Справа № 2-5433
2008 p.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2008 р.
Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:
головуючого судді Мірошниченка М.А.
при секретарі Васильєвій Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Макіївки цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Макіївської міської Ради, про визнання права власності на житловий будинок та господарські будівлі,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Макіївської міської Ради, про визнання права власності на житловий будинок та господарські будівлі, зазначивши, що 13.02.1952 року виконкомом Макіївської міської ради, на підставі договору, була надана у безстрокове користування земельна ділянка для будівництва житлового будинку за адресою: м. Макіївка, вулиця Леніна 6.30. У 1952 році було почато і закінчене будівництво будинку. Загальна площа будинку складає 49,70 кв.м, у тому числі житлова - 27,80 кв.м.
Крім будинку під літерою «А-1», на земельній ділянці побудовані господарські будівлі :убиральня під літерою «Д-1», сараї під літерою «Г-1» і «В-1», літня кухня під літерою «Е-1», літня кухня під літерою «Б-1» із прибудовою під літерою «б». Після завершення будівництва, будинок не був зданий в експлуатацію і зареєстрований. У 1962 році була змінена адреса розташування домоволодіння з вулиці Леніна б.30 на вулицю Лобачевского 6.32.
Згідно технічного паспорта, виданого КП «Градарпроект», спорудження житлового будинку і будівель допускають нормальну експлуатацію, за умови дотриманні діючих норм і правил і проведенні регулярного поточного ремонту.
В даний час бажає зареєструвати домоволодіння в БТІ м. Макіївки, однак це не можливо, тому що не може підтвердити факт зміни адреси у зв'язку з відсутністю документів в архівному фонді.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 повністю підтримав позов, навівши ті ж обставини, що і в позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомленим про час і місце судового засідання, про що свідчить розписка про вручення судової повістки, причини своєї неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи у відсутності представника відповідача не подавав.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Суд, вислухавши позивача ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи, і вважає що позовна заява підлягає задоволенню.
Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що на підставі рішення виконкому Бойківської селищної ради депутатів від 13.02.1952 р. та договору, ОСОБА_1 була надана у безстрокове користування земельна ділянка для будівництва житлового будинку за адресою: м. Макіївка, трубний завод, селище Побіди, вулиця Леніна 6.30 /а.с.6/.
Згідно повідомлення КП «БТІ м. Макіївки» та технічного паспорта, вбачається, що самовільно, тобто без належного дозволу і затвердженого проекту, на земельній ділянці були побудовані житловий будинок № 32 розташований по вулиці Лобачевского в м .Макіївка-8, загальною площею - 49,70 кв.м, у тому числі житлової - 27,80 кв.м, а також господарські будівлі: убиральня під літерою «Д-1», сарай під літерою «Г-1», сарай під літерою «В-1», літня кухня під літерою «Е-1», літня кухня під «Б-1», з прибудовою під літерою «б» /а.с.9-25/.
Відповідно з даними домової книги вбачається, що у 1962 році була змінена адреса розташування домоволодіння з вулиці Леніна б.30 на вулицю Лобачевского б.32 /а.с.26/.
На підставі ст. 375 ЦК України: «Власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам.
Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно.
Право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням».
У відповідності ст.331 ЦК України: «Право власності на новостворене нерухоме майно /житлові будинки, будівлі, споруди тощо/ виникає з моменту завершення будівництва /створення майна/.
Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.
Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації».
Таким чином, сукупність досліджених у судовому засіданні доказів приводить суд до висновку, що побудовані господарські будівлі, не порушили права інших осіб, а також були здійснені, дотримуючи архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних і інших норм і правил, тому можливо визнати за позивачем право власності на житловий будинок та господарські будівлі.
Керуючись ст.ст. 331, 375 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Макіївської міської Ради, про визнання права власності на житловий будинок та господарські будівлі - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок № 32 розташований по вулиці Лобачевского в м .Макіївка-8, загальною площею - 49,70 кв.м, у тому числі житлової - 27,80 кв.м, а також господарські будівлі: убиральня під літерою «Д-1», сарай під літерою «Г-1», сарай під літерою «В-1», літня кухня під літерою «Е-1», літня кухня під «Б-1», з прибудовою під літерою «б».
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.