Справа № 2-2706/1/08 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне )
22 грудня 2008 року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Беспалова О.О.
при секретарі Терегейло Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації, третя особа: Десята Київська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовною заявою про продовження строку прийняття спадщини, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер батько позивача – ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть, зареєстрованим відділом РАЦС Дніпровського районного управління юстиції м. Києва, актовий запис № НОМЕР_1 .
ОСОБА_2 проживав і помер у м. Києві по АДРЕСА_1 .
На випадок своєї смерті батько позивача 07 квітня 1998р. склав заповіт, посвідчений державним нотаріусом Десятої Київської державної нотаріальної контори Долговою З.М., за яким заповідав належну йому АДРЕСА_1 позивачеві ОСОБА_2
30 вересня 2008 року позивачка як єдина спадкоємиця за заповітом звернулася до Десятої Київської нотаріальної контори з метою прийняття спадщини.
При зверненні позивачки до нотаріальної контори с приводу оформлення спадщини після померлого батька, позивачу відмовили у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з тим, що ним пропущено строк для подання відповідної заяви.
Смерть батька позивач дуже тяжко переживала, у зв"язку з цим у неї значно погіршилось здоров"я. Думати в той час про прийняття спадщини просто не являлось можливим, оскільки вона перебувала у дуже тяжкому психологічному та фізичному стані. У березні 2008 року позивачка дуже тяжко захворіла, проходила курс стаціонарного лікування, після чого змушена була поїхати на відпочинок.
В судове засідання позивач не з'явилася, надала суду заяву у якій позовні вимоги підтримала в повному обсязі просила розглянути справу у її відсутність. Також просила у разі неявки відповідача винести по справі заочне рішення.
В судове засідання представники відповідача не з'явилися, про день та час розгляду справи були повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили. За таких обставин суд приходить до висновку про можливість розгляду справи у їх відсутність.
Відповідно до ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Представники третьої особи в судове засідання не з'явилися про день та час розгляду справи були повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили. За таких обставин суд приходить до висновку про можливість розгляду справи у їх відсутність.
Враховуючи викладене, суд розглядає справу по наявним в справі доказам.
В судовому засіданні встановлено.
Відповідно до заповіту від 07 квітня 1998р. ОСОБА_2 заповів належну йому частину квартири АДРЕСА_1 ОСОБА_1 /а.с.11/.
Відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 18 лютого 1994 року власником АДРЕСА_1 є ОСОБА_2 та ОСОБА_1 /а.с.5/.
Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є батьками ОСОБА_1 /а.с.8/.
Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що позивач шестимісячний строк звернення до нотаріальної контори з приводу прийняття спадщини пропустила з поважних причин, оскільки смерть батька позивач дуже тяжко переживала, у зв"язку з цим у неї значно погіршилось здоров"я, а тому не змогла своєчасно подати заяву до нотаріальної контори і оформити спадщину.
Виходячи з наведеного суд вважає, що позивачем строк прийняття спадщини пропущено з поважних причин, а тому суд вважає за можливе визначити позивачу додатковий строк для подання ними заяви про прийняття спадщини тривалістю в два місяці.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1270, 1272 України, ст. ст. 10, 14, 60, 88, 212 – 215, 224-226 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації, третя особа: Десята Київська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.
Визнати причину пропуску прийняття спадщини ОСОБА_1 поважною.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини після свого батька, ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року тривалістю в два місяці, починаючи з часу набрання рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження рішення суду та протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м. Києва.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Заочне рішення може бути переглянуто Дніпровським районним судом м. Києва за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії.
Суддя: