Справа № 2о-229/2008 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2008 року Каховський міськрайонний суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Крюковського О.А.,
при секретарі Степановій Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, м. Каховка Херсонської області, цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: ОСОБА_2 – про встановлення факту, що має юридичне значення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
Вимоги мотивовано тим, що 23 липня 2008 року між ОСОБА_2 (продавець) та ОСОБА_1 (покупець) укладений договір купівлі-продажу квартири. Сторонами дотримані вимоги закону щодо забезпечення нотаріального посвідчення цією угоди та виконані умови договору, за покупцем проведена державна реєстрація права власності на майно. У зв’язку із тим, що попередні договори відчуження вказаної квартири не визнаються одним із колишніх власників квартири та оскільки через віддаленість місця знаходження заявник позбавлена можливості у повному обсязі захистити своє право власності, вона просить встановити факт того, що є належним набувачем квартири АДРЕСА_1 .
В судове засідання заявник не з’явилася, право захисту своїх інтересів надала представнику повноваження якої посвідчують довіреністю.
Заінтересована особа в судове засідання вдруге не з’явилася, про час і місце розгляду справи оповіщена належним чином у встановленому порядку.
Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності заявника та заінтересованої особи.
Представник ОСОБА_1 в судовому засідання вимоги свого довірителя підтримала; повідомила, що на момент укладення договору правовстановлюючі документи продавця були бездоганні, ретельно перевірялися нотаріусом.
Допитана в якості свідка ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що рішення про купівлю квартири ОСОБА_2 було прийняте ОСОБА_1 через гарний стан цього майна, вподобання заявника щодо району розташування квартири та її ціни.
Відповідно до показів, наданих в судовому засіданні свідками ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 : влітку 2008 року, через можливість звільнення з роботи, заявник почала пошук квартири в м. Нова Каховка або в м. Каховка. За відповідним оголошенням в газеті «Каховська Зоря» ОСОБА_1 знайшла квартиру АДРЕСА_1 , продавцем якої виявилася знайома заявника – ОСОБА_2 . З продавцем оговорили ціну квартири – 17 000 доларів США. Квартира ОСОБА_1 сподобалася, тому укладений договір про її купівлю-продаж, який був посвідчений державним нотаріусом.
Вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що 23 липня 2008 року між ОСОБА_2 (продавець) та ОСОБА_1 (покупець) укладений договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 Херсонської області (а.с. № 7). Вказана угода посвідчена державним Каховської міської державної нотаріальної контори та зареєстрована в реєстрі за № НОМЕР_1 .
Відповідно до розписки, виданої ОСОБА_2 23 липня 2008 року, нею від ОСОБА_1 отримано 17 000 доларів США в якості оплати вартості квартири АДРЕСА_1 Херсонської області (а.с. № 19).
Право власності на квартиру АДРЕСА_1 зареєстроване за ОСОБА_1 КП «Каховське бюро технічної інвентаризації» 24 липня 2008 року, що підтверджується витягом (а.с. № 21).
Відповідно до ч. 5 ст. 12 ЦК України якщо законом встановлені правові наслідки недобросовісного або нерозумного здійснення особою свого права, вважається, що поведінка особи є добросовісною та розумною, якщо інше не встановлено судом.
Як встановлено ч. 1 ст. 234 ЦПК України, цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи, розглядаються судовим порядком.
Суд, серед інших, розглядає і справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення (п. 5 ч. 2 ст. 234 ЦПК України).
Суд, заслухавши пояснення представника заявника, покази свідків, дослідивши матеріали справи, не має сумнівів щодо законності вимог ОСОБА_1 : на момент укладання домовленість щодо всіх істотних умов договору між сторонами досягнута, його зміст не суперечив закону, обставини, які могли б перешкоджати сторонами у здійсненні правочину, заявнику та нотаріусу відомі не були. Враховуючи наведене суд визнає факт того, що заявник є добросовісним учасником цивільних правовідносин таким, що знайшов своє підтвердження належними доказами.
Керуючись ст.ст. 8, 21, 22, 24, 55, 124 Конституції України,
ст.ст. 3, 11 – 14, 328, 330, 388 ЦК України,
ст.ст. 5 – 8, 27, 57 – 60, 88, 179, 213 – 215, 223, 234, 256 – 259 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Вимоги, заявлені ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, задовольнити.
Встановити факт того, що ОСОБА_1 є добросовісним набувачем однокімнатної квартири АДРЕСА_1 Херсонської області, за договором купівлі-продажу, укладеним 23 липня 2008 року з ОСОБА_2 , посвідченим державним нотаріусом Каховської міської державної нотаріальної контори, зареєстрованим за № НОМЕР_1 .
Рішення набирає законної сили, якщо протягом десяти днів з дня його проголошення не подано заяву про апеляційне оскарження. Якщо, у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана – рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Херсонської області через Каховський міськрайонний суд Херсонської області.
Суддя : О.А. Крюковський