- позивач: Подільський РВ ДМС України у м. Києві
- відповідач: Сайді Фаріда
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 758/5597/15-а
П ОС Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2015 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Ларіонової Н. М.,
при секретарі - Матіос А. О.,
за участю представника позивача Магдіної І.В.,
відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,
перекладача ОСОБА_5,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Подільського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в м.Києві (далі Подільський РВ ГУ ДМС України в м.Києві) до громадян Афганістану ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_7 про примусове видворення за межі території України, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до районного суду з адміністративним позовом, в якому просить видворити в примусовому порядку за межі України громадянку Афганістану ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, разом з дітьми: повнолітніми - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, неповнолітніми - ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_4, малолітнім - ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_5. Позов мотивований тим, що відповідачка з неповнолітніми дітьми та відповідачі - її повнолітні діти без законних підстав перебувають на території України. Стосовно ОСОБА_2 14.05.2015 р. Подільським РВ ГУ ДМС України в м.Києві було складено адміністративний протокол за ст.203 КУпАП. Відповідачка грубо порушила законодавство України, тому її має бути видворено разом з дітьми. Просить допустити негайне примусове видворення вказаних іноземців.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та надав пояснення, аналогічні викладеним в позові обставинам. Вказала, що підставами для видворення є обґрунтоване можливе ухилення відповідачів від видворення за рішенням органу ДМС.
Відповідачка в судовому засіданні пояснила, що у зв'язку зі складної ситуацією на батьківщині поїхала з ОСОБА_6 разом з дітьми на маршрутній машині з наміром приїхати в Німеччину. Державний кордон перетинали з боку Росії нелегально пішки, а потім приїхали 08.05.2015 р. до в Києва. Ніяких документів, в т.ч. національного паспорту, вона не має. Просить не видворяти її з України, оскільки має намір тут залишитися з дітьми.
Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні надала аналогічні пояснення. Також просила не видворяти її з України, оскільки має намір тут залишитися з родиною.
Відповідач ОСОБА_4 в судовому засіданні надав аналогічні пояснення. Також просив не видворяти її з України, оскільки має намір залишитися тут з родиною.
Суд, вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, приходить до таких висновків.
Згідно ст.50 ч.4 п.3 КАС України, громадяни України, іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України та на підставі ст.183-5 ч.3 КАС України розглядаються за їх обов'язкової участі.
Судом встановлено, що громадянка Афганістану ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, разом з дітьми: неповнолітніми - ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_4, малолітнім - ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_5, та повнолітніми - громадянами Афганістану ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, прибули на Україну нелегально
14.05.2015 р. в ході перевірки дотримання іноземцями порядку перебування на території України органами МВС та ДМС було виявлено вищевказаних громадян ОСОБА_6, які без законних підстав перебувають на території України, мешкаючи при цьому в Подільському районі м.Києва за адресою: АДРЕСА_1.
Стосовно громадянки Афганістану ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, Подільським РВ ГУ ДМС України в м.Києві було складено протокол за ст.203 КУпроАП. Постановою Подільського РВ ГУ ДМС України в м.Києві від 14.05.2015 р. громадянка Афганістану ОСОБА_2 притягнута до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу в розмірі 510,0 грн.
Яке вбачається з постанови органу міграційної служби, в Україні ОСОБА_2 в"їхала нелегально та проживала без національного паспорту, тим самим проживає без будь-яких документів на право проживання в Україні.
Судом встановлено, що повнолітні діти ОСОБА_2 - громадяни Афганістану ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, також перебувають в Україні без документів на право проживання.
Відповідно до ч.1 ст.30 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.
Судом встановлено і підтверджено матеріалами справи, що у відповідачів законні підстави для знаходження на території України відсутні, залишати територію України наміру не має, тому є всі підстави вважати, що в разі прийняття вищевказаними органів рішення про видворення, родина ОСОБА_7 будуть ухилятися від виконання цього рішення.
Крім того, ст.4 вищевказаного Закону визначені підстави для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, однак, суду, при розгляді даної справи, жодних підстав, які визначені в наведеній статті, відповідачем не надано.
Щодо відповідачів, обставин, які вказані в статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод або статті 31 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", та унеможливлюють примусове видворення за межі України не встановлено. Також не встановлено обставин, відповідно до яких на відповідачів поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".
Порушення відповідачами законодавства України про перебування на території держави, невжиття заходів щодо вчинення будь-яких дій щодо легалізації перебування на території іноземної для відповідачів держави, на даний час ніде не працюють та не мають джерела існування, що свідчить про їх можливе ухилення від виїзду в разі прийняття рішення органом ДМС про видворення та дає достатніх підстав для примусового видворення його з України за судовим рішенням.
Відповідно до роз'яснень, викладених у п.26 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду від 25.06.2009 року № 1 "Про судову практику розгляду спорів щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового або тимчасового захисту, примусового повернення і примусового видворення іноземця чи особи без громадянства з України та спорів, пов'язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні" іноземець та особа без громадянства можуть бути примусово видворенні за межі України з підстав та в порядку, що визначені статтею 30 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", статтею 13 Закону України "Про імміграцію". Примусове видворення та затримання іноземця та особи без громадянства здійснюється лише на підставі постанови адміністративного суду.
Вказані обставини дають суду підстави зробити висновок, що позовні вимоги позивача засновані на законі, є обґрунтованими, знайшли своє повне підтвердження в ході судового розгляду. В зв'язку з чим позов підлягає повному задоволенню.
Відповідно до п. 22 ст. 32 ЗУ "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" стосовно іноземців та осіб без громадянства, котрі не мають коштів для відшкодування витрат, пов"язаних з видворенням їх за межі України, видворення здійснюється за рахунок держави.
Таким чином, враховуючи майновий стан відповідачів, суд вважає за доцільне усі витрати, пов"язані з примусовим видворенням за межі України, здійснити за рахунок держави.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідачів не стягуються.
На підставі наведеного, Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», керуючись ст.ст. 94, 159, 160, 161, 162, 163, 173, 183-5 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Подільського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в м.Києві до громадян Афганістану ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_7 про примусове видворення за межі території України - задовольнити в повному обсязі.
Примусово видворити за межі території України громадянку Афганістану ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку м.Багган (Афганістан) разом з дітьми: неповнолітніми - ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_4, малолітнім - ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_5, за рахунок коштів державного бюджету України.
Примусово видворити за межі території України громадянку Афганістану ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженку м.Багган (Афганістан), за рахунок коштів державного бюджету України.
Примусово видворити за межі території України громадянина Афганістану Сайді ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м.Багган (Афганістан), за рахунок коштів державного бюджету України.
На підставі ст.256 мч.2 п.5 КАС України допустити негайного виконання постанови.
Копії постанови суду невідкладно видати сторонам по справі.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду через Подільський районний суд м.Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Суддя Н. М. Ларіонова
- Номер: 2-а/758/167/15
- Опис: про примусове видворення іноземного громадянина з України
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 758/5597/15-а
- Суд: Подільський районний суд міста Києва
- Суддя: Ларіонова Н.М.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.05.2015
- Дата етапу: 15.05.2015