Судове рішення #4202656


КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 


    Справа № 22-а-6580/08                                                                        Головуючий у 1-й інстанції Євпак В.В.

Суддя-доповідач Коротких А.Ю.

 

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

             

21 січня 2009 року Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

                                     головуючого – судді  Коротких А.Ю.,

                                     суддів                           Бараненка І.І.,

                                                                                      Глущенко Я.Б.,

                                     при секретарі              Дакал В.О.,                     

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за апеляційною скаргою Голови правління Житомирської обласної Ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів» Виноградова С.Г. на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2007 року у справі за адміністративним позовомЖитомирської обласної Ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів»до Головного управління юстиції у Житомирській області про визнання повністю нечинним правового висновку Головного управління юстиції у Житомирській області про визнання нелегітимною позачергової звітно-виборчої конференції Житомирської обласної Ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів» від 19.12.2006 року, -

 

В С Т А Н О В И В:

 

У червні 2007 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовомпро винання повністю нечинним правового висновку Головного управління юстиції у Житомирській області про визнання нелегітимною позачергової звітно-виборчої конференції Житомирської обласної Ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів» від 19.12.2006 року, зазначаючи, що звітно-виборча конференція проведена у відповідності до вимог Закону України «Про об’єднання громадян» та положення про Житомирську обласну Раду Українського фонду «Реабілітація інвалідів».

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2007 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням,позивач подав апеляційну скаргу, в якій проситьскасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду скасуванню з ухваленням нового рішення у справі з таких підстав.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 198, пункту 1 частини 1 статті 202 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує її та ухвалює нове рішення, якщо виявляє неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи.

Суд першої інстанції, відмовляючи у задоволенні позову, дійшов висновку, що проведена відповідачем перевірка не стосується господарської діяльності позивача та останнім не зазначено підстав, що правовий висновок від 08.06.2007 року тягне за собою негативні правові наслідки, що порушують права позивача та впливають на його права та обов’язки.

З таким висновком суду першої інстанції не можна погодитись.

Колегією суддів встановлено, що19.12.2006 року Житомирською обласною Радою Українського фонду «Реабілітація інвалідів» була проведена позачергова звітно-виборча конференція. Відповідачем проведено перевірку дотримання вимог положень статуту даної організації та надано правовий висновок від 08.06.2007 року про нелегітимність зазначеної конференції.

Частиною другою ст. 10 Закону України "Про об'єднання громадян" визначено, що створення і легалізація спілок об'єднань громадян, порядок їх діяльності та ліквідації здійснюються відповідно до цього Закону.

Відповідно до статей 12, 13 зазначеного закону об'єднання громадян діють на основі статутних документів (статуту або положення), в яких передбачаються особливості їх створення і діяльності, зокрема, умови і порядок прийому в члени об'єднання громадян і колективних членів, вибуття з нього; права і обов'язки членів (учасників) об'єднання; порядок утворення і діяльності статутних органів об'єднання, місцевих осередків та їх повноваження.

З огляду на викладені нормативні положення, рішення статутних органів об'єднання мають прийматись за процедурою і відповідати за змістом вимогам статутного документа.

Позивач діє на підставі статутного документу – Положення про Житомирську обласну Раду Українського Фонду "Реабілітація інвалідів" (далі – Положення), зареєстрованого рішенням Житомирського облвиконкому 16.03.1992 року та перереєстрованого розпорядженням представника Президента України в Житомирській області № 135 від 18.03.1993 року.

Згідно з п. 1.1 Положенням, Житомирська обласна Рада Українського фонду «Реабілітація інвалідів» - самоврядована громадська організація інвалідів, що об'єднує в своєму складі районні Ради (відділення, місцеві осередки) та первинні організації, здійснює свою діяльність у відповідності з Конституцією України, чинним законодавством, статутом Українського Фонду «Реабілітації інвалідів», а також цим Положенням.

Членом Ради може бути кожний громадянин України, в першу чергу інваліди та особи з обмеженою працездатністю, які визнають це положення і сплачують членські внески в порядку і розмірах, встановлених місцевими осередками та первинними організаціями (п. 3.1).

