Україна
В И Р О К 1-322/08
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 грудня 2008 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого Купрієнко С.І.
секретар Пономаренко Д.О.
прокурора Гризун С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді справу по обвинуваченню ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 уроженця та мешканця АДРЕСА_1, українця , громадянина України, освіта середня , не працюючого раніше не судимого, в скоєнні злочину передбаченого ст.286 ч.1 КК України,
В С Т А Н О В И В
ОСОБА_1 вчинив порушення правил безпеки дорожнього руху , керуючи транспортим засобом , що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.
Так ,17.08.08 року близько 16-00 години ОСОБА_1 керуючи автомобілем ВАЗ-21013-28 НОМЕР_1, без документа на право керування даним автомобілем
під час виїзду з прилеглої території на головну автодорогу „Овруч-Київ” в районі 27 км. с.Старі-Петрівці Вишгородського району Київської області , здійсним зіткнення з мотороллером „Вайпер” під керуванням водія ОСОБА_2, що рухався по головній дорозі а напрямку м.Києва.
Внаслідок ДТП водій мотороллера „Вайпер” ОСОБА_2 та пасажир ОСОБА_3 отримали тілесні ушкодження , ОСОБА_2 у вигляді уламкового перелому середньої третини правої стегнової кістки зі зміщенням. Подряпини правого колінного сустава і верхньої третини правої голені. ОСОБА_3 у вигляді забою голови , подряпини обличчя , забійної рани верхньої губи.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив Правила дорожнього руху-
- пункт 2.1 Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі реєстраційний документ на транспортний засіб , чи тимчасовий талон;
- пункт 2.3 Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов*язаний-
б) бути уважним , стежити за дорожною обстановкою , відповідно реагувати на її зміни , стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;
-пункт 10.2 Виїжджаючи на дорогу з житлової зони , дворів, місць стоянки , автозаправочних станцій та інших прилеглих територій , водій повинен перед проїзною частиною чи тротуаром дати дорогу пішоходам і транспортним засобам , що рухаються по ній , а з*їжджаючи з дороги - велосипедистам і пішоходам , напрямок руху яких він перетинає.
Згідно висновку судово-медичної експертизи № 115/Д-2008 р. від 06.09.08. ОСОБА_3 в результаті ДТП отримав тілесні ушкодження ,які відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень , що потягли за собою короткочасний розлад здоров*я строком більше 6 днів. Такого характеру тілесні ушкодження могли виникнути від дії тупих предметів , чи при ударі об такі , що могло мати місце в строк і при обставинах викладених в постанові про призначення експертизи.
Згідно висновку судово-медичної ескпертизи № 116/Д-2008 від 05.09.08, ОСОБА_2 в результаті ДТП отримав тілесні ушкодження , які в своїй сукупності відносяться до середнього ступеня тяжкості тілесних ушкоджень , оскільки для повного зростання перелому потрібен строк більше 21 дня. Дані тілесні ушкодження могли виникнути від дії тупого предмета ( предметів) , що мггло мати місце в строк і при обставинах , викладених в постанові про призначення експертизи.
Між порушенням п.п.2.3,10.2 Правил дорожнього руху водієм ОСОБА_1. та настанням суспільно-небезпечних наслідків ( отримання ОСОБА_3 та ОСОБА_2 тілесних ушкоджень)- є прямий зв*язок.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину в скоєнні злочину визнав повністю давши детальні пояснення по суті дорожнотранспортної пригоди яка мала місце 17.08.2008 року , розкаявся в скоєному.
Окрім визнання вини , виновність підсудного підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами .
Так допитаний в якості потерпілого ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що пояснив , що він в якості пасажира разом із ОСОБА_2 на мотороллері „Вайпер” рухались по автодорозі із села Лютіж в м.Київ. В районі магазина „Берізка” в селі Старі -Петрівці Вишгородського району з другорядної дороги не пропустивиши їх виїхав легковий автомобіль. ОСОБА_2 затормозив , але відстань до автомобіля була незначною в зв*язку з чим відбулось зіткнення , в результаті чого він отримав тілесні ушкодження.
