ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
________________________________________________________________________________________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-38-36, факс 7-44-62
Іменем України
ПОСТАНОВА
"25" січня 2007 р. Справа № 2/31а
10 год. 19 хв.
за позовом: управління Пенсійного фонду України в Борзнянському районі
16400, м. Борзна, вул. Леніна, 2
до: відкритого акціонерного товариства “Квадр”
м. Борзна, вул. Красносільського, 44
про стягнення 2614,91 грн.
Суддя Михайлюк С.І.
Секретар Польська А.І.
Представники сторін:
Від позивача: Тарасенко Г.М., Лазько Н.А.
Від відповідача: не з’явився
Заявлено позов про стягнення з відповідача заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 2614,91 грн. за серпень-грудень 2005 року.
У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали.
Від відповідача надійшло клопотання, відповідно до якого просить розглянути справу без участі представника, позов визнає в сумі 2614,91 грн., тобто в повному обсязі.
Дослідивши матеріали, суд
в с т а н о в и в:
Відповідно до ст.ст. 51, 112, 136 КАСУ визнання адміністративного позову є правом відповідача. При цьому його дії не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси. Суд приймає визнання відповідачем позову. Позов має бути задоволеним.
Обов’язок відшкодувати такі витрати підтверджується і матеріалами справи.
Згідно з протоколом 4449999 від 18.08.2004р. призначена пенсія з 11.08.2004р. на підставі п. “б” ст. 13 закону України “Про пенсійне забезпечення” Ліпову А.В., який працював на підприємстві відповідача.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України ( 36-2003-п ), та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно з абз. 4 п. 1 ст. 2, абз.3 п. 1 ст. 4 Закону України «Про збір на обов»язкове державне пенсійне страхування» (в діючій в 2005 році редакції) для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону ( суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади), об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за ставкою 100 % від об»єкта оподаткування.
Згідно з актом звірки станом на 01.01.2006р. борг відповідача по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій становить 2614,91 грн.
За таких обставин позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, а також керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства “Квадр” (м. Борзна, вул. Красно сільського, 44, р/р 260041893, МФО 353348, Райффазенбанк “Аваль”, код 14312192) на користь управління Пенсійного Фонду України в Борзнянському районі (м. Борзна, вул. Леніна, 2, р/р 2560930301265, код 24841460, МФО 343035 у Борзнянському відділенні Ощадбанку) 2614,91 грн. боргу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою
особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя С.І. Михайлюк
У повному обсязі постанова виготовлена 25.01.2007р.