БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №1-327/08
«31» липня 2008 року м. Бровари
Броварський міськрайонний суд Київської області
у складі:
головуючого: судді - Пошкурлат О.М. ,
при секретарі - Краснощокій Н.А.,
за участю прокурора - Мельниченка О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився та мешкає в АДРЕСА_1, громадянина України, з середньою освітою, розлученого, офіційно не працюючого, раніше не засудженого,
у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України.
Судовим слідством в порядку ч.3 ст. 299 КПК України, суд -
встановив:
підсудний ОСОБА_1 обвинувачується у незаконному придбанні, перевезенні та зберіганні особливо небезпечних наркотичних засобів без мети збуту та вчиненому повторно, при наступних обставинах.
Так, на початку квітня 2008 року, точної дати досудовим слідством не встановлено, близько 11 години, підсудний по справі ОСОБА_1, перебуваючи на ринку «Юність», що в м. Києві, у невстановленої досудовим слідством особи незаконно придбав за 80 грн. шприц, ємністю 5 мл, заповнений рідиною коричневого кольору на 2 мл, як наркотичний, для особистого вживання, без мети збуту, який після незаконного придбання зберігав при собі та перевіз до місця свого проживання, що в АДРЕСА_1.
Підсудний ОСОБА_1, 12 травня 2008 року, близько 12 год., повторно придбав у невстановленої досудовим слідством особи на території Київського лісництва за 200 грн. 5 мл речовини, як наркотичну, з метою подальшого особистого вживання. Придбаний наркотичний засіб ОСОБА_1 почав переносити
2
до місця свого помешкання, а саме до квартири АДРЕСА_1, проте близько 14-15 год. був затриманий працівниками міліції в під»їзді свого будинку. В ході огляду працівниками міліції речей ОСОБА_1, в такого, а саме в кишені, було виявлено та вилучено шприц медичний об'ємом 24 мл, наповнений рідиною коричневого кольору об'ємом 5 мл, яка, згідно висновку судово - хімічної експертизи за № 5658, від 19.06.2008 року, містить особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований, маса якого, в перерахунку на суху речовину становить 0, 3226 г.
Цієї ж дати, 12.05.2008 року, близько 15 год., в ході огляду квартири АДРЕСА_1, в якій проживає підсудний, працівниками міліції виявлено та вилучено шприц медичний, об'ємом 5 мл, який на 2 мл заповнений рідиною коричневого кольору, яка, згідно висновку судово - хімічної експертизи за № 5659, від 19.06.2008 року, містить особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований, маса якого, в перерахунку на суху речовину становить 0, 1346 г.
Зазначені дії ОСОБА_1 органами досудового слідства кваліфіковані за ч. 2 ст. 309 КК України, як незаконне придбання, зберігання та перевезення наркотичних засобів, без мети збуту, вчинене повторно.
Допитаний у судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів за обставин, викладених в обвинувальному висновку, а також в описовій частині вироку визнав повністю, факт та обставини злочину підтвердив, у скоєному щиро розкаявся.
Судом, відповідно до вимог ч.3 ст. 299 КПК України, за згодою учасників процесу визнано недоцільним дослідження доказів щодо фактичних обставин придбання ОСОБА_2 наркотичного засобу, його зберігання та затримання його працівниками правоохоронних органів. При цьому з'ясовано, що учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності та істинності їх позицій не має, а також роз'яснено, що у такому випадку вони позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Вина ОСОБА_1 у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, повторно, на думку суду, є доведеною. Про обставини скоєння ним цього злочину він послідовно, як на досудовому слідстві, так і в судовому засіданні дав покази, які узгоджуються між собою і сумнівів у своїй достовірності не викликають.
Ці дії ОСОБА_1 органами досудового слідства за ч. 2 ст. 309 КК України, як незаконне придбання, перевезення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, вчинені повторно, кваліфіковані вірно.
При призначенні покарання ОСОБА_1 суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого ним злочину, особу підсудного та обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання.
Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного ОСОБА_1 суд визнає - щире каяття у вчиненні злочину.
Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_1, а ні досудовим слідством, а ні в суді - не встановлено.
3
Призначаючи вид і міру покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує також сукупність всіх обставин вчинення злочину, дані про особу підсудного, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, у лікаря психіатра та нарколога на обліку не перебуває, громадського порядку не порушує, спиртними напоями не зловживає, визнав свою вину й щиро у цьому розкаявся, має на утриманні матір - інваліда.
За таких обставин ОСОБА_1 не є особою небезпечною для суспільства, значних наслідків від скоєного не наступило.
Суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 покарання за вчинення ним кримінально-карне діяння у вигляді позбавлення волі, зі звільненням його від відбування покарання та встановленням іспитового строку, оскільки виправлення та перевиховання підсудного можливе без ізоляції такого від суспільства.
Саме таке покарання суд визнає як необхідне і достатнє для виправлення підсудного та попередження вчинення ним нових злочинів.
Як вбачається з висновку амбулаторної судово-наркологічної експертизи № 354 (а.с. 82), ОСОБА_1 страждає на опійну наркоманію й потребує застосування медичних заходів, передбачених КК України - лікування від наркоманії.
Цивільний позов по справі не заявлено.
Відповідно до ст. ст. 91, 93 КПК України судові витрати складаються із сум, що мають бути видані експертам, спеціалістам, із сум, витрачених на дослідження речових доказів. Судові витрати покладаються на засуджених.
Судові витрати:
- в розмірі 1173 грн. та 1759, 50 грн., за проведення судово - хімічних
експертиз НДЕКЦ ГУ МВС України в Київській області - підлягають до
стягнення з підсудного на користь держави в інтересах експертної установи;
За змістом ст. 81 КПК України питання про речові докази вирішується вироком суду, при цьому речі, які не мають ніякої цінності і не можуть бути використані, знищуються, а у випадках, коли заінтересовані особи просять про це, можуть бути передані їм; гроші, цінності та інші речі, які були об'єктом злочинних дій, повертаються їх законним володільцям, а якщо їх не встановлено, то ці гроші, цінності та речі переходять у власність держави. Спір про належність речей, що підлягають поверненню, вирішується в порядку цивільного судочинства.
Речові докази по справі: речовина темно - коричневого кольору, шприци медичні одноразові та склянка медична, що знаходяться на зберіганні УБНОН ГУ МВС в Київській області - знищити.
Керуючись ст. ст. 299, 321, 323, 324, 330, 331, 341, 343 КПК України, суд, -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України та призначити йому покарання:
- у виді позбавлення волі строком на 2 (два) роки.
4
У відповідності до ст. 75 КК України від призначеного засудженому покарання - звільнити, встановивши іспитовий термін в 2 (два) роки, в період якого зобов'язати його, відповідно до п.п. 2, 3, 5 ст. 76 КК України:
· не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
· повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання;
· пройти курс лікування від наркоманії в місячний термін, про що повідомити суд.
Міру запобіжного заходу щодо засудженому ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити без змін - підписка про невиїзд з постійного місця проживання.
Стягнути із засудженого ОСОБА_1 в користь держави в особі
- Київського НДІ судових експертиз МЮ України - 1173 грн. за проведення висновку по дослідженню рідини на наявність наркотичних засобів та 1759, 50 грн. за проведення експертного дослідження.
Речові докази, що проходять по справі та знаходяться на зберіганні УБНОН ГУ МВС в Київській області: речовина темно - коричневого кольору, шприци медичні одноразові та склянка медична - знищити.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_2 до набрання вироком суду законної сили у виді підписки про невиїзд - залишити без зміни.
Вирок суду в частині встановлення фактичних обставин справи, дослідження яких було визнане недоцільним, у зв'язку із тим, що вони ніким не оспорювалися, -не може бути оскаржений учасниками судового розгляду.
В іншій частині вирок суду першої інстанції може бути оскаржений шляхом подачі апеляцій до апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд Київської області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а також шляхом подачі касаційної скарги чи касаційного подання протягом шести місяців з моменту набрання вироком суду законної сили безпосередньо до Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України.