Справа № 2-197/2009 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2009 року Кам’янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Юхно Л.М.
при секретарі Черненко О.О.
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , треті особи без самостійних вимог Водянська сільська рада Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області, Кам’янсько-Дніпровська державна нотаріальна контора Запорізької області, про визнання права власності.
встановив :
Позивач ІНФОРМАЦІЯ_1 р. звернувся до суду з позовом, в якому зазначає, що його батьками були: мати - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., і батько ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 р.н. Від спільного шлюбу у них народилося двоє дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 р.н., та позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 р.н. Батько загинув в період Великої Вітчизняної війни, мати померла в ІНФОРМАЦІЯ_6 році. Позивач зазначає, що він разом зі своєю сестрою увесь час проживали разом, вона ніколи не одружувалась, дітей не мала. Отримавши земельну ділянку і відповідний дозвіл в ІНФОРМАЦІЯ_7 році, сестра побудувала жилий будинок по АДРЕСА_1 . Позивач, будучи неповнолітнім, увесь час допомагав на будівництві. По закінченні будівництва, право установчі документи були не оформлені. Згідно даних погосподарської книги сільської ради, забудовником будинку і господарем садиби, розташованої по АДРЕСА_1 , з ІНФОРМАЦІЯ_7 року і по теперішній час є його сестра ОСОБА_4 . Присадибна земельна ділянка площею 0,45 га була приватизована. На підставі рішення Водянської сільської ради НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_8 року була передана у приватну власність і на неї ІНФОРМАЦІЯ_9 року сільською радою виданий Державний акт на право приватної власності Серія І-ЗП № НОМЕР_2 , зареєстрованого в Книзі записів за НОМЕР_3 на ОСОБА_4 .
В 1994 році по її заяві БТІ склало на будинок технічний паспорт. Але тяжке захворювання перешкодило їй повністю оформити документи на будинок.
ІНФОРМАЦІЯ_10 року сестра померла. Позивач поховав її за свої кошти. Спадщину, яка складалась з будинку і земельної ділянки, прийняв також він. На теперішній час продовжує проживати в будинку, користуватися житлом, присадибною ділянкою, зберігає усі документи на нього і померлу. В зв'язку з необхідністю переоформлення спадкового майна на своє ім'я, він заказав в БТІ новий технічний паспорт, який отримав в грудні місяці 2008 року. В зв'язку з відсутністю правоустановчого документа на будинок, у нього з'явилася потреба звернутися до суду з проханням установити факт приналежності житла, факт вступу мною в спадщину померлої і права власності на нього. Позивач зазначає, що він є єдиним спадкоємцем. Заяви до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини не надавав.
Позивач просить визнати факт належності при житті ОСОБА_4 на праві приватної власності житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого в АДРЕСА_1 , визнати факт вступу позивачем в спадкове майно та визнати за позивачем право власності на нього.
Позивач в судове засідання не з’явився, надійшло прохання розглядати позов у його відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Треті особи в судове засідання не з’явилися, від них надійшло прохання розглядати позов у їх відсутність, проти вимог позивача не заперечують.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку:
Згідно ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Житловий будинок НОМЕР_4 , розташований по АДРЕСА_1 , побудувала ОСОБА_4 , що підтверджується технічними паспортами ЗМБТІ. ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_11 р., що підтверджується свідоцтвом про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_10 р.
Родинні відносини між позивачем та спадкодавцем підтверджуються свідоцтвами про їх народження.
Згідно ст. 1262 ЦК України у другу чергу право на спадкування за законом мають брати, сестри спадкодавця.
Згідно до ч. 3 ст. 61 ЦПК України обставини, встановлені судовим рішенням, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк в шість місяців з миті відкриття спадщини.
В силу ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на мить відкриття спадщини не проживав постійно з спадкодавцем, повинен подати в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини. Згідно ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який проживав постійно з спадкодавцем на мить відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 ЦК України, він не заявив про відмову.
Стаття 256 ЦК України встановлює, що у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Оцінивши всі докази у сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 15, 57-60, 61, 213-216 ЦПК України, 1221, 1261, 1268 ЦК України, суд
вирішив :
Позов ОСОБА_1 , треті особи без самостійних вимог Водянська сільська рада Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області, Кам’янсько-Дніпровська державна нотаріальна контора Запорізької області, про визнання права власності, - задовольнити.
Визнати факт належності при житті ОСОБА_4 на праві приватної власності житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого в АДРЕСА_1 .
Визнати факт вступу ОСОБА_1 в спадкове майно померлої ОСОБА_4 , що складається з житлового будинку з господарськими спорудами і приватизованої земельної ділянки площею 0,45 га, розташованих в АДРЕСА_1 .
Визнати за ОСОБА_1 право власності на: літера А-житловий будинок і господарські споруди ; літери: а-прибудова, у-вбиральня; №1-паркан; №2-ворота, приватизовану земельну ділянку площею 0,45 га на яку ІНФОРМАЦІЯ_9 року Водянською сільською Радою Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області виданий Державний акт на право власності Серія І-ЗП № НОМЕР_2 , зареєстрованого в Книзі записів за НОМЕР_3 на ОСОБА_4 . розташованих по АДРЕСА_1
Заяву на оскарження рішення суду може бути подано до Апеляційного суду Запорізької області через Кам’янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області протягом десяти днів після проголошення рішення.
Апеляційну скаргу може бути подано до Апеляційного суду Запорізької області через Кам’янсько-Дніпровський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження рішення.
Суддя
- Номер: 6/328/32/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-197/09
- Суд: Токмацький районний суд Запорізької області
- Суддя: Юхно Л.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.05.2019
- Дата етапу: 29.05.2019
- Номер: 6/939/81/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-197/09
- Суд: Бородянський районний суд Київської області
- Суддя: Юхно Л.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.12.2020
- Дата етапу: 09.12.2020
- Номер: 6/939/46/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-197/09
- Суд: Бородянський районний суд Київської області
- Суддя: Юхно Л.М.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.06.2021
- Дата етапу: 25.06.2021