Справа № 2-579/2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2009 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого – судді Бурда Б.В.
при секретарі - Богуш Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом ОСОБА_1 до Сумської міської ради про визнання законним самочинного перепланування та визнання права власності, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач свої вимоги мотивує тим, що він є власником квартири АДРЕСА_1 За час проживання у вказаній квартирі та з метою підвищення її благоустрою він зробив в ній перепланування. Перед початком перепланування квартири він не отримав відповідні дозволи, у зв’язку з чим в даний час позбавлений можливості оформити правовстановлюючі документи на квартиру. Тому просить визнати законним проведення ними перепланування спірної квартири та визнати за ним право власності на переобладнане майно.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав.
Відповідач би в судове засідання не з’явився. Про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином. На підставі ст. 224 ЦПК України суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач є власником квартири АДРЕСА_1 (а.с. 6)
Станом 12.09.2006 року вказана квартира мала наступні технічні характеристики: загальна площа – 46,4 кв.м., житлова площа – 34 кв.м., коридор № 1 – 2,8 кв.м., вбиральня №2 – 1,1 кв.м., ванна № 3 -3,2 кв.м., кухня № 4 – 5,3 кв.м., кімната № 5 – 17 кв.м., кімната № 6 – 17 кв.м. (а.с. 10-11)
З метою підвищення благоустрою квартири, позивач без попереднього тримання дозволу виконавчого комітету Сумської міської ради провів перепланування.
У вказаній квартирі позивач, без отримання дозволу виконавчого комітету Сумської міської ради, проведене перепланування..
В наслідок проведення перепланування технічні характеристики квартири змінилися і мають наступний вигляд: загальна площа – 46,4 кв.м., житлова площа – 33,9 кв.м., коридор № 1 – 3,2 кв.м., вбиральня поєднання №2 – 3,5 кв.м., кухня № 3 – 5,8 кв.м., кімната № 4 – 17 кв.м., кімната № 5 – 8,5 кв.м., кімната № 6 – 8,4 кв.м. (а.с. 8-9)
Відповідно до змісту положення ст. 152 ЖК України та п. 19 Правил користування приміщеннями житлових будинків … – переобладнання і перепланування квартири, що належить громадянинові на праві власності, проводяться з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у цьому будинку.
Відповідно до положень ст. 383 ЦПК України - власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, з за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоповерховому житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
Судом встановлено, що при проведенні робіт з перепланування спірної квартири позивачем не було допущено будь-яких порушень будівельних норм та правил забудову, експлуатації будинку. Крім того, виконаним позивачем роботами не порушуються будь-чиї права і охоронювані законом інтереси. Даний висновок суду підтверджується висновком спеціаліста (а.с. 12-25), копіями відповіді відділення МЧС (а.с. 27) та санстанції (а.с. 26), свідоцтвом про шлюб (а.с. 7), договором (а.с. 6)
У зв’язку з проведеним переплануванням, позивачі в даний час позбавлені можливості вирішити питання про оформлення правовстановлюючих документів, оскільки технічні характеристики квартири не відповідають даним КП „Сумське міське бюро технічної інвентаризації”
Правовідносини, що виникли між сторонами, є житловими і врегульовані ст. 100 ЖК України, ч. 2 ст. 383, ст. 391 ЦК України та Інструкцією про проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.
На підставі викладеного та з урахуванням формального порушенням позивачами вимог законодавства, суд вважає за необхідне задовольнити вимоги позивачів в повному обсязі та узаконити проведені ним перепланування спірної квартири
На підставі викладеного, керуючись ст. 100 ЖК України, ч. 2 ст. 383, ст. 391 ЦК України, Інструкцією про проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, ст. ст. 10, 11, 57-60, 81, 88, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати законним перепланування квартири АДРЕСА_1 та визнати за ОСОБА_1 право власності на переобладнанні приміщення квартири АДРЕСА_1 в наступному вигляді: трьохкімнатна квартира - загальна площа – 46,4 кв.м., житлова площа – 33,9 кв.м., коридор № 1 – 3,2 кв.м., вбиральня поєднання №2 – 3,5 кв.м., кухня № 3 – 5,8 кв.м., кімната № 4 – 17 кв.м., кімната № 5 – 8,5 кв.м., кімната № 6 – 8,4 кв.м. (за даними технічного паспорту станом на 06.06.2008 року)
Відповідач протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення може подати до Зарічного районного суду м. Суми заяву про його перегляд.
Позивач протягом десяти днів з дня проголошення рішення може подати заяву до Зарічного районного суду м. Суми про його апеляційне оскарження. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається апеляційному суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя