ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 квітня 2015 року | м. Полтава | Справа № 816/1074/15-а |
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Канигіна Т.С., розглянувши матеріали адміністративного позову |
позивача | Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо - сервісне підприємство "Гірмашсервіс " |
до відповідача | Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області |
про | визнання бездіяльності та дій незаконними, зобов'язання вчинити дії, скасування податковї вимоги, рішень |
В С Т А Н О В И В:
02 квітня 2015 року на адресу Полтавського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо - сервісне підприємство "Гірмашсервіс" (надалі – ТОВ "ВСП "Гірмашсервіс") до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області (надалі – Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області) про:
- визнання протиправною бездіяльність Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо повернення зайво сплачених авансових внесків по податку на прибуток підприємств у розмірі 3 589 245,00 грн на поточний рахунок ТОВ "ВСП "Гірмашсервіс" (згідно з заявою № 120 від 24.02.2014);
- визнання протиправними дії Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо відмови ТОВ "ВСП "Гірмашсервіс" у зарахуванні зайво сплачених авансових внесків по податку на прибуток підприємств у розмірі 2 195 158,00 грн у рахунок сплати податку на додану вартість за березень 2014 року в розмірі 2 195 158,00 грн (згідно з заявою № 222 від 28.04.2014);
- визнання протиправними дії Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо відмови ТОВ "ВСП "Гірмашсервіс" у зарахуванні зайво сплачених авансових внесків по податку на прибуток підприємств у розмірі 2 239 469,00 грн у рахунок сплати податку на додану вартість за 2014 рік у сумі 2 400 861,76 грн (згідно з заявою № 1/10 від 30.10.2014);
- визнання протиправними дії Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо відмови ТОВ "ВСП "Гірмашсервіс" у погашенні податкового боргу з податку на додану вартість шляхом зарахування переплати з податку на прибуток підприємств за 2013 рік та щодо відмови в проведенні відповідного коригування в картці особового рахунку ТОВ "ВСП "Гірмашсервіс": шляхом виключення з нього відомостей про наявність податкового боргу з податку на додану вартість (згідно з заявою № 2/02 від 20.02.2015);
- зобов’язання Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області здійснити зарахування зайво сплачених позивачем авансових внесків по податку на прибуток підприємств у розмірі 2 397 068,69 грн у рахунок сплати податкових зобов’язань з податку на додану вартість у розмірі 2 397 068,69 грн;
- зобов’язання Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області повернути решту зайво сплачених позивачем авансових внесків по податку на прибуток підприємств у розмірі 879 747,31 грн на розрахунковий рахунок ТОВ "ВСП "Гірмашсервіс" р/р 26008003923501 в АО "Банк "Фінанси і Кредит», МФО 300131 та зобов’язання Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області надати висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету, передавши його для виконання відповідному органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів;
- зобов’язання Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області здійснити відповідні коригування в інтегрованій картці платника податків ТОВ "ВСП "Гірмашсервіс";
- визнання незаконними дії Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо винесення вимоги про сплату боргу (недоїмки) від № 64/15 від 06.05.2014 та скасування податкової вимоги № 64/15 від 06.05.2014;
- визнання протиправним та скасування рішення Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області № 0001351500/133 від 03.11.2014 про нарахування позивачу штрафу в розмірі 19 025,40 грн та пені у розмірі 3 070,63 грн за несвоєчасну сплату податку на додану вартість;
- визнання протиправним та скасування винесеного Кременчуцькою ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області рішення про опис майна у податкову заставу 660/10 від 21.05.2014.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір".
Згідно із частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 3 статті 6 вказаного Закону встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову майнового характеру встановлена ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; за подання адміністративного позову немайнового характеру – 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
З огляду на викладене, адміністративний позов у даній справі одночасно містить вимоги майнового та немайнового характеру.
Згідно із наявної у матеріалах справи квитанції про сплату судового збору від 20.03.2015 № 03010013 позивачем при зверненні до суду сплачено суму судового збору лише у розмірі 487,20 грн, тобто 10 відсотків розміру ставки судового збору під час подання адміністративного позову майнового характеру.
Проте позивачем у порушення вищевказаних вимог Закону України "Про судовий збір" не надано доказів сплати судового збору щодо вимоги немайнового характеру в розмірі 73,08 грн (0,06 розміру мінімальної заробітної плати). Таким чином, позивачем при зверненні з даною позовною заявою до суду судовий збір сплачено менше законодавчо визначеного розміру судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З урахуванням викладеного, позовна заява (адміністративний позов) підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо - сервісне підприємство "Гірмашсервіс" до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання бездіяльності та дій незаконними, зобов'язання вчинити дії, скасування податкової вимоги, рішень залишити без руху.
Позивачу надати до 17 квітня 2015 року до Полтавського окружного адміністративного суду документ про сплату судового збору в розмірі 73,08 грн.
Роз’яснити, що у разі ненадання у зазначений строк указаного документа позовна заява підлягає поверненню.
Копію ухвали невідкладно надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю "Виробничо - сервісне підприємство "Гірмашсервіс ".
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Т.С. Канигіна
- Номер: 7055/15
- Опис: визнання бездіяльності та дій незаконними, зобов’язання вчинити дії
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 816/1074/15-а
- Суд: Харківський апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Канигіна Т.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.08.2015
- Дата етапу: 15.10.2015
- Номер:
- Опис: визнання бездіяльності та дій незаконними, зобов’язання вчинити дії
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 816/1074/15-а
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Канигіна Т.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Відкрито провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.10.2015
- Дата етапу: 24.11.2015
- Номер: К/9901/9462/18
- Опис: визнання бездіяльності та дій незаконними, зобов’язання вчинити дії
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 816/1074/15-а
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Канигіна Т.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.01.2018
- Дата етапу: 01.10.2019