Судове рішення #4223409

УКРАЇНА

МАГДАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Дніпропетровської області

 

РІ ШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

21 січня 2009р. Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судці Божко Л.А., при секретарі Хорольській І.П., за участю представників ОСОБА_1 та ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с Магдалинівка справу по заяві ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом

 

ВСТАНОВИВ:

 

У вересні 2008р. до суду надійшла заява ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом* посилаючись на те, що разом з донькою ОСОБА_1 проживає в житловому будинку, розташованому на АДРЕСА_1. Раніше, до 2001 р. за вказаною адресою проживав і відповідач, однак, з 2001 р. син виїхав і його теперішнє місце перебування їй не відоме. На даний час виникла необхідність продати будинок, але там зареєстрований син - відповідач по справі. Тому звернулася до суду та просить винести рішення, яким визнати відповідача таким, що втратив право користування житлом.

Відповідач в судове засідання не з'явився, не повідомивши суду про причини своєї неявки.

Дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню по слідуючим підставам.

В судовому засіданні встановлено, що житловий будинок, розташований на АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3.

Судом встановлено, що за адресою АДРЕСА_1

району Дніпропетровської області зареєстрований ОСОБА_4.

ІНФОРМАЦІЯ_1, який на протязі останніх шести місяців не проживає за вказаною адресою.

Статтею 71 Житлового Кодексу України (Збереження жилого приміщення за тимчасово відсутніми громадянами) передбачено, що "при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім"ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Якщо наймач або члени його сім"ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців. цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом".

Згідно статті 72 Житлового Кодексу України (Порядок визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням) встановлено, що "визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, проводиться в судовому порядку".

 

Враховуючи вищевикладене, суд на підставі оцінки доказів, досліджених в судовому засіданні, прийшов до висновку, що відповідач може бути визнаний особою, яка втратила право користування жилим приміщенням, що належить на праві приватної власності позивачу, так як пройшли всі терміни вказані в п. 7 ст. 71 Житлового Кодексу України.

Захист права власності здійснюється в даному випадку судом.

Приймаючи до уваги вищевикладене, керуючись ст. ст. 10, 11, 214-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 71, 72 ЖК України, суд

 

РІШИВ:

 

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1 - визнати особою, що втратила право користування жилим приміщенням - жилим будинком, розташованим в АДРЕСА_1, що належить на праві приватної власності ОСОБА_3, в зв'язку з відсутністю цієї особи більше встановлених строків.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

  • Номер: 6/0274/22/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-91/09
  • Суд: Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
  • Суддя: Божко Л.А.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.05.2019
  • Дата етапу: 22.05.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація