Судове рішення #42654251



Провадження №22-ц/790/741/13

Справа №2020/11681/2012 Головуючий 1 інст.- Колодяжна І.М.

категорія -стягнення аліментів Доповідач - Пономаренко Ю.А.


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


22 січня 2013 року

Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:

головуючого - судді Пономаренко Ю. А.

суддів - Черкасова В.В., Кукліної Н.О.

при секретарі: Гуренко М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 27 листопада 2012 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просила стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітніх доньок: ОСОБА_3 2003 року народження та ОСОБА_4 2010 року народження у розмірі 2000 грн. щомісячно, до досягнення дітьми повноліття.

В обґрунтування своїх вимог позивачка зазначала, що з 28 лютого 2003 року сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу мають неповнолітніх доньок : ОСОБА_3 2003 року народження та ОСОБА_4 2010 року народження. Відповідач вихованням дітей не займається та не надає матеріальної допомоги на їх утримання, угоди на добровільну сплату аліментів між ними не досягнуто.

Рішенням Комінтернівського районного суду м. Харкова від 27 листопада 2012 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1, аліменти на утримання доньок ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4, у розмірі 900 грн., починаючи з 31.10.2012 року і до повноліття ОСОБА_3 та ОСОБА_4, або зміни матеріального становища сторін. Стягнуто з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 214 грн. 60 коп. В задоволенні решти позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 поставлене питання про скасування рішення суду в частині призначеного розміру аліментів та постановлення нового рішення про задоволення її позовних вимог та стягнення з відповідача аліментів у розмірі 2000 грн., посилаючись на ті обставини, що рішення суду постановлене з порушенням норм матеріального та процесуального закону.

Вислухавши пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Суд, частково задовольняючи позовні вимоги виходив з того, що відповідач має нерегулярний, мінливий дохід, і тому підстав для задоволення позову про стягнення з відповідача аліментів на утримання дітей в розмірі зазначеним позивачем відсутні.

Судова колегія погоджується з такими висновками суду, оскільки вони правильні, обґрунтовані, відповідають фактичним обставинам по справі та вимогам діючого законодавства.

Відповідно до ч.1 ст.303 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції.

Згідно зі ст.ст.11, 60 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі наданих сторонами доказів, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Як вбачається з матеріалів справи, з 28 лютого 2003 року сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу мають двох неповнолітніх доньок: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4.

Відповідно до довідки з КП «Жилкомсервіс» №53 від 06.11.2012 року № 1507 ОСОБА_1 та її неповнолітні доньки ОСОБА_3 та ОСОБА_4, мешкають та зареєстровані за адресою:АДРЕСА_1., та знаходяться на утриманні позивачки.

У відповідності до вимог ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.

Відповідно до ч.1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Судова колегія погоджується з висновком суду 1 інстанції, що у відповідності до вимог ст. 183 СК України обґрунтовано визначено суму у розмірі 900 гривень на двох неповнолітніх дітей, оскільки зазначена сума є обґрунтованою, і відповідає вимогам ч.2 ст. 182 СК України, в якій зазначено, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Доводи ОСОБА_1 в апеляційній скарзі про те, що відповідач мав дохід в розмірі 5-6 тисяч гривень на місяць та може платити аліменти в більшому розмірі не обґрунтовані, оскільки позивачем на підтвердження цієї обставини у відповідності до ст. 60 ЦПК України жодного доказу не надано.

З підстав наведеного, судова колегія погоджується з висновком суду 1 інстанції про часткове задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст.308 ЦПК України, суд апеляційної інстанції відхиляє апеляційну скаргу, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального та процесуального права.

Враховуючи викладене, судова колегія підстав для скасування рішення не вбачає.

Доводи наведені в апеляційній скарзі не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги немає.

Інші доводи апеляційної скарги висновки суду не спростовують.

На підставі викладеного, керуючись ст.303,304, п.1 ч.1 ст.307, 308, 313, ст.314, 315,317 ЦПК України, судова колегія, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 27 листопада 2012 року залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили негайно з моменту проголошення.

Касаційна скарга може бути подана безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.


Головуючий Судді


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація