Судове рішення #4215310

 

 

                                                           В И Р О К                                                         

                                                 І М “  Я М   У К Р А Ї Н И 

                                                                                                                    1-117/08

19 березня 2008 року              Вишгородський районний суд Київської області в складі :

головуючого                  Купрієнко С.І.

при секретарі                 Потапенко В.В.

з участю прокурора       Прокудіна Д.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вишгороді  кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1  ІНФОРМАЦІЯ_1,уроженця та мешканця АДРЕСА_1 українця, гр-на України, освіта середня , не працюючого, раніше не судимого , розведеного   в скоєнні злочину , передбаченого ст. 249 ч.1 КК України ,

 

                                                                  В С Т А Н О В И В

 

     ОСОБА_1 з метою незаконного зайняття рибним водним добувним промислом , знаходячись у Вишгородському районі Київської області неподалік бази відпочинку „Жемчужина” , 17.10.2007 року близько 04.00 год, взявши із собою заборонене знаряддя лову - сітку з ліски кустарного виробництва довжиною 150-м , висотою 1,2 м, розміром вічка 80 мм , направився на Київське водосховище р.Дніпро в урочище „Окуні ново”.

       Продовжуючи свій злочинний умисел , направлений на незаконне зайняття рибним водним добувним промислом , ОСОБА_1 біля берега взяв дерев*яний човен , в який поклав сітку та на ньому відплив від берега на відстань приблизно 150 м , де виставив у воду заборонене знаряддя лову - сітку , яку взяв із собою і  почав таким чином проводити незаконний вилов риби , після чого повернувся на берег та відправився відпочивати до місця тимчасового мешкання.

        Приблизно об 11.00 годині 17.10.2007 року ОСОБА_1 продовжуючи свій злочинний намір , направлений на незаконне зайняття рибним водним добувним промислом прийшов у місце , де зранку виставив у воду заборонене знаряддя - сітку , на човні підплив у місце де залишив сітку , поклав заборонене знаряддя сітку із сваіжовиловленою рибою у човен та повернувся на берег , де приблизно о 12.00 годині ОСОБА_1 був затриманий працівниками Головного державного управління охорони , використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у місті Києві та Київській області , які виявили та вилучили у нього виловлену за допомогою сітки велику кількість риби цінних видів  :  щука- 5 штук вартістю 51,00 грн за одну на суму 255,00 грн., судак - 1 шт. вартістю 51,00 грн. за одну  на суму 51.00 грн., карась 12 шт. вартістю 5,10 грн. за одну  на суму 61.20 грн.,  окунь 1штука, вартістю 5,1 грн. за одну на суму 5,10 грн., лящ -33 шт., вартістю 25,50 грн. за одну на суму 841,50 грн., лин-1 шт. вартістю 25,50 грн. за одну на суму 25,50 грн., сом -3шт., вартістю 85,00 грн. за одну на суму 255 грн., на загальну суму 1494,30 грн., заборонене знаряддя лову сітку з ліски кустарного виробництва довжиною 150 м., висотою 1,2 м, розміром вічка 80 мм, за допомогою якої ОСОБА_1 незаконно займався рибним водним добувним промислом.

          В результаті незаконного заняття рибним  водним добувним промислом ОСОБА_1   спричинив рибному господарству України істотну шкоду на суму 1494,30 грн.,порушивши  при цьому  вимоги п.3.15 “Правил любительського і спортивного рибальства”,яким заборонено лов риби знаряддями лову, що виготовлені із сіткоснасних матеріалів, та ст.63 Закону України “Про тваринний світ”, якою заборонено вилучення об*єктів тваринного світу із природного середовища.

          В судовому  засіданні підсудний ОСОБА_1 вину в скоєнні злочину визнав повністю, дав детальні пояснення по суті пред”явленого звинувачення, підтвердив викладені  обставини по справі.

         Окрім визнання вини , виновність підсудного підтверджується іншими доказами .

  Так допитані в якості свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 пояснили , що 17 жовтня 2007 року вони затримали ОСОБА_1, який в урочищі „Окуні ново” на території Вишгородського району займався незаконним виловом риби забороненим знаряддям лову , сіткою кустарного виробництва із ліски, виловивши рибу та спричинивши шкоду рибному господарству на суму 1494 грн.

        Виновність ОСОБА_1 підтверджується також дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами, протоколом про адмінпорушення № 012381 від 17.10.2007 року (ас.5) , протоколом огляду предмета від 28.12.2007 року та фототаблицею згідно яких у ОСОБА_1 вилучена сітка та свіжовиловлена риба (ас.38-41), висновком рибопромислової експертизи №54 від 28.12.2007 року, згідно якої вилучене у ОСОБА_1 знаряддя є знаряддям лову - ставною сіткою , яка незалежно від параметрів є забороненим (ас.35-36), довідкою Головного державного управління охорони , використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у місті Києві та Київській області відповідно до якої ОСОБА_1в органах рибоохорони як користувач водних живих ресурсів не зареєстрований , дозволу на лов риби не отримував.

Знаряддя лову- сітка кустарного виробництва довжиною 150 м, висотою 1,2 м., вічко 80 мм є забороненим знаряддям лову тому ,що не відповідає параметру знарядь лову рибних живих ресурсів , які дозволені режимом рибальства на Київському водосховищі , та відсутній дозвіл на використання цих знарядь лову.

    Водна акваторія Київського водосховища в районі бази відпочинку „Жемчужна” не є забороненою зоною для рибальства.

    Вартість спричиненї шкоди рибному господарству незаконним виловом риби становить 1494,30 гривни (ас.19-24).

           Оцінюючи всі докази по справі в їх взаємозвязку та сукупності суд прийшов до висновку, що вина підсудних повністю доказана.

           Правильно кваліфіковані дії підсудного по факту незаконного лову рибу  17.10.2007 року, як незаконне заняття рибним водним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду рибному господарству України за ст.249 ч.1 КК України.

           При призначенні покарання судом враховується характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного злочину, особу винного.   

            Обтяжуючих покарання обставин суд не знаходить.

           Як пом”якшуючі покарання обставини враховується щире каяття, позитивна характеристика, те що він раніше не судимий.

           При таких оставинах міру покарання підсудному необхідно обрати у вигляді штрафу.

           Пред”явлений по справі цивільний позов  підлягає задоволенню в повному обсязі.              Речові докази по справі /сітку/ -знищити.

   

                Керуючись ст.ст.323, 324  КПК України   суд,

 

 

 

 

 

                                                                 З А С У Д И В

 

 

 ОСОБА_1   визнати винним і призначити покарання :

 за ст.249 ч.1 КК України  штраф в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів , що становить

850 гривень.

                           Стягнути із ОСОБА_1на користь Головного державного управління охорони , використання і відтворення водних живих ресурсів і регулювання рибальства в м.Києві та Київській області  1494,30 грн. спричиненої шкоди.

              Речові докази по справі / дві сітку із ліски /  - знищити .

 

              Міру запобіжного заходу до набранням вироком законної сили залишити підписку про невиїзд.

       

              На вирок на протязі 15 діб  з моменту проголошення може бути подана апеляція до апеляційного суду Київської області  шляхом подачі апеляції через районний суд.

 

 

               Суддя  

 

 

 

           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація