Судове рішення #4199851

а

 

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 

 

06 лютого 2009 р.                                                                                   Справа № 2-а-14291/08

 

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Аліменко Володимира Олександровича,

При секретарі судового засідання:   Галянт Ілоні Миколаївні 

За участю представників сторін:

позивача      :   не з’явився

відповідача :   Гринь О.О.

розглянувши матеріали справи

за позовом: міського комунального підприємства житлово-експлуатаційної контори №11  

до:   управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м.Вінниці 

про: скасування та визнання нечинним рішення суб’єкта владних повноважень

 

ВСТАНОВИВ :

                                                

 Міське комунальне підприємство житлово-експлуатаційної контори №11 звернулося до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці про скасування та визнання нечинним рішення суб’єкта владних повноважень.

Позов мотивовано тим, що вимога Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці від 28.11.2008 року №Ю-03 винесена з порушенням умов Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року №21-1.

За таких підстав, позивач просить суд скасувати зазначену вище вимогу Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці як таку, що суперечить нормам чинного законодавства.

Позивача надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутність і зазначив, що позов підтримує в повному обсязі та просить позовні вимоги задовольнити посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

В судовому засіданні представник відповідача позов не визнав, просив в адміністративному позові відмовити.

Заслухавши пояснення представника сторони, дослідивши та вивчивши матеріали справи, оцінивши надані по справі докази, суд встановив наступне.

Згідно ст. 1 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” , платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти  підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Згідно ч. 10 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі –Закон), якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно - правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідно до п.п. 8.1., 8.2. б-в, Інструкції, суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальником у строки, визначені пунктами 5.1., 5.2., 5.3. інструкції, вважають простроченою заборгованістю із сплати внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках: якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати страхових внесків; якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів та пені).

02.12.2008 р. управлінням була направлена вимога № Ю 03 від 02 грудня 2008 року, в якій зазначається, що МКП “ЖЕК 11”має борг по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 308 339,12 грн., в тому числі:

-   недоїмка 107595,09 грн.

-   штрафів 160297,27 грн.

-   пені 40446,76 грн.

У пункті 2 ч. 13 ст. 106 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зазначено, що суми пені та штрафів підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

В судовому засіданні були дослідженні рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування від 13.06.2008 року №407, від 13.06.2008 року №408, від 30.10.2008 року №924, від 04.11.2008 року №939, а також картка особового рахунку страхувальника, надані відповідачем, які свідчать про наявність заборгованості та правомірність винесеної вимоги. Тому факт недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також правомірності нарахування фінансових санкцій та пені Міському комунальному підприємству житлово-експлуатаційної контори №11 знайшов своє підтвердження в суді.

Відповідно до п.8.3 Інструкції, вимога формується на підставі актів документальних перевірок та облікових даних з карток особових рахунків страхувальників за формою згідно з додатком 9.

Твердження позивача, що вимога управління не відповідає вимогам законодавства, судом не прийнята до уваги у зв'язку з тим, що вимога № Ю 03 від 02 грудня 2008 року відповідає вимогам Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, та ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

У вимозі № Ю 03 від 02 грудня 2008 року надається розрахунок недоїмки і зазначається, що недоїмка підтверджується карткою особового рахунку. Крім цього, в судовому засіданні, відповідачем були повністю доведені суми недоїмки, штрафних санкцій та пені.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що  органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Статтею 86 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

Суд, на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засідання приходить до висновку про відмову в задоволенні даного позову повністю.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

 

ПОСТАНОВИВ :

 

В задоволені адміністративного позову Міського комунального підприємства житлово-експлуатаційної контори №11 про скасування вимоги Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці № Ю 03 від 28 грудня 2008 року –відмовити.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 Повний текст постанови оформлено:  10.02.09 

 

Суддя              /підпис/           Аліменко Володимир Олександрович

 

Копія вірна:

Суддя:

Секретар:

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація