№ 2-128/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2009 року Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі: головуючого судді Степаненка Ю.І.,
при секретарі Кузуб К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці цивільну справу за позовом ОСОБА_1доОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_123 грудня 2008 року звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи тим, що вони перебувають у шлюбі з 17 червня 1995 року. Від шлюбу мають синаОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. Одруження для них виявилося невдалим, уже більше як понад рік їх сім'я розпалася остаточно. За час сумісного проживання вони не змогли знайти спільної мови у вирішенні сімейних проблем. Вони втратили почуття поваги і кохання один до одного, по характерах та поглядах на життя вони виявилися різними людьми, між ними не виявилося спільних інтересів. Відповідач не бере участі у роботі по господарству, безпідставно нерідко ревнував її до інших чоловіків, а сам порушував подружню вірність. Примирення між ними не можливе. За даних обставин позивач просить шлюб розірвати, так як його збереження суперечить її інтересам, місце проживання дітей за домовленістю з відповідачем просила визначити з нею.
Позивач ОСОБА_1в судовому засіданні позов підтримала.
Відповідач ОСОБА_2. в судовому засіданні позов визнав.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов є законний, обґрунтований доказами, а тому підлягає задоволенню.
Встановлено, що сторони перебувають у шлюбі з 17 червня 1995 року. Від шлюбу мають двох малолітніх дітей. За час сумісного проживання вони не змогли знайти спільної мови у вирішенні сімейних проблем, втратили почуття поваги і кохання один до одного, сім'я існує формально. Миритися подружжя не бажає, оскільки вважають майбутнє їх сімейних відносин безперспективним. Наданий судом строк подружжю для примирення позитивних наслідків не приніс. Збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, які сімейних стосунків не підтримують, мають окремий бюджет.
Згідно статті 55 Сімейного кодексу України дружина та чоловік зобов»язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги.
Дружина та чоловік відповідальні один перед одним, перед іншими членами сім'ї за свою поведінку в ній.
Цих вимог подружжям не дотримано.
За таких обставин суд з підстав статей 110-112 Сімейного кодексу України постановляє рішення про розірвання шлюбу. Витрати по реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС суд покладає на обидві сторони, місце проживання малолітніх дітей за згодою сторін визначає з матір'ю.
Керуючись ст.,ст.110-112 СК України, ст.,ст.10,11, 88,209,212,214,215,218 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження та ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, дошлюбне прізвище Черновіл, зареєстрований 17 червня 1995 року виконавчим комітетом Мельниківської сільської ради Смілянського району Черкаської області, актовий запис № 04.
Стягнути з ОСОБА_1таОСОБА_2 державне мито в дохід держави в сумі по 17 гривень з кожного при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС.
Місце проживання синаОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та дочкиОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження визначити з матір'ю ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтав-ської області через Кременчуцький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня прого-лошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Ю.І. Степаненко