Судове рішення #4217188

Справа №2-591/09

Ряд стат. звіту № 36

РІШEHHЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2009 року     м. Мукачево

Мукачівський   міськрайонний суд     Закарпатської  області

в особі:     головуючої-судді     ОСОБА_1

при секретарі     Цуганич К.Б.

за участю:     позивача     ОСОБА_2

відповідача     ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Мукачево цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_4 сільської ради Мукачівського району, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

встановив:

Позивач, ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом про визнання права власності на спадкове майно - будинковолодіння № 36 в с Руська Кучава Мукачівського району, що належало на праві особистої приватної власності її померлій мамі ОСОБА_5. Під час попереднього судового засідання позивач змінила предмет позову і просила суд про визначення додаткового строку для подання нею заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини за законом, яка відкрилася після смерті її матері ОСОБА_5. Позов мотивує тим, що 31 грудня 2006 року померла ОСОБА_5, яка доводилася їй та відповідачці по справі ОСОБА_3 матір'ю. Померла на випадок своєї смерті залишила заповіт на ім'я дочки, яка доводиться їй сестрою і є відповідачем по справі ОСОБА_3. Остання не бажає приймати спадщину за заповітом і не заперечує проти прийняття спадщини сестрою-спадкоємецею за законом. ОСОБА_6 просить суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, оскільки про намір сестри відмовитися від прийняття спадщини за заповітом матері дізналася, коли строк прийняття такої було пропущено та з врахуванням того, що обставини змінилися і сестра не заперечує аби вона подала заяву про прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивач змінені вимоги позовної заяви підтримала повністю, з наведених в заяві підстав, просив їх задоволити.

Відповідач по справі ОСОБА_3 позов визнала і пояснила, що дійсно не бажає приймати спадщину за заповітом померлої матері і відмовляється від такої на користь сестри ОСОБА_2 та просить продовжити останній строк для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини за законом.

Відповідач ОСОБА_4 сільська рада Мукачівського району подала до суду заяву про розгляд справи у відсутності їх представника, проти задоволення позову не заперечують.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши та перевіривши матеріали справи наданими суду доказами, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що 31.12.2006 року померла ОСОБА_5, яка доводилася позивачу та відповідачу по справі матір'ю, (а. с. 13-18). Після смерті ОСОБА_5, відкрилася спадщина (а.с.11, 12.). З пояснень позивача та відповідача вбачається, що, на час відкриття спадщини і протягом тривалого часу по тому позивач ОСОБА_2, як спадкоємець першої черги спадкоємців за законом - не мала можливості звернутися з відповідною заявою до нот контори, бо не знала про намір відповідачки по справі ОСОБА_3 відмовитися від спадщини за заповітом померлої.

З матеріалів справи вбачається, що позивач по справі є спадкоємцем за законом. Позивач пропустив встановлений законом строк для подання заяви до нотконтори про прийняття спадщини через причини, які визнані судом поважними.

У відповідності ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ст.1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦПК України не подав заяви про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Однак, ч.3 ст. 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Таким чином, позивачем в судовому засіданні достатньо обгрунтовано вимоги позову, тому суд вважає їх такими, що підлягають до задоволення.

На підставі вищенаведеного, керуючись ч.3 ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 130, 174, 208, 209, 212-218, ЦПК України, суд -

рішив:

Позовну заяву задоволити.

Визначити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 додатковий строк для подання нею заяви до Мукачівської районної державної нотаріальної контори про прийняття спадщини за померлою матір'ю ОСОБА_5.

Додатковий строк рахувати з дня винесенення рішення протягом трьох місяців.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Закарпатської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

  • Номер: 22-ц/778/2070/18
  • Опис: про відновлення втраченого судового провадження по цивільній справа за позовом про стягнення заборгованості за договором про іпотечний кредит
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-591/09
  • Суд: Апеляційний суд Запорізької області
  • Суддя: Морозова Н.Л.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.04.2018
  • Дата етапу: 10.07.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація