Справа №2-0-38 2008 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16. 04. 2008 року Біляївський районний суд
Одеської області
в складі: головуючого судді: Груца Е. Е.,
народних засідателів: Селіна О. В., Персинської О. В.
при секретарі: Ткаченко В. М.
за участю представника органу опіки та піклування Норенко Л. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Біляївка цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 третя особа орган опіки та піклування Біляївської райдержадміністрації про визнання особи недієздатною, суд -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з цією заявою і просить суд визнати ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, яка мешкає АДРЕСА_1, недієздатною.
Заслухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи заслухавши думку представника органу опіки та піклування, судом встановлено, що ОСОБА_1 є тіткою позивачки, яка являється інвалідом другої групи з дитинства, непрацездатна, розумово відсталою в степені неглибокої імбецильності.
ОСОБА_1 все своє життя жила разом зі своєю матір'ю ОСОБА_2, під її постійним наглядом. Але 01 листопада її матір вмерла і тітка позивачки нездатна собі ради, обійти себе, потребує стороннього нагляду, допомоги, не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 згідно акту № 371 Одеської обласної клінічної психіатричної лікарні № 1, страждає стійким психічним захворюванням - уміреною розумовою відсталістю, у зв'язку з чим не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. По психічному стану потребує сторонньої опіки.
Таким чином, суд вважає, що позов законний, обґрунтований, підтверджується матеріалами справи, а саме: довідкою Біляївської міської Ради, характеристикою, довідками Біляївського наркологічного кабінету, ксерокопією паспорта, висновком ОСОБА_3., випискою з свідоцтвами про народження, свідоцтвами про смерть, актом № 371 Одеської обласної клінічної психіатричної лікарні, тому підлягає задовільненню. Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 213-215,
236-241 ЦПК України, ст. 39 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити. Визнати ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, яка мешкає АДРЕСА_1, недієздатною.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення судуможе бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.