Справа № 2-571/2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2009 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого – судді Бурда Б.В.
при секретарі - Богуш Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до виконавчого комітету Сумської міської ради, 3-я особа КП "Сумське міське бюро технічної інвентаризації", ОСОБА_3 про визнання права власності на самочинне будівництво, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі свої вимоги мотивує тим, що вона є власниками будинку з надвірними, господарськими та побутовими спорудами розташованого у АДРЕСА_1 на земельній ділянці, яка знаходиться у них в користуванні. На вказаній земельній ділянці, розташованій у АДРЕСА_1 були без отримання попереднього дозволу самовільно збудовані гараж «Б», навіс «В», погріб «п/г» та прибудову «а11». В даний час вони позбавлені можливості оформити правовстановлюючі документи на домоволодіння. Вважають, що під час будівництва не порушені будівельні, протипожежні та інші норми та правила, а тому визнати за ними право власності на самочинно збудоване майно.
В судовому засіданні позивачі позов підтримали.
Інші сторони повідомлені про час та місце розгляду справи, але їх представники до суду не з’явилися.
Суд, заслухавши пояснення позивачів, дослідивши фактичні обставини справи у межах заявлених позовних вимог та перевіривши їх доказами наданими сторонами, вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивачі є власниками будинку з надвірними, господарськими та побутовими спорудами розташованого у АДРЕСА_1 (а.с. 6, 9)
У вказаному домоволодінні в супереч вимогам закону без виготовлення та погодження проекту будівництва, отримання дозволу на початок будівельних робіт та попереднього погодження з виконавчим комітетом Сумської міської ради збудовані гараж «Б», навіс «В», погріб «п/г» та прибудову «а11», що підтверджується копією технічного паспорту (а.с. 12-16) та довідкою БТІ (а.с. 7)
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України "Про планування і забудову територій", фізичні особи, які мають намір здійснити будівництво об'єктів містобудування зобов'язані отримати від виконавчих органів відповідних рад дозвіл на будівництво об'єктів містобудування.
Статтею 29 вказаного Закону передбачено, що інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю надається дозвіл на виконання будівельних робіт - документ, що засвідчує право забудовника та підрядника на виконання будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд, видачу ордерів на проведення земляних робіт. Здійснення будівельних робіт без дозволу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю на виконання будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.
Статтею 18 Закону України "Про основи містобудування" передбачено, що Закінчені будівництвом об'єкти підлягають прийняттю в експлуатацію в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Експлуатація не прийнятих у встановленому законодавством порядку об'єктів забороняється.
Відповідно до ч. 3 ст. 375 ЦК України право власника на забудову здійснюється за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм та правил.
Позивачами не надані жодні докази на підтвердження того, що вони у встановленому порядку отримали дозвіл на проведення будівельних робіт, а збудовані ними приміщення прийняті в експлуатацію. Крім того, позивачами не надані належні докази на підтвердження того, що проведеними ним роботами не порушуються будівельні та архітектурні норми, права та інтереси інших осіб.
В той же час, як вбачається з повідомлення МНС (а.с. 8) та висновку спеціаліста (а.с. 20-40) добудова «а11» та гараж «Б» зведені з порушенням ДБН 360-92**.
Відповідно до вимог чинного законодавства, для зняття статусу самочинного будівництва позивачу мав здійснити передбачений законодавством комплекс заходів: замовити робочий, проект на будівництво, погодити і затвердити його у встановленому порядку, одержати дозвіл Інспекції ДАБК у Сумській області на виконання будівельних робіт, ввести об'єкти будівництва в експлуатацію у встановленому порядку і зареєструвати їх в КП "Сумське міське бюро технічної інвентаризації".
В той же час, позивачами даний порядок не дотриманий, а тому у задоволенні позову суд вважає за необхідне відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 319, 328, 375, 392, 376, 381 ЦК України, Інструкцією про проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, ст. ст. 10, 11, 57-60, 81, 88, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Відмовити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у задоволенню позову за його необґрунтованістю.
Сторони протягом десяти днів з дня проголошення рішення можуть подати заяву до Зарічного районного суду м. Суми про його апеляційне оскарження. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається апеляційному суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя
- Номер: 6/414/73/2017
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-571/2009
- Суд: Кремінський районний суд Луганської області
- Суддя: Бурда Б.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.11.2017
- Дата етапу: 28.11.2017