Судове рішення #4225886

                                              Справа № 2-о-81/1 за 2008 р.


Р І Ш Е Н Н Я

 

             І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

   

26 червня 2008 року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючого                                                                       судді Кияшка О.А.

при секретарі                                                                                Сироті О.О.

за участю заявника ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Головне управління юстиції у м.Києві про встановлення факту проживання однією сім'єю, -          

                                   В С Т А Н О В И В:


Заявник звернувся до суду з вказаною заявою. Свої вимоги мотивує тим, що на початку 1998 року заявник познайомився з ОСОБА_2 , після чого їхні стосунки становилися більш теплими, становилися частими бажаними гостями один у одного.

У червні 1998 року ОСОБА_2  запропонував заявнику з його сім'єю переїхати до нього жити та стати однією родиною на що він погодився, та вони стали проживати разом за адресою АДРЕСА_1 . Ця квартира належала ОСОБА_2  на праві власності.

З червня 1998 року заявник з померлим жили однією сім'єю, вели спільне господарство, робили ремонт квартири, разом працювали та відпочивали на його дачній ділянці та обслуговували дачний будинок, що розташований на ній.

ОСОБА_2  неодноразово в присутності свідків публічно заявляв що має намір заповідати завникові все своє майно. ІНФОРМАЦІЯ_1  року ОСОБА_2  помер.

           Після смерті ОСОБА_2  відкрилася спадщина, яка складається з: однокімнатної квартири за адресою АДРЕСА_1  та дачного будинку за адресою АДРЕСА_2 .

Оскільки у ОСОБА_2  спадкоємців крім заявника немає, то після його смерті ОСОБА_1  продовжую користуватися спадковим майном що свідчить про фактичне прийняття ним спадщини. Отже, набувши права на спадкування за законом четвертої черги, заявник своїми діями стверджує факт прийняття спадщини.

Однак нотаріус 10 нотаріальної контори м. Києва Дніпровського району на  звернення ОСОБА_1  від 18 травня 2004 року прийнявши заяву «про прийняття спадщини» та відкривши спадкову справу №608 пояснив, що для отримання Свідоцтва про право на спадщину за законом згідно ст.1264 ЦК України необхідно надати до нотаріальної контори рішення суду про підтвердження факту мого проживання зі спадкодавцем однією сім'єю не менше 5-ти років до дня його смерті.

 В судовому засіданні заявник підтримав вимоги, просив їх задовольнити та встановити факт спільного проживання однією сім'єю з ОСОБА_2  з червня 1998 року по грудень 2003 рік ( до дня його смерті).

Представник заінтересованої особи в судове засідання не з’явися про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином. Від заінтересованої особи надійшов лист з проханням розглянути справу у їх відсутність, проти задоволення заявлених вимог не заперечують.

За таких обставин і відповідно до вимог ст. 169 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність заінтересованої особи, оскільки у справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін.

 Вислухавши думку заявника, свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно до ст.3 Сімейного кодексу України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, та мають взаємні права та обов'язки.

В судовому засіданні встановлено, що з 1998 року заявник з сім»єю та ОСОБА_2   проживав в АДРЕСА_1 .

 З з червня 1998 року по день смерті ОСОБА_2  сторони проживали разом, вели спільне господарство, що підтверджується поясненнями свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , які підтвердили факт проживання однією сім'єю ОСОБА_1  та ОСОБА_2  

Відповідно до  акту виданого ЖРЕО №115 в АДРЕСА_1  з 1998 року проживають: ОСОБА_1 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 /а.с.5/.

Відповідно до ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Даючи оцінку наведеним доказам, суд дійшов висновку, що заявник та вони проживали однією сім'єю і її заява підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 14, 60, 212- 215, 256, 259ЦПК України, суд-


        В И Р І Ш И В:


Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Головне управління юстиції у м.Києві про встановлення факту проживання однією сім'єю задовольнити.

Встановити, факт проживання однією сім'єю   ОСОБА_1  та ОСОБА_2  з червня  1998 р. по грудень 2003  р.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду та апеляційної скарги. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений законодавством України, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Апеляційним судом м. Києва.  




            Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація