Виноградівський районний суд Закарпатської області
_____________________________________________________________________
Справа № 299/1179/15-ц
Номер рядка звіту 26
У Х В А Л А
24.04.2015 м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Бак М.Д., розглянувши матеріали позовної заяви публічного акціонерного товариства "Акцент-Банк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
21.04.2015 року до суду поступила позовна заява ПАТ "Акцент-Банк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Вважаю, що дану позовну заяву слід залишити без руху з таких підстав.
Згідно ч. 3 ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.
У ч. 8 ст. 119 ЦПК України передбачено, що якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 42 ЦПК України повноваження представників сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, мають бути посвідчені такими документами: довіреністю юридичної особи або документами, що посвідчують службове становище і повноваження її керівника.
У позовній заяві ПАТ "Акцент-Банк" при зазначенні імен (найменувань) позивача, відповідача, представника позивача, вказано в якості представника позивача публічне акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" в особі ОСОБА_2. Підписав позовну заяву, згідно відповідного запису в ній, представник ПАТ КБ "ПриватБанк" за довіреністю ОСОБА_2. В описовій частині позовної заяви зазначено, що відповідно до довіреності Банк уповноважує ПАТ КБ "ПриватБанк" в особі його уповноважених працівників подавати, підписувати, пред"являти та підтримувати позови тощо. Заява подається від імені Банку ПАТ КБ "ПриватБанк" в особі його уповноваженого представника.
На підтвердження повноважень особи, яка підписала позовну заяву, до позовної заяви додано ксерокопії двох довіреностей, виданих публічним акціонерним товариством "Акцент-Банк", на яких проставлено штамп "з оригіналом згідно" та підпис без ідентифікації того, хто його проставив. Зокрема, додано ксерокопію довіреності № 986 від 25.12.2012 року, виданої, як вказано в довіреності, публічним акціонерним товариством "Акцент-Банк" в особі голови правління ОСОБА_3 на представництво інтересів товариства публічним акціонерним товариством комерційний банк "ПриватБанк" в особі представників Приватбанку, без права передоручення, та ксерокопію довіреності № 508-О від 19.11.2014 року, виданої публічним акціонерним товариством "Акцент-Банк" в особі голови правління ОСОБА_4, якою на представництво інтересів ПАТ "А-БАНК" уповноважено провідного експерта департаменту безпеки по Закарпатському регіону публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПриватБанк" ОСОБА_2. При цьому до позовної заяви додано ксерокопію довідки АА № 243431 з Єдиного державного реєстру підприємства та організацій України (ЄДРПОУ), виданої 13.10.2009 року, згідно якої керівником ПАТ "Акцент-Банк" є ОСОБА_3
З огляду на викладене вище, вважаю, що в порушення вимог ч.ч. 3, 8 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви не додано документ (оригінал чи копію, завірену у встановленому порядку), який би підтверджував повноваження представника, який подав та підписав позовну заяву від імені позивача.
Крім того, додана до позовної заяви ксерокопія Заяви позичальника про отримання кредиту, яка, як вказано в позовній заяві, є частиною кредитного договору, виготовлена неякісно та нечитабельна.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п"яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
З огляду на викладене, вважаю, що позовну заяву ПАТ "Акцент-Банк"слід залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення вказаних вище недоліків.
Керуючись ст. 119, ч.1 ст.121 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву публічного акціонерного товариства "Акцент-Банк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків, вказаних в мотивувальній частині даної ухвали, - протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання позивачем вимог, визначених статтею 119 ЦПК України, відповідно до ухвали суду у встановлений строк позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_5