Судове рішення #4223826

                                                     

 

                               Справа №2-868/09 р.

 

РІШЕННЯ

іменем У к р а ї н и

 

«23» лютого 2009 року  Краснолуцький міський суд Луганської області у складі:

            головуючого -           судді Чехова Є.М.

при секретарі            Єрмаковій Л.А.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів ,

 

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду із дійсним позовом та у його обґрунтування пояснила наступне, що з 13.12.2008 р. вона перебуває у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2., до цього перебували у шлюбних відносинах з лютого 2006 року. Від шлюбу вони мають неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Зараз вони з чоловіком мешкають окремо, родина фактично розпалась. Дитина мешкає з позивачкою, знаходиться на її утриманні. Позивачка опинилась у скрутному матеріальному становищі, оскільки вона не працює, тому що знаходиться у дикретній відпустці. Відповідач має можливість допомогати дитині та позивачці, оскільки він має постійну оплачувану роботу. Згоди на добровілну сплату аліментів досягнуто не було, тому позивачка була змушена звернутися до суду за захистом своїх прав.

У судовому засідання позивачка підтримала свої позовні вимоги, дала пояснення аналогічні викладеним у заяві та прохає стягнути з відповідача аліменти на її утримання та утримання їх неповнолітнього сина.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав у повному обсязі.

Суд, вислухавши пояснення позивачки, відповідача, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч. 4 ст. 76 СК України якщо у зв'язку з вихованням дитини, веденням домашнього господарства, піклуванням про членів сім'ї, хворобою або іншими обставинами, що мають істотне значення, один із подружжя не мав можливості одержати освіту, працювати, зайняти відповідну посаду, він має право на утримання у зв'язку з розірванням шлюбу і тоді, якщо є працездатним, за умови, що потребує матеріальної допомоги і що колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу.  

Оскільки позов судом задоволений, то в силу ст. 88 ЦПК України, судові витрати підлягають стягненню з відповідача

Беручи до уваги, що позивач не надає позивачці матеріальної допомоги на її утримання та утримання повнолітньої дитини, суд вважає, що позов заявлено обґрунтовано, його було підтверджено у судовому засідання, тому він підлягає задовільненню.  

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 79,  212-215, 224-233. 367 ЦПК України, ст.ст. 191, 199 Сімейного Кодексу України, суд -

 

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на її утримання та  повнолітньої дитини задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженки АДРЕСА_2, аліменти на її утримання у розмірі 1/6 від усіх видів заробітку, починаючи з 01.09.2009 року і до досягнення ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження трьохрічного віку, а також на утримання їхнього неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі ј частини усіх видів заробітку, починаючи з 02.02.2009 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 (п'ятдесят одна) гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 грн.

Відповідно до ст. 367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції - Краснолуцький міський суд Луганської області шляхом подачі в 10-дений строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

 

Головуючий:            підпис.

 

Згідно з оригіналу. Суддя:

 

Довідка: рішення набуло чинності. Суддя:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація