Білогірський районний суд Хмельницької області
30200 Хмельницька обл., смт Білогр’я, вул. Шевченка, 42, inbox@bg.km.court.gov.ua, Тел.(факс) 038 41 2 1444
Справа № 669/1252/14-а
Провадження № 2-ар/669/8/15
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"29" квітня 2015 р. смт.Білогір'я
Білогірський районний суд Хмельницької області
в складі:
головуючого - судді Герасимчук Н.П.,
при секретарі Дмитришиній В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Білогір’я заяву ОСОБА_1 про роз’яснення постанови Білогірського районного суду Хмельницької області від 04 листопада 2014 року в адміністративній справі № 669/1252/14-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі Хмельницької області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
04 листопада 2014 року Білогірським районним судом Хмельницької області винесено постанову в адміністративній справі № 669/1252/14-а за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі Хмельницької області про визнання дій неправомірними та зобов’язання провести перерахунок пенсії, якою частково задоволено позовні вимоги та визнано неправомірною відмову управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі Хмельницької області включити суми індексації заробітної плати та матеріальної допомоги в заробітну плату для призначення пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну службу», зобов’язано управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі Хмельницької області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії державного службовця в межах шестимісячного строку звернення до адміністративного суду, починаючи з 21 квітня 2014 року, з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги відповідно до довідок Управління праці і соціального захисту населення Білогірської районної державної адміністрації Хмельницької області про складові заробітної плати №№119,119-1,119-2,121 від 22 вересня 2014 року про суми виплат за 2008-2010 роки, та присуджено з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 7 гривень 83 копійки понесених судових витрат по сплаті судового збору.
Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 16 грудня 2014 року дану постанову залишено без змін.
Вважаючи, що наведена постанова суду є незрозумілою, позивач ОСОБА_1, в порядку ст. 170 КАС України, звернулася до суду із заявою про її роз’яснення в частині того, на підставі якої редакції Закону України «Про державну службу» необхідно здійснити передбачений в постанові перерахунок пенсії, тобто який відсоток від заробітної плати встановлено їй для нарахування пенсії.
Заявник – позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилася, надала заяву, в якій свої вимоги підтримала та просила роз’яснити судове рішення в частині того, який відсоток від заробітної плати встановлено їй для нарахування пенсії.
Представник відповідача ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилася, надала заяву, в якій просила розгляд справи проводити у її відсутності.
Дослідивши заяву та матеріали провадження, суд прийшов до наступного висновку.
В силу положень ч. 1 ст. 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз’яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Наведена стаття передбачає можливість роз’яснення судом ухваленого ним рішення з метою усунення такого недоліку, як незрозумілість судового рішення, наприклад, можливості неоднакового тлумачення висновків суду.
При розгляді адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі Хмельницької області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії, як зазначено в постанові Білогірського районного суду Хмельницької області від 04 листопада 2014 року, судом було встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 09 лютого 2010 року перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Білогірському районі Хмельницької області та отримує пенсію згідно Закону України «Про державну службу».
Тобто, на момент призначення заявнику пенсії (02.02.2010 р.) діяла редакція ст. 37 Закону України «Про державну службу» відповідно до якої, на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
У відповідності до положень ч. 3 ст. 22 Конституції України, при прийнятті нових законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Встановлено, що в резолютивній частині постанови місцевого суду від 04 листопада 2014 року не вказано належний розмір відсотків від суми заробітної плати, проте в описовій частині судового рішення суду першої та апеляційної інстанцій зазначено, що згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 % від суми їх заробітної плати збільшеної на один відсоток заробітку, за кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Тобто, суд апеляційної інстанції наголошує, що на час виникнення спірних правовідносин пенсія позивача ОСОБА_1 складала 90 % її заробітної плати.
Крім того, визначена в постанові Білогірського районного суду Хмельницької області від 04 листопада 2014 року дата перерахунку позивачу пенсії, а саме з 21 квітня 2014 року, є не що інше як датою, з якої порушене право позивача ОСОБА_1 підлягає безумовному відновленню шляхом включення в її заробітну плату для призначення пенсії суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади.
При цьому, вищевказана дата перерахунку пенсії ОСОБА_1. жодним чином не впливає на зменшення розміру вже призначеної їй пенсії з 90 відсотків до 70 відсотків від заробітної плати, оскільки застосування редакції Закону України «Про державну службу» із змінами, внесеними згідно із Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27 березня 2014 р. № 1166-VII (діє з 01 квітня 2014 року), звужує зміст та обсяг існуючих прав позивача ОСОБА_1 на призначену їй 09 лютого 2010 року пенсію державного службовця в розмірі 90 % від суми її заробітної плати.
Таким чином, суд вважає за необхідне роз’яснити заявнику, що згідно з постановою Білогірського районного суду Хмельницької області від 04 листопада 2014 року в адміністративній справі № 669/1252/14-а відповідача зобов’язано здійснити ОСОБА_1 перерахунок призначеної їй пенсії державного службовця в порядку діючої на час призначення пенсії редакції ст. 37 Закону України «Про державну службу».
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 160, 165, 170 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 – задовольнити.
Роз’яснити ОСОБА_1 постанову Білогірського районного суду Хмельницької області від 04 листопада 2014 року в адміністративній справі № 669/1252/14-а, зазначивши, що управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі Хмельницької області зобов’язано здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії державного службовця з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги відповідно до довідок Управління праці і соціального захисту населення Білогірської районної державної адміністрації Хмельницької області про складові заробітної плати №№119,119-1,119-2,121 від 22 вересня 2014 року про суми виплат за 2008-2010 роки з 21 квітня 2014 року, однак виходячи із призначеного їй 09 лютого 2010 року розміру пенсії – у розмірі 80 відсотків заробітної плати збільшеної на один відсоток заробітку, за кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі, але не більше 90 відсотків заробітної плати, відповідно до діючої на час призначення пенсії редакції ст. 37 Закону України «Про державну службу».
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Білогірський районний суд Хмельницької області протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо увалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя:підпис ОСОБА_3
З оригіналом згідно.
Суддя Білогірського районного суду
Хмельницької області ОСОБА_3
- Номер:
- Опис: визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 669/1252/14-а
- Суд: Вінницький апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Герасимчук Н.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.05.2015
- Дата етапу: 18.06.2015