Справа №2-1104/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2009 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області, у складі:
головуючої судді Сороки О.В.,
секретаря Черкасової М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новомосковської міської ради, треті особи - Новомосковське міське комунальне підприємство бюро технічної інвентаризації «Інвентеризатор», Новомосковська державна нотаріальна контора про визначення частки у спільному майні на визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
встановив:
ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Новомосковської міської ради, третя особа - Новомосковське міське комунальне підприємство бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор», Новомосковська міська державна нотаріальна контора, в якому просить визначити частки у спільній сумісній власності, визнати право власності на частку померлої ОСОБА_3, в порядку спадкування за законом.
В обгрунтування своїх позовних вимог позивач вказує, що її мати, ОСОБА_3, померла 10.03.1999 року. При житті їй належала на праві спільної сумісної власності 1/2 частка квартири АДРЕСА_1. Згідно свідоцтва на право власності на житло від 06.07.1998 року окрім ОСОБА_3 співвласниками зазначеної квартири була також позивач. Після смерті матері, позивач звернулась до Новомосковської міської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак у видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено, оскільки не виділені частки осіб, які є власниками квартири на праві спільної сумісної власності.
В судове засідання позивач не з'явилася, надавши заяву про слухання справи у її відсутність, одночасно позовні вимоги підтримала та просить задовольнити у повному обсязі (а.с.20).
Відповідач, представник Новомосковської міської ради, в судове засідання не з'явився, надавши заяви про слухання справи у їх відсутність, одночасно позовні вимоги визнали у повному обсязі (а.с.21).
Представник Новомосковської міської державної нотаріальної контори надав заяву про слухання справи у їх відсутність (а.с. 17, 19).
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
06.07.1998 року ОСОБА_1 та ОСОБА_3 отримали у спільну сумісну власність квартиру за № 54 в будинку № 12 по вул. Шевченко в м. Новомосковську Дніпропетровської області, що стверджується свідоцтвом про право власності на житло (а.с.6).
10 березня 1999 року ОСОБА_3 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.5), в зв'язку з чим припинилося її право власності.
В судовому засіданні встановлено, що позивач по справі є спадкоємцем першої черги, що стверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_1, згідно якого її матір'ю є ОСОБА_3 (а.с. 10), а інших спадкоємців, що прийняли спадщину, в судовому засіданні не встановлено, що стверджується довідкою нотаріальної контори (а.с.11).
Згідно ч.2 ст. 370 та ч.2 ст. 372 ЦК України, у разі виділення частки чи поділу майна, що знаходиться у спільній сумісній власності, частки вважаються рівними, якщо інше не встановлено договором.
В судовому засіданні не встановлено наявність іншого договору щодо спірного майна.
Таким чином, суд вважає, що частки осіб, які є власниками квартири на праві спільної сумісної власності, є рівними і за кожним з них необхідно визнати право власності по 1/2 частці квартири.
Аналізуючи викладене, суд вважає необхідним визнати за нею право власності на 1/2 частку квартири АДРЕСА_2, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3
Керуючись ст.ст. 10, 60, 213-215 ЦПК України, ч.2 ст. 370, ч.2 ст. 372, 1261, 1269 ЦК України, суд, -
вирішив:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частку квартири за № 54 в будинку № 12 по вул. Шевченко в м. Новомосковську Дніпропетровської області, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.