Справа № 2-995/2009 року
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у справі
11 березня 2009 року Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Рєзнікова С.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 про визнання права власності на будинок та надвірні побудови, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 . звернулася до суду з позовом про визнання права власності на будинок та надвірні побудови. Вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_2 , після його смерті відкрилася спадщина на майно, яке позивачка прийняла фактично. Спадкоємців першої черги на день відкриття спадщини після смерті ОСОБА_2 , не має.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб у спосіб, визначений законами України.
Згідно ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав і обов*язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. 549 ЦК України в редакції 1963 року: визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо фактично вступив в управління та володіння спадковим майном.
Однак, відповідно до п.5 Перехідних положень Цивільного кодексу України в редакції 2003 року правила книги шостої ЦК України застосовуються також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців, до набрання чинності цим Кодексом.
Глава 89 ЦК України передбачає порядок оформлення права на спадщину, де згідно ст. 1296 ЦК України спадкоємець може одержати свідоцтво про право на спадщину.
Враховуючи, що ч.3 ст. 1272 ЦК України передбачає, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З огляду на це, оформити право на спадщину, ОСОБА_1 . має у спосіб передбачений чинним цивільним законодавством - шляхом отримання свідоцтва про право на спадщину, а не шляхом звернення до суду з позовом про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Виходячи з наведеного, керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за позовом про визнання права власності на будинок та надвірні побудови.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 5 - денний строк з дня винесення ухвали заяву про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя –
- Номер: 6/477/6/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-995/09
- Суд: Жовтневий районний суд Миколаївської області
- Суддя: Резнікова С.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.12.2017
- Дата етапу: 04.01.2018