Судове рішення #4267559

копія

Справа № 2-133

         2009 рік                                                                           

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

 26 лютого 2009 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі

головуючої судді                     Романюк Л.І.

при секретарі                           Педько О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Гадяч  цивільну справу за позовом

ОСОБА_1,

ОСОБА_2

до

Соснівської територіальної громади

третя особа - Гадяцька державна  нотаріальна контора,

про

визнання права власності, -

 

в с т а н о в и в:

 

до суду звернулися ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з позовом до Соснівської територіальної громади про визнання права власності.

У своїй позовній заяві позивачі вказують, що вони проживали разом з ОСОБА_3 в АДРЕСА_1. Будинок відносився до типу колгоспного двору, членами якого були всі вони. Земельна ділянка біля будинку не приватизована. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер, заповіт від його імені не посвідчувався. Спадщину після його смерті вони фактично прийняли, оскільки проживали у вищевказаному будинку та вели господарство. Для оформлення спадщини після смерті чоловіка та батька позивачам необхідно надати в Гадяцьку державну нотаріальну контору правовстановлюючий документ на вказане будинковолодіння, але такого документу вони не оформляли, тому вимушені звернутися до суду з позовом про визнання за ними права власності.

У судовому засіданні позивачка ОСОБА_2, яка водночас є предствницею по довіреності позивачки ОСОБА_1, позовні вимоги підтримала повністю, просила  суд  їх задовольнити.

Представники Соснівської сільської ради та Гадяцької державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явилися, направили до суду заяви про розгляд справи без їх участі, проти задоволення позовних вимог не заперечують.

Суд, заслухавши думку позивачки, дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Соснівської територіальної громади про визнання права власності підлягають до задоволення з таких підстав.

Судом встановлено, що відповідно до довідки виданої виконавчим комітетом Соснівської сільської ради, будинковолодіння в АДРЕСА_1,  згідно погосподарської книги НОМЕР_1, особовий рахунок НОМЕР_2 станом на 1 липня 1990 року відносилося до типу колгоспного двору, членами якого станом на 1 липня 1990 року були: ОСОБА_3 - голова двору, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних долях.

Земельна ділянка площею 0,41 га не приватизована.

Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу, ОСОБА_2 після шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_2.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер, який відповідно до сідоцтва про одруження являвся чоловіком позивачки ОСОБА_1 та відповідно до свідоцтва про народження був батьком позивачки ОСОБА_2, яка після шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_2.

Відповідно до довідки  Гадяцької державної нотаріальної контори, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3, в установлений законом термін,  із заявами про прийняття спадщини ніхто не звертався.

Пунктом 11 частини 1  статті 346 ЦК України передбачено, що право власності припиняється у разі смерті власника.

Статтею 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець має право прийняти спадщину.

Керуючись п.1 ч.2 ст. 16, п. 11 ч.1 ст. 346,  ст. ст. 392, 1268  ЦК України, ст. ст. 10, 60, 212 - 215 ЦПК України, суд, -

 

в и р і ш и в :

 

позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Соснівської територіальної громади, третя особа: Гадяцька державна нотаріальна контора про визнання права власності задовольнити.

Визнати 1/3 частину будинку з господарськими будівлями, який складається вцілому з будинку, позначеного на технічному паспорті літ. А-1 з господарськими будівлями: літня кухня літ. Б, сарай літ. В, гараж літ. Г, сарай літ. Д, літня кухня літ. Є, сарай літ. Ж, погріб літ. З, що знаходиться в АДРЕСА_1, яка належала померлому ОСОБА_3, спадковим майном.

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на спадкове майно в рівних долях по 1/6 частині за кожною та визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на 2/3 частини цього ж будинку з господарськими будівлями в рівних долях по 1/3 частині за кожною, які належать їм фактично, але на які відсутня технічна документація, тобто в загальному по Ѕ частині  будинку з господарськими будівлями за кожною з них.

Рішення  може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Гадяцький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

 

 

 

 

Головуюча: підпис

Копія – вірно

Суддя Гадяцького

районного суду                                                                             Л.І. Романюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація