а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2009 р. Справа № 2-а-257/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Аліменко Володимира Олександровича,
При секретарі судового засідання: Галянт Ілоні Миколаївні
За участю представників сторін:
позивача : не з'явився
відповідача : не з'явився
розглянувши матеріали справи
за позовом: Прокурор Іллінецького району прокуратури Вінницької області в інтересах держави та урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується-Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу -Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області
до: ОСОБА_1
про: примусове стягнення фінансових санкцій
ВСТАНОВИВ :
Прокурор Іллінецького району прокуратури Вінницької області звернувся в інтересах держави - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області до суду з позовом до ОСОБА_1 про примусове стягнення накладеної фінансової санкції.
Позовні вимоги мотивовані тим, що державні інспектори Територіального управління Головавтоінспекції у Вінницькій області керуючись “Порядком здійснення контролю на автомобільному транспорті”затвердженого постановою КМУ від 08.11.2006 р. №1567 (далі-Порядок) 05.10.2007 р. провели перевірку дотримання Закону України “Про автомобільний транспорт”автотранспортного засобу, що належить Відповідачу, під час якої встановили, що Відповідач надавав послуги з перевезення вантажів в порушення вимог ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме без подорожнього листа та ліцензійної картки на транспортному засобі, що належить Відповідачу.
20.10.2008р. начальником Територіального управління Головавтоінспекції у Вінницькій області, на підставі ст. 60 Закону України про автомобільний транспорт", винесена постанова №079265 про застосування фінансових санкцій в сумі 1 700 грн.
Вищевказану постанову направлено Відповідачу, листом від 27.10.2008р. №6602. На сьогоднішній день, Відповідачем вона не оскаржена та не скасована в передбаченому законом порядку. Відповідач у встановлений строк вищевказану суму добровільно не сплатив, а тому вона підлягає стягненню у судовому порядку.
В судовому засіданні прокурор підтримав заявлений позов та просить задовольнити його повністю.
Представник позивача в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин.
Відповідач надав суду телеграму в якій просить розглядати справу у його відсутність та зазначає, що визнає адміністративний позов повністю.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, беручі до уваги визнання відповідачем позову, приходить до висновку, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення з наступних підстав.
По даному факту державним інспектором Територіального управління Головавтоінспекції у Вінницькій області складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №101652 від 14.10.2008р., з яким ознайомлено Відповідача. Про розгляд справи щодо порушення Відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, його було повідомлено листом який він отримав особисто.
Згідно зі ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції. Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. №1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Постанова про накладення штрафних санкцій на сьогоднішній день відповідачем не оскаржена та не скасована в передбаченому законодавством порядку.
Відповідач в добровільному порядку штраф не сплачує, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та суттєво порушує інтереси держави.
Чинним законодавством України не передбачено механізму примусового стягнення фінансових санкцій у випадку несплати їх перевізником у добровільному порядку. Так, зокрема, Закон України "Про автомобільний транспорт" не передбачає примусового виконання даних постанов органами держаної виконавчої служби.
Несплата фінансових санкцій в добровільному порядку тягне за собою ненадходження коштів до державного бюджету, що суттєво порушує інтереси держави.
Згідно положення ч.2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
У зв'язку з тим, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. №1190 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2007 р. №1319), Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується, утримується за рахунок Держбюджету, та в кошторисі витрат на утримання установи не передбачено витрат по сплаті держмита при зверненні за захистом інтересів держави до суду, тому позов до суду заявляється прокуратурою.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про задоволення даного позову повністю.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті територіального управління у Вінницькій області штрафну санкцію в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 311 111 067 000 02, код ЄДРПОУ 347 011 67, держбюджет м. Вінниці, 210 811 00, ГУ ДКУ Вінницькій області м. Вінниці МФО 802 015.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 02.02.09
Суддя Аліменко Володимир Олександрович