Судове рішення #4263858

Справа №2-269/2009

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 січня 2009 року м. Ясинувата

Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючий суддя Бичков П.Ю.

при секретарі Парпула Н.Ф.

за участю представника позивача ОСОБА_2

відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в Ясинуватському міськрайонному суду Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1, в інтересах якої на підставі довіреності діє ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове нерухоме майно у порядку спадкування за законом у порядку п'ятої черги спадкування, -


ВСТАНОВИВ:


11 грудня 2008 року ОСОБА_1, в інтересах якої на підставі довіреності діє ОСОБА_2 звернулися до суду з позовною заявою до ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове нерухоме майно у порядку спадкування за законом у порядку п'ятої черги спадкування, що після смерті моїй прабабці - ОСОБА_4 відкрилась спадщина у виді житлового будинку з належними до нього господарськими спорудами, фактично вступила в управління та володіння спадковим майном, однак не може оформити своє право власності юридично, так як прабабка належним чином не оформила і не зареєстрував у Бюро технічної інвентаризації правовстановлюючі документи на належний їй будинок. Просить визнати за нею права власності на житловий будинок з належними до нього господарськими спорудами, який розташован за адресою: АДРЕСА_1.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2, який діє на підставі довіреності змінив та підтримав заявлені вимоги, в обґрунтування яких послався на обставини викладені у позовній заяві та зазначив, що після смерті її прабабки ОСОБА_4., померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку з належними господарськими спорудами, який розташован за адресою: АДРЕСА_1. Спадкоємцями у ОСОБА_4. є спадкоємці ОСОБА_1. та ОСОБА_3 інших спадкоємців не має. ОСОБА_1. було подано заяву про прийняття спадщини до Ясинуватської державної нотаріальної контори. Вона фактично прийняла спадщину. Але з того що прабабка, не оформила і не зареєструвала своєчасно своє право власності на нерухоме майно в Бюро технічної інвентаризації. Немає можливості отримати свідоцтво на спадщину за законом. Просить суд визнати права власності на житловий будинок з належними до нього господарськими спорудами, в порядку спадкування за законом.

Відповідач ОСОБА_3 у судовому засіданні позовні вимоги визнав та підтримав у повному обсязі, на обґрунтування яких послався на обставини, які викладені у позовній заяві. Просив задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1. в повному обсязі, та подав заяву до суду, що позов визнає і просить розглянути справу за його відсутністю.

Вислухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи в межах заявлених вимог (ст.11 ЦПК України), суд установив наступне.

Згідно договору купівлі-продажу від 26 березня 1957 року житловий будинок АДРЕСА_2 належить ОСОБА_4.. Названий договір купівлі-продажу зареєстрован в реєстрі за № 1-2105 державним нотаріусом Першої Макіївської державної нотаріальної контори.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 померла у віці 73 роки, про що відділом ЗАГС Центрально-міського райвиконкому м. Макіївки Донецької області ІНФОРМАЦІЯ_1 був зроблений


актовий запис № 1326.

Згідно документів БТІ, о зміни назв, що буд. АДРЕСА_2, змінена на буд. АДРЕСА_1.

Згідно Рішення Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області від 1 вересня 2008 року, встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, є рідною правнучкою ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно матеріалів справи ОСОБА_5. у визначений законодавством строк із заявою про прийняття спадщини до Державної нотаріальної контори (за місцем відкриття спадщини) не зверталася, однак згідно Рішення Центрально-міського районного суду м. Макіївки Донецької області від 6 квітня 2007 року, визначили ОСОБА_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини. Посилаючись на наведені обставини позивачка бажає прийняти спадщину, відсутня її письмова заява про відмову в прийняти спадщини. Інших спадкоємців за законом чи за заповітом судом не встановлено.

Беручи до уваги сутність заявлених вимог і обставини справи, суд вважає за необхідне вирішити дану цивільну справу на підставі законодавства, що діяло на момент виникнення спірних правовідносин.

Згідно положень ст. 549 ЦК УРСР 1963 p., спадкоємець визнається таким, що прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадкоємним майном. Зазначені дії повинні бути здійснені протягом шести місяців від дня відкриття спадщини.

Відповідно п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 24 червня 1983 р. "Про практику розгляду судами України справ про спадщину", передбачений ст. 549 ЦК України шестимісячний строк для прийняття спадщини може бути продовжений судом за заявою зацікавленої особи або доведеності поважності причини його пропуску. Якщо у встановлений строк позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права на спадкове майно, а не про продовження пропущеного строку.

Як передбачено статтями 524, 529 ЦК УРСР 1963 р. спадкування здійснюється, також і по закону, коли і оскільки воно не змінено заповітом. Правнуки відносяться до спадкоємців першої черги.

Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 прийняла спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_4, тому є підстави для визнання за нею права власності на вказане майно.

Проаналізувавши встановлені обставини по справі, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позивачем доведені позовні вимоги, тому є підстави визнати їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі

В силу вищезгаданих правових норм із урахуванням конкретних обставин суд вважає за необхідне визнати за ОСОБА_1. право власності на квартиру в порядку спадкування законом.

Позивачка не вимагає компенсації за понесені судові витрати, пов'язані зі зверненням до суду і розглядом судової справи.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 11, 60, 212, 213, 214, 215 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 524, 529, 549, 560 Цивільного кодексу УРСР 1963 року, суд, -


ВИРІШИВ:


Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, який розташован за адресою: АДРЕСА_1, що залишився після смерті, ОСОБА_4 померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається в Апеляційний суд Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація