КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-2460|08 р. Головуючий у першій інстанції: Бондарчук В.В.,
Доповідач: Мамчур Я.С.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 січня 2009 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Мамчура Я.С.,
суддів: Горбань Т.І., Попович О.В.,
при секретарі: Медовниці Ю.О.,
розглянувши апеляційну скаргу позивача - ОСОБА_1на постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 22.05.2007 року у справі за позовом ОСОБА_1до Управління охорони здоров”я Житомирської обласної державної адміністрації, Головного управління державного казначейства України в Житомирській області про відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Корольовського районного суду м. Житомира з позовом до Управління охорони здоров”я Житомирської обласної державної адміністрації, Головного управління державного казначейства України в Житомирській області про відшкодування моральної шкоди.
Постановою Корольовського районного суду м. Житомира від 22.05.2007 року позов ОСОБА_1. - задоволено частково.
Позивач не погоджуючись з прийнятим рішенням суду звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Корольовського районного суду м. Житомира як таку, що винесена з порушенням норм матеріального і процесуального права, та постановити нове рішення, яким задовольнити її позовні вимоги в повному обсязі.
Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з закриттям провадження у справі, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 203 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку, а провадження у справі закривається з підстав, встановлених ст. 157 КАС України.
Постановляючи рішення, суд першої інстанції виходив з того, що даний спір є справою адміністративної юрисдикції та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Колегія суддів не погоджується з даним висновком суду з огляду на таке.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, в якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Колегією суддів встановлено, що предметом розгляду даної справи є відшкодування моральної шкоди, які були заподіяні позивачу суб”єктами владних повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Оскільки порушення провадження у справі та її розгляд помилково здійснено за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, то постановлене у справі судове рішення, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 198 та ч. 1 ст. 203 КАС України, підлягає скасуванню, а провадження у справі закриттю.
Керуючись ч. 2 ст. 21, ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу позивача - ОСОБА_1- задовольнити частково.
Постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 22.05.2007 року - скасувати.
Провадження по справі за позовом ОСОБА_1до Управління охорони здоров”я Житомирської обласної державної адміністрації, Головного управління державного казначейства України в Житомирській області про відшкодування моральної шкоди - закрити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя
Судді: