Судове рішення #4222704
Справа № 2- 379\08р

                                                                                                                    Справа № 2- 379\08р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

18 січня 2008 року                                                                           м. Запоріжжя

            Шевченківский районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого -                              судді Суркової В.П.,

при секретарі                                         Владиченко І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - П”ята Запорізька державна нотаріальна контора, про визнання права власності на 1\2 частину жилого будинку та визнання права власності на грошові внески, акції в порядку спадкування за законом та заповітом,

                                                                 ВСТАНОВИВ:

             ОСОБА_1. звернулась до суду з позовом про визнання права власності на 1\2 частину жилого будинку та визнання права власності на грошові внески, акції в порядку спадкування за законом та заповітом.

В заяві вказує на те, що з 24.12.1958 року вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3, від якого мають сина ОСОБА_2, відповідача по справі.

16.11.1962 року ОСОБА_3 подарував її чоловіку 1\2 частину жилого будинку АДРЕСА_1.

24.08.1984 року її чоловік склав  заповіт, згідно якому  належну йому 1\2 частину зазначеного будинку заповідав їй.

ІНФОРМАЦІЯ_1 її чоловік ОСОБА_3 помер.

             Після його смерти відкрилася спадщина на 1\2 частину зазначеного будинку, грошові внески та акції. 

            Вона фактично прийняла спадщину, так як постійно проживає та зареєстрована  у будинку АДРЕСА_1, користується земельною ділянкою, вносить платіжі.

Просить визнати за нею право власності на 1\2 частину зазначеного будинку, а також визнати право власності на грошові внески на загальну суму 4530 грн. 60 коп. та на акції у кількості 3 штук на загальну суму 138 грн. 75 коп.        

В судовому засіданні позивачка позов підтримала.

            Відповідач, представник третьої особи в судове засідання не з”явились, надали письмові заяви, яки містять прохання розглянути справу за їх відсутністю, проти позову не заперечують.

            Вислухавши пояснення позивачки, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з  наступних міркувань.

            Судом встановлено, що ОСОБА_3. на праві власності належить 1\2 частина жилового будинку, який знаходиться за адресою:АДРЕСА_1.

24.08.1984 року ОСОБА_3 склав заповіт, згідно якому заповідав належну йому 1\2 частину зазначеного будинку ОСОБА_1.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер, про що відділом реєстрації актів громадянського стану Запорізької міської ради зроблено актовий запис за НОМЕР_1.

Після його смерті видкрилася спадщина на 1\2 частину зазначеного жилового будинку, грошові внески та акції.

Згідно ч. 1 ст. 1235 ЦК України, заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти ії.

Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається  таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ч. 1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Позивачка фактично прийняла спадщину, бо на час відкриття спадщини постійно проживала із спадкодавцем, про що свідчить довідка голови квартального комітету № 105 від 17.08.2007 року, відмітка у паспорті про реєстрацію від 13.04.1973 року домова книга.

Відповідач є спадкоєвцем першої черги, але від прийняття спадщини після смерті свого батька відмовився. Ця обставина підтверджується  повідомленням П”ятої Запорізької державної нотаріальної контори за № 5230 від 01.11.2007 року, згідно якому спадкова справа після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_3а не заводилась, до нотконтори спадкоємці не звертались (а.с. 28).

Вимоги щодо визнання права власності на 1\2 частину  бкдинку АДРЕСА_1 обгрунтовані, тому підлягають задоволенню.

Вимоги в частині визнання права власності  на грошові внески задоволенню не підлягають з наступих підстав.

Статтею 60 ЦПК України передбачене, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Позивачка не надала суду доказів, які підтверджують находження грошових коштів на рахунку Ощадбанку на ім”яОСОБА_3а та іх розмір на теперішній час з нарахуванням відповідних відсотків, тому підстав для задоволення позову в цієї частини  немає.

 Керуючись ст. ст. 10, 11, 59, 60, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст.  1222, 1223, 1234, ч. 1 ст. 1235, ч. 1 ст. 1261, ч.1, 3 ст. 1268,  ст. 1270  ЦК України,  

                                                                 ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1. задовольнити частково.

            Визнати ОСОБА_1 такою, що прийняла спадщину після смерті чоловікаОСОБА_3а.

            Визнати за ОСОБА_1право власності на 1\2 частину жилого будинку АДРЕСА_1 після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловікаОСОБА_3а в порядку спадкування за заповітом.   Визнати за ОСОБА_1право власності в порядку спадкування за законом на прості іменні акції у кількості  трьох штук відкритого акціонерного товариства “Електрометалургійнний завод “Дніпроспецсталь” ім. Кузьміна номінальної вартістю 46 грн. 25 коп. на ім”яОСОБА_3а.

            В інший частині позову відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

                   

Суддя                                                                                                                  В.П.Суркова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація