Судове рішення #42311
Б-14/364

       ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

_________________________________________________________________________________________________________


            

                  

03.07.06                                                                                           Справа  № Б-14/364



ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії


головуючого –судді  -  О.Л. Мирутенко

суддів                           -  Г.М. Гнатюк

                                     -  Н.М. Кравчук


Розглянувши апеляційну скаргу представника працівників трудового колективу ОП СКТБ «Надра»- Дудніченко Б.А.

на ухвалу господарського  суду Івано-Франківської  області від 27.03.2006р.     

у справі № Б- 14/364

Заявник: ДПІ в м. Івано-Франківську

боржник: ОП СКТБ «Надра»

про: банкрутство


за участю представників:

від заявника –не з’явився.

від апелянта –не з’явився.   

від боржника –Макарчик О.Г. –ліквідатор.


                                                                    ВСТАНОВИВ :


Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 27.03.2006р., суддя Булка В.І., було відмовлено у визнанні грошових вимог кредитора Дудніченко Б.А. на суму 432 663 грн.

З даною ухвалою не погодився Дудніченко Б.А. і оскаржив її в апеляційному порядку, оскільки вважає, що висновки суду не відповідають дійсним обставинам справи.

Від апелянта надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.

          Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази, заслухавши пояснення ліквідатора, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 27.03.2006р. у справі № Б- 14/364 - без змін, враховуючи наступне.

Як встановлено судом, працівник боржника Дудніченко Б.А. звернувся до суду від імені працівників ОП СКТБ «Надра»із заявою з приводу стягнення заборгованості по заробітній платі.

Відповідно до п. 1, 2 ст. 6 Закону України «про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»справи про банкрутство підвідомчі господарським судам і розглядаються ними за місцезнаходженням боржника. Право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.

Відповідно до п. 5, 6 ст. 14 Закону України «про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»заяви кредиторів за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, щодо яких є заперечення боржника, розглядаються згідно з підсудністю, що встановлена цим Законом. Вимоги кредиторів, визнані боржником або господарським судом, включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів.

Як вбачається з матеріалів справи, ліквідатор боржника не визнав заявлених вимог щодо оплати праці, оскільки вони не підтверджені належними (виконавчими) документами.

Крім того, заявник Дудніченко Б.А. не вказав від імені яких саме працівників боржника він звертається до суду та не надав нотаріальних довіреностей на право представляти в суді інтереси цих осіб.

Відповідно до ст.. 237 Цивільного кодексу України, представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Не є представником особа, яка хоч і діє в чужих інтересах, але від власного імені, а також особа, уповноважена на ведення переговорів щодо можливих у майбутньому правочинів. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства. Згідно п. 3 ст. 244 Цивільного кодексу України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. При цьому, відповідно до ст.. 58 Закону України «Про нотаріат»доручення, складені від імені однієї або кількох осіб, на ім’я однієї особи або кількох осіб підлягають посвідченню нотаріусами чи іншими посадовими особами, які вчиняють нотаріальні дії.

Тому апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що право на звернення  із заявою кредитора Дудніченка Б.А. не підтверджено в порядку встановленому чинним цивільним законодавством, а тому є безпідставним та в задоволенні його заяви слід відмовити.   

З огляду на викладене, колегія Львівського апеляційного господарського суду вважає, що ухвала господарського суду Івано-Франківської області від 27.03.2006р. по справі № Б- 14/364 винесена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому відсутні підстави для її скасування.

Керуючись ст.ст. 101,103,105,106 ГПК України Львівський апеляційний господарський суд


Постановив:


Ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 27.03.2006 року у справі № Б- 14/364 залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Постанову може бути оскаржено в касаційному порядку.

Матеріали справи скеровуються в господарський суд Івано-Франківської області.




Головуючий-суддя                                                                                   О.Л. Мирутенко   


Судді:                                                                                                   Г.М. Гнатюк  


                                                                                                                             Н.М. Кравчук



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація