Судове рішення #42477
Справа: 22-514/06

Справа: 22-514/06                                                 Головуючий у першій інстанції: Семерак І.О.

Категорія:                                                                 Доповідач: Панько В.Ф.

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2006 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області у складі:

Головуючого -Панька В.Ф., суддів: Мацунича М.В., Готри Т.Ю. при секретарі - Боклах Г.І.

з участю сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ужгороді адміністративну справу за апеляційною скаргою відповідача управління пенсійного фонду України в м.Ужгороді на рішення Ужгородського міськрайонного суду від 11 квітня 2006 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в м.Ужгороді на незаконні дії управління пенсійного фонду у м.Ужгороді,-

встановила:

У листопаді 2005 року ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.

У позові зазначала, що управління пенсійного фонду у м.Ужгороді безпідставно не проводить перерахунок пенсії виходячи з розміру заробітної плати визначеної довідкою №172/05 від 29.08.2005 року, оскільки в перерахунок пенсії не включено надбавку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.1996 року №1592, нарахованої і виплаченої в лютому 2005 року згідно наказу №16-ф. Крім того не врахована премія за січень 2005 року, яка фактично виплачена 26 квітня 2005 року.

У зв'язку з цим, просила визнати відмову управління пенсійного фонду у м.Ужгороді у здійсненні їй перерахунку пенсії неправомірною та зобов'язати здійснити їй перерахунок пенсії виходячи з розміру заробітної плати визначеної довідкою ДПА в Закарпатській області №172/05 від 29.08.2005 року..

Постановою Ужгородського міськрайонного суду від 11 квітня 2006 року позов ОСОБА_1 задоволено.

Визнано дії управління пенсійного фонду у м.Ужгороді щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 - неправомірними.

Зобов"язано управління пенсійного фонду у м.Ужгороді здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 виходячи з розміру заробітної плати визначеної довідкою ДПА у Закарпатській області №172/05 від 29.08.2005 року.

В апеляційній скарзі управління пенсійного фонду України в м.Ужгороді порушує питання про скасування постанови суду першої інстанції, як такої, що постановлена з порушенням норм матеріального права й ухвалення нової постанови про відмову ОСОБА_1 у задоволенні позову.

Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи й обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає до задоволення з наступних підстав.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_1 є пенсіонеркою, колишнім працівником ДПА у Закарпатській області і з 01.01.2005 року її постійні виплати на посаді головного державного податкового ревізора інспектора складали  б всього 2067,12 грн. і у відповідності до ст.37-1 Закону України „Про державну службу" перерахунок пенсії здійснюється виходячи із суми заробітної плати, на які нараховується збір на обов"язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

З такими висновками не можна погодитися виходячи з наступного.

Відповідно до ст.37 Закону України „Про державну службу" пенсія державним службовцям, в тому числі і працівникам органів державної податкової служби призначається в розмірі 80-90%

 

(залежно від стажу державної служби) сум їхньої заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Так, ст.33 цього Закону заробітна плата державних службовців складається із сум посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років та інших надбавок.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 вересня 1997 року №1013 „Про порядок виплати винагороди за вислугу років посадовим особам органів державної виконавчої служби, які мають спеціальне звання" винагорода за вислугу років, що виплачується посадовим особам органів державної податкової служби, які мають спеціальне звання не належить до надбавок, які враховуються при обчисленні пенсії державного службовця.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865 „Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" передбачено, що перерахування пенсій проводиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.

Премія та інші надбавки враховуються в середніх розмірах, що склалися у січні 2005 року.

Таким чином, в довідці ДПА у Закарпатській області № 172/05 від 29.08.2005 року (а.с. 11) є зазначено, що надбавка за січень місяць згідно Постанови Кабінету Міністрів України №1592 від 31 грудня 1996 року нараховувалась і виплачувалась у лютому 2005 року, премія за січень - у квітні 2005 року, а тому вони не можуть бути включені в заробіток за січень місяць.

За таких обставин постанова суду не може вважатися законною та обґрунтованою й підлягає скасуванню та відповідно до вимог п.п. 3,4 ст.202 КАС України необхідно ухвалити нове рішення, яким відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову про визнання неправомірними дій управління пенсійного фонду України в м.Ужгороді по перерахунку пенсії згідно довідки ДПА у Закарпатській області №

Керуючись ст.ст.33,37 Закону України „ Про державну службу", постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 1997 року №1013 „Про порядок виплати винагороди за вислугу років посадовим особам органів державної виконавчої служби, які мають спеціальні звання", постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865 „Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії", ст.,ст.160,163,198,202,207 КАС України, колегія суддів,

Постановила:

Апеляційну скаргу управління пенсійного фонду України в м.Ужгороді задовольнити.

Постанову Ужгородського міськрайонного суду від 11 квітня 2006 року - скасувати.     В позові ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в м.Ужгороді на незаконні дії відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація