міської нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Але у видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріусом йому було відмовлено, так як не була виділена частка померлої у спільному майні. Інших спадкоємців на вказане спадкове майно немає, у зв'язку з чим він просить суд визнати за ним право власності на 14 частину квартири АДРЕСА_1 та визнати за ним право власності на 14 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті його матері ОСОБА_2
Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просить суд визнати за ним право власності на 14 частину квартири АДРЕСА_1 та визнати за ним право власності на 14 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті його матері ОСОБА_2
Відповідач в судове засідання не з'явився, надавши суду заяву про розгляд справи без їх участі.
Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що згідно заповіту ОСОБА_2, яка померла 9.01.2007 року (а.с. 10), заповіла ОСОБА_1 усе належне їй майно (а.с. 5).
Згідно свідоцтва про право власності на житло від 16.21.1993 року квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а.с. 7).
Згідно відповіді нотаріуса від 13.10.2007 року нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом чи за заповітом після смерті одного з учасників спільної сумісної власності лише за умови виділення (визначення) частки померлого у спільному майні (а.с 8).
Таким чином, суд вважає, що частки осіб, які є власниками квартири на праві спільної сумісної власності відповідно до ч. 2 ст. 370 ЦК України, є рівними і за кожним із них необхідно визнати по 1/2 частки квартири.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 2 ст. 346 ЦК України - право власності припиняється у разі смерті власника.
На підставі ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України він не заявив про відмову від неї.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 328, 370, 346, 1268 ЦК України, суд, -
вирішив:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті його матері ОСОБА_2, померлої 9.01.2007 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.