Судове рішення #4255921

                                    

                                                           Справа № 2-712, 2009р.

РІШЕННЯ

И М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

     4 березня 2009 р.                                     м. Саки

 

     Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:

   

     Головуючого судді:                                     О.В. Копичинського

     При секретарі:                                         О.О. Савицькій

     З участю адвокатів:                                    ОСОБА_3

                                                            ОСОБА_4

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про вселення в жиле приміщення, про спонуку не чинити перешкод у користуванні цим приміщенням та про стягнення судових витрат у справі,

 

 

встановив:

 

 

     ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про вселення в АДРЕСА_1, про спонуку не чинити перешкод у користуванні цією квартирою та про стягнення судових витрат у справі.

     Позов мотивований тим, що в період шлюбу з відповідачкою, за його особисті кошти було куплено зазначену квартиру на ім'я відповідачки, в якій він зареєстрований як член сім'ї власника. В 2008р. вони припинили підтримувати сімейні відносини, у зв'язку з чим, відповідачка поставила нові вхідні двері в квартиру, а ключі від замку йому не дала, через що він був змушений проживати за іншою адресою.

 

     У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, які просив задовольнити.

 

     Відповідачка в судове засідання не з'явилася.

     Представник відповідачки проти позову не заперечувала, пояснив те, що позивач сам пішов зі спірної квартиру проживати за іншою адресою.

 

     Заслухавши пояснення позивача, представника відповідачки, думку адвокатів, вивчивши і дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

 

     Відповідно до вимог ст.156 ЖК України і ч.1 ст.405 ЦК України - члени сім'ї власника жилої квартири, які проживають разом з ним у квартирі, що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником квартири, якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.

     До членів сім'ї власника квартири належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу. Припинення сімейних відносин з власником квартири не позбавляє їх права користування займаним приміщенням.

     Згідно вимог ст.64 ЖК України - до члена сім'ї наймача належить дружина (чоловік) наймача. Якщо особи, зазначені в частині другій цієї статті, перестали бути членами сім'ї наймача, але продовжують проживати в займаному жилому приміщенні, вони мають такі ж права і обов'язки, як наймач і члени його сім'ї.

 

     З пояснень сторін і матеріалів справи судом встановлено, що з 1993р. сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, а.с.5.

     13.07.98р. відповідачка купила АДРЕСА_1 за нотаріально посвідченим договором купівлі-продажу, а.с.8.

     В цій квартирі позивач проживав з реєстрацією як член сім'ї власника квартири, а.с.4,6.

     Рішенням Сакського міськрайсуду АРК. від 03.10.05р. шлюб між сторонами було розірвано, а.с.5. Але сторони продовжували підтримувати фактичній шлюбні відносини і проживали в цій квартирі.

     В 2008р. сторони припинили підтримувати сімейні відносини, після чого відповідачка поставила нові вхідні двері в квартиру, а ключі від замку не дала позивачу, у зв'язку з чим він змушений проживати за іншою адресою до теперішнього часу.

 

     На підставі зазначеного вище суд дійшов висновку, що після розірвання шлюбу з відповідачкою позивач, як колишній член сім'ї власника квартири, має право користування спірною квартирою нарівні з її власником.

     У зв'язку з цим суд вважає за необхідне вселити позивача в АДРЕСА_1 тому, що згідно ч.4 ст.9 ЖК України - ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.

 

*

     Враховуючи зазначене та вимоги ст.84 і ч.3 ст.88 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідачки на користь позивача понесені судові витрати у справі, згідно квитанцій, та витрати по оплаті правової допомоги при розгляді теперішньої справи згідно квитанції, а.с.16.

 

*

     На підставі ст.ст. 9,64,156 ЖК України, ст. 405 ЦК України, і керуючись ст.ст. 10,11,60,84,88,209,212-215 ЦПК України, суд

 

 

В И Р І Ш И В :

 

 

     Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

 

     Вселити ОСОБА_1 в квартиру АДРЕСА_1.

 

     Зобов'язати ОСОБА_2 не чинити ОСОБА_1 перешкод у користуванні зазначеною квартирою.

 

     Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1:

-  понесені судові витрати у справі в сумі 16гр.;

-  понесені витрати по оплаті правової допомоги при розгляді теперішньої справи в сумі 500гр.;

-  всього - 516гр.

 

*

     Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим шляхом подачі до Сакського міськрайсуду АР Крим заяви про апеляційне оскарження у 10-денний строк з дня проголошення рішення і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

 

     Суддя:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація