ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
_________________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
26.06.06 Справа № 5/18/Б
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії
головуючого –судді - О.Л. Мирутенко
суддів - Г.М. Гнатюк
- Н.М. Кравчук
Розглянувши апеляційну скаргу ТзОВ «Західно-Українська алкогольна компанія»
на ухвалу господарського суду Чернівецької області від 05.05.2006 року.
у справі №5/18/б
за заявою : ТзОВ «Західно-Українська алкогольна компанія»
до: державного підприємства «Карапчівський спиртовий завод»
про: визнання кредитором
за участю представників:
від заявника –не з’явився.
від боржника –не з’явився.
ВСТАНОВИВ :
Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 05.05.2006р., суддя Дутка В.В., було відмовлено в прийнятті заяви ТзОВ «Західно-Українська алкогольна компанія»про визнання кредитором по справі.
З даною ухвалою не погодився заявник - ТзОВ «Західно-Українська алкогольна компанія»і оскаржив її в апеляційному порядку з тих підстав, що вона винесена з порушенням норм процесуального законодавства.
Сторони були повідомлені належним чином про час та місце судового розгляду.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити, а ухвалу Господарського суду Чернівецької області від 05.05.2006р. у справі №5/18/б скасувати, враховуючи наступне.
Відповідно до ст.. 104 ГПК України, підставами для скасування рішення місцевого господарського суду є невідповідність висновків, викладених в рішенні, обставинам справи та неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права. Порушення або неправильне застосування норм процесуального права може бути підставою для скасування або зміни рішення лише за умови, якщо це порушення призвело до прийняття неправильного рішення.
Згідно ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому ГПК України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом.
Отже, господарські суди, розглядаючи справи про банкрутство, повинні керуватися Законом і застосовувати лише ті статті або відповідні частини статей ГПК України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу.
Суд першої інстанції відмовляючи в прийнятті заяви про визнання кредиторських вимог зіслався на ст.. 14 ГПК України. Вказана норма Закону була виключена з Господарського процесуального кодексу Законом України від 21.06.2001р. №2539-ІІІ, та з вказаного часу втратила чинність.
Отже, відмова суду першої інстанції в прийнятті заяви з посиланням на нечинну норму процесуального Закону є неправомірною, такою, що суперечить як процесуальному Закону так і Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», та такою, що порушує процесуальні права сторін.
З огляду на викладене, колегія Львівського апеляційного господарського суду вважає, що ухвала Господарського суду Чернівецької області від 05.05.2006р. у справі №5/18/б винесена з грубим порушенням норм процесуального права, що призвело до прийняття неправильного рішення, а тому підлягає скасуванню.
Відповідно до вимог ст.. 106 ГПК України справа передається на розгляд до місцевого господарського суду.
Керуючись ст.ст. 101,103,104,105,106 ГПК України Львівський апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ТзОВ «Західно-Українська алкогольна компанія» задовольнити повністю.
Ухвалу Господарського суду Чернівецької області від 05.05.2006 року у справі №5/18/б скасувати повністю.
Постанову може бути оскаржено в касаційному порядку.
Матеріали справи передати на розгляд в господарський суд Чернівецької області.
Головуючий-суддя О.Л. Мирутенко
Судді: Г.М. Гнатюк
Н.М. Кравчук