Судове рішення #422987
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

 

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________________________________________________________________________________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20                                        Тел. 7-38-36, факс 7-44-62

 

Іменем України

ПОСТАНОВА

         

 "18" січня 2007 р.                                                  Справа № 13/183а/37

          „11” год. „00” хв.

                                                                     

                                                                               Господарський суд Чернігівської області у складі:

                                                                      головуючого -  судді Фетисової І.А.,

                                                                      при секретарі  - Шинкаренко І.М.,

                                                                      за участю представників сторін:

                                                                      від позивача -Чуб І.А.

                                                                      від відповідача -не з'явився

                                                                                                  від третьої особи -не з'явився

розглянувши в м. Чернігові у відкритому судовому засіданні справу

за ПОЗОВОМ:                Ніжинської об'єднаної державної податкової інспекції

                                              (16600 м. Ніжин, вул. Поштова, 2)

 

До ВІДПОВІДАЧА:           Приватного підприємця ОСОБА_1

                                        (АДРЕСА_1)

 

Третя особа на стороні позивача:            Ніжинська міська рада

                                         (16600 м. Ніжин, пл. Леніна, 1)

Про припинення підприємницької діяльності

 

СУТЬ СПОРУ :

Заявлено позов про припинення підприємницької діяльності Приватного підприємця ОСОБА_1 (далі - Відповідач) у зв'язку з тим, що останній, порушуючи вимоги діючого законодавства, протягом 2-х років  не подавав до податкового органу податкової звітності.

             Відповідач заперечення на позов не надав, повноважного представника в судове засідання не направив. Заяв та клопотань від відповідача до суду не надходило. Наданим законом правом участі в судовому засіданні не скористався.

          Третьою особою надіслано клопотання про розгляд справи без участі представника в зв'язку з неможливістю направлення уповноваженого  представника.

          Відповідача двічі належним чином було повідомлено про час і місце розгляду справи, що підтверджується поштовими  повідомленнями про вручення , які знаходяться в матеріалах справи.

        Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши докази, а саме: акт, копія розпорядження, довідки, копія корінця повідомлення, копія декларації, лист, клопотання, заява, суд   -

ВСТАНОВИВ:

              Суд задовольнив клопотання третьої особи.

В силу п. 17 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до п. 15 ст. 85 Господарського кодексу України  скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також на підставі рішення суду у випадках визнання недійсним або такими, що суперечать законодавству, установчих документів, або здійснення діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, або в інших випадках, передбачених законом.

Статтею 238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законом.

Згідно зі ст. 239 Господарського кодексу України до таких санкцій, зокрема, віднесено скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.

П. 1 ст. 247 Господарського кодексу України передбачено, що у разі здійснення суб'єктом господарської діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації. Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 цього Кодексу.

20.12.2001 р. Виконкомом Ніжинської міської ради було здійснено  державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності  - фізичної особи ОСОБА_1 ( НОМЕР_1). Даного суб'єкта підприємницької діяльності 20.12.2001 р. було взято на облік до Ніжинської ОДПІ.

У відповідності з вимогами чинного законодавства, зокрема ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. № 1251-ХІІ, платник податків зобов'язаний вести бухгалтерський облік, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Як вбачається із матеріалів справи, Відповідач протягом останніх 2-х років не подавав до органів державної податкової служби декларацій та інших документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів. Остання звітність подана 11.05.2004 р.

            Згідно ч. 1 ст. 46 ЗУ „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” № 755-VI від 15.05.2003 р. ( зі змінами та доповненнями) державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності  фізичної особи-підприємця.

Згідно ч. 2 ст. 46 ЗУ „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” № 755-VI від 15.05.2003 р. ( зі змінами та доповненнями) однією з підстав для припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є неподання ним протягом року податкових декларацій та документів фінансової звітності до органів державної податкової служби.

Згідно ст. 52 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. № 1251-ХІІ, суд, який постановив рішення щодо відміни державної реєстрації, припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відміну державної реєстрації фізичної особи-підприємця.

          Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

          Керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1   ( код НОМЕР_1).

3.          Зобов'язати ОСОБА_1 здійснити процедуру припинення  підприємницької діяльності , передбачену ч.5 ст.49, ч.9-18 ст. 47 Закону України ? Про державну реєстрацію юридичних осіб  та фізичних осіб -підприємців?.

Постанова набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

4.          В день набрання судовим рішенням законної сили направити його копію державному реєстратору  Ніжинської міської ради  (16600 м. Ніжин, пл. Леніна, 1).

       Якщо було подано  заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна  скарга  не  була  подана  у  строк, встановлений  цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

       У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не  скасовано,  набирає  законної  сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

       Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява.  Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в  апеляційній скарзі.

       Заява  про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення.

       Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

       Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу -  з  дня  складення  в  повному  обсязі.

       Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після  подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Суддя                                                                      І.А.Фетисова

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація