Справа № 659/238/15-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.04.2015 року смт. Нижні Сірогози
Нижньосірогозький районний суд у складі: головуючого-судді - Разгуляєвої О.В., при секретарі судового засідання - Салій Р.В.,розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщені суду, в смт. Нижні Сірогози Херсонської області, цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Нижньосірогозької селищної ради Херсонської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Нижньосірогозької селищної ради Херсонської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його батько ОСОБА_2.
Після його смерті відкрилася спадщина , яка складається з земельної ділянки площею 10,96 гектарів, що розташована на території Нижньосірогозької селищної ради Херсонської області та належала ОСОБА_2 на праві приватної власності згідно державного акту серії НОМЕР_1, виданого Нижньосірогозькою селищною радою Нижньосірогозького району Херсонської області 25 грудня 2002р.
ОСОБА_1 вважає, що строк для прийняття спадщини пропустив з поважних причин, оскільки з липня 2013р. по грудень 2013р. перебував на стаціонарному лікуванні у психоневрологічному відділенні Херсонської обласної психіатричної лікарні.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив позов задовольнити із підстав, вказаних в ньому.
Представник відповідача позов визнав у повному обсязі, не заперечує проти визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього Кодексу.
ОСОБА_2, помер ІНФОРМАЦІЯ_2, місце смерті - смт. Нижні Сірогози Херсонської області, згідно до свідоцтва про смерть (а.с.7).
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець смт. Нижні Сірогози Херсонської області, являється сином померлого ОСОБА_2 (а.с.6)
Відповідно до державного акту серії НОМЕР_1 ОСОБА_2 на праві приватної власності належала земельна ділянка площею 10,96гектарів, розташована на території Нижньосірогозької селищної ради (а.с.8).
Згідно довідки Нижньосірогозької державної нотаріальної контори Херсонської області від 23.04.2015р., після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2, спадкова справа не заводилась.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 1268, ч. 2 ст. 1269 та ч. 1 ст. 1270 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Як вбачається з довідки Нижньосірогозької ЦРЛ від 27.04.2015р. наданої на підставі епікризу № 771/2013, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 27.06.2013р. по 26.11.2013р. перебував на стаціонарному лікуванні у відділенні №3 КУ «Херсонської обласної психіатричної лікарні» ХОР.У зв'язку з тим, що Позивач перебував на стаціонарному лікуванні, останній був позбавлений можливості своєчасно звернутись до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
Відповідно до вимог ч. ч. 1, 3 ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30 травня 2008 року № 7 додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, не може перевищувати шестимісячного строку, встановленого ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини.
Приймаючи до уваги, що Позивач, який відповідно до ст. 1222 ЦК України, є спадкоємцем за законом, з причин, які судом можуть бути визнані поважними, своєчасно не подав до державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, пропустив встановлений законом строк для прийняття спадщини, суд вважає за необхідне задовольнити позов.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України; ст.ст. 10, 11, 57-60, 64, 74, 88, 169, 179, 208, 209, 212-215, 218, 294, 296 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Нижньосірогозької селищної ради Херсонської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк у два місяці для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Херсонської області через Нижньосірогозький районний суд.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: О. В. Разгуляєва