3-232-09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2009 року м. Донецьк
Суддя Кіровського районного суду м. Донецька Сидоров Є.І., розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла з Донецької виправної колонії № 124 Управління Державного департамента України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючої, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, яка мешкає за адресою: м. Донецьк-112, вул. Кольцова, 15/41,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 188 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
17.12.2008 р. приблизно о 14 годині 00 хвилин ОСОБА_1 прибула на короткострокове побачення до сина ОСОБА_2, засудженого за ст. 309 ч. 1 КК України до 1 року позбавлення волі та відбуваючого покарання у ДВК-124, де при огляді продуктів харчування, які були призначені для передачі її сину ОСОБА_2, були виявлені грошові кошти у сумі 100 грн.
Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП, та положення ст. 63 Конституції України правопорушнику роз'яснені, заяв та клопотань від нього не надійшло.
ОСОБА_1 в судове засідання з'явилася, вину не визнала, про що надала пояснення, суду пояснила, що 17 грудня 2008 року вона приїхала на короткострокове побачення до сина ОСОБА_2, який відбуває покарання у ДВК-124. При особистому огляді її речей були виявлені грошові кошти в сумі 100 грн. Про що був складений протокол, який підписувати вона відмовилась, оскільки винною себе не вважала. Оскільки вона не працює, грошей не має, тому не мала можливості таку суму грошей передати своєму синові, а забула залишити їх вдома, виложив їх з карману брюк.
Адміністративним правопорушенням згідно ст. 188 КУАП України визнається, прихована від огляду передача або спроба передачі будь-яким способом особам, яких тримають у слідчих ізоляторах, установах виконання покарань або лікувально-трудових профілакторіях, алкогольних напоїв, лікарськіх та інших засобів, що викликають одурманювання, а так само інших заборонених для передачі предметів.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, суд приходить до висновку про наявність вини в діях ОСОБА_1 в інкримінованому правопорушенні з наступних підстав.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 17.12.2008 року, складеного правомочною посадовою особою у встановленому законом порядку, рапортами працівників ДВК-124, актом про відмову давати письмові пояснення від 17.12.2008 р. Крім того, ОСОБА_1 була попереджена про адміністративну відповідальність за ст. 188 КУпАП про передачу заборонених предметів у охороняєму зону, про що свідчить її підпис
на заяві про надання короткострокового побачення та підтверджується рапортами працівників ДВК-124.
Вилучені у ОСОБА_1 грошові кошти у сумі 100 грн., які знаходиться на збереженні у Донецькій виправній колонії № 124 Управління Державного департамента України в Донецькій області - конфіскувати у дохід держави.
При обранні міри адміністративного стягнення враховується обставини та характер правопорушення, ступінь провини правопорушника і дані про його особу.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями ст. ст. 188, 280, 282-284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн.
Вилучені у ОСОБА_1 грошові кошти у сумі 100 грн., які знаходиться на збереженні у Донецькій виправній колонії № 124 Управління Державного департамента України в Донецькій області - конфіскувати у дохід держави.
Постанова підлягає оскарженню до кримінальної палати Апеляційного суду Донецької області протягом десяти днів з дня її постанови через Кіровський районний суд м. Донецька або на неї може бути внесенний протест прокурора.