В результаті дорожно-транспортної пригоди йому була спричинена матеріальна та моральна шкода.
Помимо цього виновність підсудного підтверджується письмовими доказами дослідженими в судовому засіданні:
- протоколом огляду місця події та схемою до нього , де зазначено місце дорожно- транспортної пригоди в результаті якої відбулось зіткнення вищезазначених транспортних засобів (ас.6-19);
- висновком судово - медичної експертизи № 116/Д від 05.09.2008 відповідно до якої ОСОБА_2 отримав СЕРЕДНЬОЇ ступені тяжкості тілесних ушкоджень , які потягли за собою довгочасний розлад здоров*я терміном більше 21 дня.(ас.30);
- висновком судово-медичної експертизи №115/Д від 06.09.2008 відповідно до якої ОСОБА_3 легкі тілесні ушкордження з короткочасним розладом здоров*я(ас.25);
- висновком судово-автотехгнічної експертизи № 906 А від 09.09.08 відповідно до якої в діях ОСОБА_1 вбачається порушення п.10.2 Правил дорожнього руху(ас.35);
Оцінюючи всі докази по справі в їх взаємозв*язку та сукупності суд прийшов до висновку, що вина підсудного знайшла підтвердження в судовому засіданні.
Правильно кваліфіковані дії підсудного по факту дорожнотранспортної пригоди яка мала місце 17.08.2008 року як вчинення порушення правил безпеки дорожнього руху особою , яка керує транспортним засобом ,що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження за ст.286 ч.1 КК України.
При призначенні покарання судом враховується характер і ступінь суспільної небезпеки скоєного злочину особу винного.
Обтяжуючих покарання обставин суд не вбачає.
Як пом*якшуючі покарання обставини враховується визнання вини та щире каяття , позитивні характеристики по місцю проживання , те що підсудний скоїв злочин будучи неповнолітнім.
За таких обставин перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства , а тому міру покарання йому необхідно обрати у вигляді арешту та , застосувати ст.ст.75 та 104 КК України , звільнити від відбування покарання з випробовуванням .
Помимо цього потерпілому ОСОБА_3 неправомірними діями зі сторони підсудного було спричинено матеріальну та моральну шкоду , а тому із ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 необхідно стягнути 1149 гривень матеріальної шкоди та 1500 гривень моральної шкоди.
Керуючись ст.ст. 323 , 324 ,104 КПК України суд,
З А С У Д И В
ОСОБА_1 визнати винним і призначити покарання :
За ст.286 ч.1 КК України - арешт 6 (шість) місяців з позбавленням права керування транспортним засобом строком на 2 (два)роки.
На підставі ст.ст.75,104 КК України звільнити його від відбування основного покарання встановивши іспитовий термін 2(два) роки.
Запобіжний захід до набранням вироком законної сили залишити - підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 1149 гривень матеріальної шкоди та 1500 гривень моральної шкоди.
Речові докази по справі мотороллер „Вайпер” залишити потерпілому ОСОБА_2 , автомобіль ВАЗ-21013-28 НОМЕР_1 залишити ОСОБА_1.
На вирок на протязі 15 діб може бути подана апеляція до Апеляційного суду Київської області через районний суд з моменту проголошення.
Суддя підпис
Згідно з оригіналом, суддя С.І.Купрієнко
- Номер: 1-в/953/129/21
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-322/08
- Суд: Київський районний суд м. Харкова
- Суддя: Купрієнко С.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.04.2021
- Дата етапу: 04.06.2021
- Номер: 1-322/08
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-322/08
- Суд: Київський районний суд м. Харкова
- Суддя: Купрієнко С.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.04.2021
- Дата етапу: 20.04.2021