Основою Ради є місцеві осередки - міські, районні ради, відділення, які створюються в містах та районах при наявності 5 (п'яти) членів. В госпрозрахункових установах, організаціях, підприємствах, заснованих Радою, можуть створюватись первинні організації Ради при наявності не менше 3 (трьох) членів (п. 4.1)

Вищим органом Ради є збори представників місцевих осередків та первинних організацій (конференція Ради), що скликається один раз на три роки. Час і місце проведення конференції, норми представництва і порядок обрання делегатів встановлюються правлінням обласної Ради. Позачергова конференція скликається Радою за рішенням правління Ради, за ініціативою ради директорів Ради, що перебувають на обліку в місцевих органах і первинних організаціях, які входять до складу Ради (п. 4.4).

Конференція Ради, зокрема, обирає правління Ради та ревізійну комісію, голову правління, заслуховує та затверджує звіти правління і ревізійної комісії Ради, вирішує інші важливі питання, пов'язані з основними напрямками діяльності Ради (п. 4.5).

Конференція правомочна, якщо в ній бере участь більше половини обраних делегатів. Всі рішення, у тому числі вибори керівних органів, приймаються відкритим голосуванням простою більшістю делегатів, присутніх на конференції (п. 4.6).

Згідно з п. 4.7.1 та п. 4.7.11 Положення в період між конференціями здійснює керівництво та розглядає найважливіші питання діяльності Ради та її місцевих осередків правління Ради, засідання якого вважається правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини членів правління й рішення приймаються відкритим голосуванням більшістю присутніх членів правління.

З огляду на викладені приписи Положення про Житомирську обласну Раду Українського Фонду "Реабілітація інвалідів" вбачається, що позачергова конференція скликається Радою, зокрема, за рішенням правління Ради, яким визначається час і місце її проведення.

Так, відповідно до протоколу засідання правління Ради № 10 від 28.11 2006 року (а.с. 71-75) було вирішено скликати позачергову конференцію 19.12.2006 року о 10:00 год., за що проголосувало більшість присутніх членів діючого правління.

Повідомлення про час та місце проведення конференції було розміщено в газеті "Житомирщина" від 16.12.2006 року (а.с. 99) та додатково доведено поштовим зв'язком, про що свідчать повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення та поштові квитанції(а.с. 84-89).

В подальшому, існуючі 26 первинних організацій Ради обрали делегатів на конференцію, що вбачається з протоколів засідання первинних організацій (а.с. 173-249). Всього відповідно до вказаних протоколів було обрано 120 делегатів.

Таким чином, як вбачається з матеріалів справи, участь в позачерговій конференції Житомирської обласної Ради Українського Фонду "Реабілітації інвалідів" 19.12.2006 року прийняли 85 від 120 обраних делегатів (більше половини), що з врахуванням п. 4.6 Положення свідчить про правомочність конференції (наявність кворуму). При цьому, проаналізувавши протокол конференції від 19.12.2006року, колегія суддів визнає, що по всім питанням порядку денного були прийняті рішення, оскільки за них проголосувала, як встановлено п. 4.6 Положення проста більшість делегатів (не менше 79).

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що позачергова звітно-виборча конференція Житомирської обласної Ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів» від 19.12.2006 року проведена у відповідності до вимог Закону України «Про об’єднання громадян» та положення про Житомирську обласну Раду Українського фонду «Реабілітація інвалідів»та приходить до висновку, що відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції не повністю з’ясував обставини, що мають значення для справи.

 

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 202, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

 

П О С Т А Н О В И В :

 

Апеляційну скаргу Голови правління Житомирської обласної Ради Українського Фонду «Реабілітації інвалідів» Виноградова С.Г. – задовольнити.

           

Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2007 року – скасувати.

 

Позов Житомирської обласної Ради Українського Фонду «Реабілітації інвалідів» – задовольнити.

 

Правовий висновок Головного управління юстиції у Житомирській області від 08.06.2007 року про визнання нелегітимною позачергової звітно-виборчої конференції Житомирської обласної Ради Українського Фонду «Реабілітації інвалідів» від 19.12.2006 року визнати повністю нечинним.

 

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені статтею 212 КАС України.  

 

Головуючий суддя

 

                                  Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація