Справа № 2о-61
2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2009 року Франківський районний суд м.Львова в складі:
головуючої-судді Ільчишин Н.В.
при секретарі Мартинюк Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтерисована особа Франківський відділ соціального захисту департаменту гуманітарної політики управління соціального захисту Львівської міької Ради, про встановлення факту проживання на території Польщі,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась в суд з заявою про встановлення факту родинних відносин.
В обґрунтування заявленої заяви покликається на те, що вона народилась у ІНФОРМАЦІЯ_1в с.Радруж Польща, де і народились її батьки та брати. До 1948 року вони сім»єю проживали в с.Радруж Польща. На час проживання у с.Радруж Польща їх сім»я мала господарство, а саме 10 моргів поля, 3 корів, 3 свиней, 2 коней, 15 овець, домашня птиця, 2 морги лісу, а також сільськогосподарський реманент. Після 1948 року її сім»я була переселена с.Радруж Польща на територію України. ЇЇ свідоцтво про народження втратилось і на даний час відновити його не можна. Встановлення даного факту потрібно для встановлення статусу учасника війни.
Заявниця в судовому засіданні заяву підтримала, дала пояснення, аналогічні її мотивам. Просить заяву задоволити.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з'явився, подав заяву про слухання справи у їх відсутності.
Заслухавши пояснення заявниці, покази свідків, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заяву ОСОБА_1 слід задоволити з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту, що мають юридичне значення, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Як вбачається з копії паспорта матері заявниці ОСОБА_2 місце народження останньої с.Радруж Польща. (а.с.7).
Згідно свідоцтва про народження братів заявниці ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2., ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 такі народились в с.Радруж Польща. (а.с.9-11).
Згідно довідки виданої Смолинською сільською радою Яворівського району Львівської області за №207 від 17.02.2004 року, сімя ОСОБА_2 дійсно народились і жили в с.Радруж Польща.(а.с.13)
Як вбачається з довідки №Т5173-03/п від 22.12.2003 р. виданої Державним Архівом Львівської області: родина в складі: ОСОБА_6,ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_6,ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у 1948 році були переселені у Львівську область з с.Сопіт с/тРадруж Немирівського району Львівської області у зв»язку з демаркацією кордонів.
Опитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_7 та ОСОБА_8 ствердили, що ОСОБА_1 народилась в ІНФОРМАЦІЯ_1в с.Радруж, Польща, звідки і була разом своєю родиною переселена у Львівську область.
Встановлення даного факту має для ОСОБА_1 юридичне значення, оскільки необхідне їй для встановлення статусу учасника війни. Підстав для відмови в задоволенні заяви суд не вбачає.
Керуючись ст.ст.4,10,60,88,212,215,256-259 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Заяву ОСОБА_1 задоволити.
Встановити факт, що ОСОБА_1, народилась в ІНФОРМАЦІЯ_1у с.Радруж, Польща, проживала на території Польщі до 1948 року.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом 10-ти днів з дня складання рішення у повному обсязі. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СУДДЯ
Оригінал рішення.