Справа №2-3536/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" грудня 2008р. Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі: головуючого - судді Лешко С.М.
при секретарі Янковій Ю.Д.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м.Коростені цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі виконкому Коростенської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась в суд з даним позовом який мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1 помер її дядько ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина за заповітом.
Вказала, що вона є єдиним спадкоємцем за заповітом, однак в установлений законом строк заяви про прийняття спадщини до державної нотконтори не подала, так як після смерті дядька виїхала за межі України і тривалий час працювала за кордоном. В даний час бажає оформити спадщину, через що просила визначити їй додатковий строк, достатній для прийняття спадщини, терміном на два місяці.
Позивачка в судове засідання не з'явилась, надала до суду письмову заяву, в якій просила справу розглянути у її відсутності і позов задовольнити (а.с. 13).
Представник відповідача також в судове засідання не з'явився, надав заяву у якій просив справу розглядати без його участі. Вказав, що позов визнає і проти його задоволення не заперечує (а.с. 10).
Вивчивши письмові матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1, що стверджується письмовими доказами по справі. Однак, у встановлений законом шестимісячний строк вона із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори не зверталась, оскільки тривалий час перебувала закордоном на заробітках.
У відповідності до ст.1272 п.3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, суд вважає, що позивачка пропустила встановлений законом строк для прийняття спадщини з поважних причин, у зв'язку з чим даний позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 130п.4, 174, 213-215, 218ЦПК України, ст.ст. 1270, 1272 п.3 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року, терміном на 2 (два) місяці, починаючи з моменту набрання рішенням законної сили.
Звільнити позивачку від сплати судового збору на підставі ст.4 п.18 ДКМ України „Про державне мито", як потерпілу від Чорнобильської катастрофи.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів з дня подачі заяви.