копія
Справа № 2-57
2009 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 лютого 2009 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі
головуючої судді Романюк Л.І.
при секретарі Педько О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Гадяч цивільну справу за позовом
ОСОБА_1
до
Сарівської територіальної громади
третя особа - Гадяцька державна нотаріальна контора,
про
визнання права власності, -
в с т а н о в и в:
до суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Сарівської територіальної громади про визнання права власноті.
У своїй позовній заяві позивач вказує, що його дід ОСОБА_2та баба ОСОБА_3проживали по АДРЕСА_1і. Їхній будинок з господарськими спорудами відносився до типу колгоспного двору, членами якого були вони. Земельна ділянка біля будинку приватизована на ім`я ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_3 померла, спадщину після її смерті фактично отримав її чоловік та дід позивача ОСОБА_2ІНФОРМАЦІЯ_2 року він помер, після смерті залишив заповіт, в якому все своє майно заповів позивачу. Для оформлення спадщини після смерті діда йому необхідно надати в Гадяцьку державну нотаріальну контору правовстановлюючий документ на вказане домоволодіння, але такого документу він не оформляв, тому вимушений звернутися до суду з позовом про визнання права власності.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав повністю, просив суд їх задовольнити.
Представники Сарівської сільської ради та Гадяцької державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явилися, направили до суду заяви про розгляд справи без їх участі, проти задоволення позовних вимог не заперечують.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши докази, вважає, що позовні вимогиОСОБА_1 до Сарівської територіальної громади про визнання права власності, підлягають до задоволення, з таких підстав.
Судом встановлено, що відповідно до довідки виданої виконавчим комітетом Сарівської сільської ради, будинковолодіння в АДРЕСА_1 згідно погосподарської книги № 4, особовий рахунок № 287, станом на 1 липня 1990 року відносилося до типу колгоспного двору, членами якого станом на 1 липня 1990 року були ОСОБА_2 – голова двору та ОСОБА_3 - дружина, в рівних долях.
Присадибна земельна ділянка площею 0,46 га приватизована.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 померла, яка відповідно до свідоцтва про одруження являлась дружиною ОСОБА_2
Згідно державного акту на право приватної власності на землю, виданого на підставі рішення виконавчого комітету Сарівської сільської ради Гадяцького району № 10 від 15 січня 1994 року та зареєстрованого 16 листопада 1998 року за № 1482, земельна ділянка площею 0,46 гектарів була надана померлому дідові позивача ОСОБА_2 для обслуговування житлового будинку та ведення особистого підсобного господарства.
28 грудня 1995 року ОСОБА_2 на випадок своєї смерті зробив заповітне розпорядження, в якому належний йому будинок з допоміжними господарчими будівлями, що знаходиться в селі Сари Гадяцького району Полтавської області та все рухоме й нерухоме майно, заповів позивачу ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 помер.
Відповідно до довідки Гадяцької державної нотаріальної контори, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2, із заявою про прийняття спадщини звертався ОСОБА_1
Пунктом 11 частини 1 статті 346 ЦК України передбачено, що право власності припиняється у разі смерті власника.
Згідно ст. 1225 ч.2 ЦК України, до спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені.
Статтею 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець має право прийняти спадщину.
Керуючись п.1 ч.2 ст. 16, ст. 319, п. 11 ч.1 ст. 346, ст. ст. 392, 1225, 1268 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 212 - 215 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
позов ОСОБА_1 до Сарівської територіальної громади, третя особа: Гадяцька державна нотаріальна контора про визнання права власності, задовольнити.
Визнати будинок, позначений на технічному паспорті літерою А-1, з наступними господарськими спорудами: сарай літ. Б, літня кухня літ. В, погріб літ. Г, що знаходиться в АДРЕСА_1 та земельну ділянку, що знаходиться за тією ж адресою, які належали померлому ОСОБА_2, спадковим майном та визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Гадяцький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуюча: підпис
Копія – вірно
Суддя Гадяцького
районного суду Л.І. Романюк