ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к.
ПОСТАНОВА
Іменем України
27.11.2006 |
Справа №2-15/16966-2006А |
(12 г. 10 хв.)
Господарський суд Автономної Республіки Крим у складі :
Судді Іщенко І.А.
при секретарі Козлової Г.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України у Бахчисарайському районі АР Крим, м. Бахчисарай (98403 м. Бахчисарай, вул. Сімферопольська, 5-а)
До відповідача: Суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1, м. Кутове Бахчисарайського району ( АДРЕСА_1)
Про стягнення 284, 52 грн.
За участю представників сторін:
Від позивача - Божко О.М., довіреність № 94/05-5 від 13.07.2006 р. у справі
Від відповідача - не з'явився
Суть адміністративної справи: Управління Пенсійного фонду України у Бахчисарайському районі звернувся до господарського суду АР Ким до СПД ОСОБА_1 про стягнення 284, 52 грн. заборгованості по страховим внескам.
Позовні вимоги мотивовані тим, що СПД ОСОБА_1не були перераховані в граничні строки сплати страхові внески на обов'язкове державне пенсійне страхування, які нараховується відповідно до Закону України від 26.06.1997г. № 400/97-ВР «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» та Законом України від 09.07.03г. № 1058-У1 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Несплата страхових внесків порушує права територіального органу Пенсійного Фонду України на користування і розпорядження засобами, за рахунок яких формується бюджет Пенсійного Фонду України, і які прямують на фінансування пенсій та інших соціальних виплат.
Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив. Пояснень на позов і витребувані судом документи не надав. Про час і місце розгляду справи був сповіщений належним чином - ухвала суду та повістка-виклик у судове засідання надіслані на його юридичну адресу, вказану позивачем (а.с.28). Про причини неявки суд не повідомив.
Справа розглянута за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, пояснення представника позивача, відповідача, суд -
ВСТАНОВИВ:
СПД ОСОБА_1 зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Бахчисарайського району, платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (номер реєстрації НОМЕР_1) .
Відповідно до Положення про Управління ПФУ в райнах, містах, районах у містах, затвердженим постановою правління ПФУ № 8-2 від 30.04.2002 р., основними завданнями Управління ПФУ є збір та акамуляція в місті збору й інших засобів, призначенних для пенсійного забеспечення, повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій і соціальних виплат, які здійснюються за рахунок фонду. Отже, Пенсійний фонд є субєктом влажних повноважень.
Відповідно до пункту 2 статті 5 Закону України № 1058-IV від 09.07.2003 р. „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон № 1058) винятково даним Законом визначаються платники страхових внесків, їх права та обов'язки, по нарахування, відрахування, й сплати по страхових внесках.
Відповідно до статті 14 Закону № 1058 ,страхувальниками є роботодавці-підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи.
Згідно частини 3 статті 15 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058 страхувальники придбають статус платників страхових внесків зі дня реєстрації в територіальному органу Пенсійного фонду.
Відповідно до пунктів 4, 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058 страхувальники (платники) зобов'язані подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом, також нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Згідно підпункту 11.12. Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України”, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 р., платники, , які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок) подають до органу Пенсійного фонду до 1 квітня наступного за звітним роком річний звіт про нараховані та сплачені суми фіксованого розміру страхових внесків.
Відповідно до пунту 5 частини9 статті 106 Закону №1058 до відповідача була засьосована фінансова санкція за неподання розрахунку сум страхових внесків на обовязкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством у 170, 00 грн. про що, виненсено рішення № НОМЕР_2., яке відправлено на адресу відповідача та отримане їм особисто (а.с. 6-7)
Суми пені та штрафів підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Рішення № НОМЕР_2. узгоджене страхувальником та не оскаржене до суду, але зазначена у ньому санкція не сплачена.
Самостійно відповідачем задекларовано зобов'язань на суму 251, 52 грн. (а.с.8)
Відповідно до реєстру банківських платежів в період з 01.01.2003 р. по 13.09.2006 р. заборгованість по страховим внескам погашена у сумі 137, 00 грн. (а.с.5)
Таким чином загальна заборгованість СПД ОСОБА_1 по внескам на обовязкове державне пенсійне страхування 114, 52 грн.
Позивачем на адресу відповідача була спрямована вимога про сплату боргу № НОМЕР_3 від 05.04.2006 р., яка отримана їм особисто (а.с.9)
Стаття 106 Закону № 1058, передбачає, що протягом десяти робочих днів з дня отримання вимоги про сплату боргу та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду страхувальник зобов'язаний сплатити суму боргу. У разі незгоди із розрахунком суми боргу, вказаної у вимогах про сплату боргу, страхувальник погоджує її з органами Пенсійного фонду, а у разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду, має право на оскарження вимог у судовому порядку.
Вимоги про сплату боргу № НОМЕР_3 від 05.04.2006 р. не була оскаржена до суду, а значить узгодженні страхувальником.
При таких обставинах, суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню, оскільки підтверджуються матеріалами справи, та відповідають чинному законодавству України.
Відповідно до часті 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Згідно пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись частиною 1 статті 71, статтями 94, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (і/н НОМЕР_4, банківські реквізити відсутні) на користь Управління пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі АР Крим, 98403 м. Бахчисарай, вул. Сімферопольська, 5-а (р/р 25604010044601, КРУ ВАТ «Державний Ощадний банк України» м. Сімферополь, МФО 324805, ЗКПО 22300435) 284, 52 грн. заборгованості.
Виконавчий документ видати після вступу Постанови в закону силу, за заявою особи на користь якої воно винесено.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Іщенко І.А.