Справа № 2-о-33/2009 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2009 року. Теплицький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Панченка Д.І.
при секретарі Недбайло Л.В.
за участю заявника ОСОБА_1 , зацікавленої особи ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Теплик справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту права власності на будинковолодіння,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту права власності її чоловіка ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на ј частину будинковолодіння, по АДРЕСА_1 , посилаючись на те, що через відсутність реєстрації права власності на дане будинковолодіння та відсутність правовстановлюючих документів, що засвідчують право власності ОСОБА_3 , вона, як спадкоємець, не може реалізувати право на спадкування за законом.
В судовому засіданні заявника ОСОБА_1 підтримала вимоги заяви.
Від Залузької сільської ради поступила заява про розгляд справи без участі їх представника, заяву вони визнають.
Зацікавлена особи ОСОБА_2 , яка також представляє інтереси свого неповнолітнього сина ОСОБА_4 проти задоволення заяви не заперечує.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 є одним із забудовників будинку по АДРЕСА_1 Станом на 15 квітня 1991 року, двір відносився до суспільної групи колгоспників, і в ньому проживала ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_4 про що свідчить запис в погосподарській книзі № 3, особовий рахунок № НОМЕР_1 по Залузькій сільській раді. Проектно-планувальна документація на забудову та правовстановлюючі документи, що засвідчують право власності ОСОБА_3 на будинковолодіння по АДРЕСА_1 відсутні.
Спірні правовідносини регулюються ст. 328 ЦК України, відповідно до якої право власності набувається на підставах не заборонених законом. Стаття 256 ч.2 ЦПК України визначає, що судовим порядком можуть бути встановлені факти, від яких належить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, якщо діюче законодавство не передбачає іншого порядку їх встановлення.
Оскільки ОСОБА_3 побудував будинковолодіння по АДРЕСА_1 здійснював за життя повноваження співвласника будинку, без отримання правовстановлюючих документів на будинок і реєстрації права власності, а після його смерті органами влади дозволено оформити дане будівництво, то з метою захисту прав спадкоємців на спадщину після померлого ОСОБА_3 суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.328 ЦК України, ст.ст. 3,10,15,60, 209,213,215, 256 ч.2, 259 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити. Встановити факт, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Залужжя - являвся власником ј частини будинковолодіння, що знаходиться по АДРЕСА_1 Вінницької області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя :