Судове рішення #41916863

Справа № 428/3084/15-а


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


27 квітня 2015 року м. Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі судді Бароніна Д.Б., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради про визнання дій та бездіяльності незаконними, зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради, в якій просила про наступне:

- визнати незаконними дії Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради щодо вилучення у неї довідки від 30.10.2014 року №7246 та не призначення їй з жовтня 2014 року та до теперішнього часу щомісячної адресної допомоги як особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;

- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради повернути їй вилучену довідку від 30.10.2014 року №7246, або видати її дублікат, та призначити їй з 30 жовтня 2014 року щомісячну адресну допомогу як особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

В обґрунтування позову позивач вказала, що вона з жовтня 2011 року постійно проживала у місті Луганську на АДРЕСА_1, разом зі своїм чоловіком ОСОБА_2. У зв'язку із захопленням міста Луганська незаконними збройними формуваннями та проведенням на території міста Луганська бойових дій вона, будучи вагітною на 9-му місяці, у серпні 2014 року вимушена була переміститися з тимчасово окупованої території України, тобто з міста Луганська, до міста Сєвєродонецька, де мешкає з 20 серпня 2014 року. 01 вересня 2014 року у пологовому будинку міста Сєвєродонецька вона народила дитину, ОСОБА_3. У жовтні 2014 року вона разом з чоловіком ОСОБА_2, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» від 01.10.2014 № 509, Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради з заявою про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або зони проведення антитерористичної операції, та призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Згідно довідки Управління від 30.10.2014 року № 7246 вона була взята на облік як особа, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або зони проведення антитерористичної операції. Проте, щомісячна адресна допомога особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг, їй не призначена з жовтня 2014 року до теперішнього часу. На чергове звернення до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради з цього питання у січні 2015 року посадові особи Управління пообіцяли письмово звернутись за роз'ясненням до Міністерства соціальної політики України і з цією метою забрали у неї оригінал довідки Управління від 30.10.2014 року № 7246 про взяття її на облік як особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або зони проведення антитерористичної операції. 30 березня 2015 року вона отримала лист від 30.03.2015 №1718/01 за підписом заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради ОСОБА_4 в якому їй роз'яснено порядок отримання довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або зони проведення антитерористичної операції. На вимогу повернути оригінал довідки для оформлення реєстрації у міграційній службі м. Сєвєродонецька посадові особи Управління їй відмовили, будь-якого документа про вилучення довідки їй не надано.

Представник відповідача надав до суду заперечення проти позову, в яких із посиланням на пункти 2, 3, 5, 8 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції вказав, що інформація про зареєстроване місце проживання повинна бути внесена до Єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік осіб. У разі відсутності будь-якої інформації про заявника, яку повинна містити заява про взяття на облік особи, у тому числі інформації про зареєстроване місце проживання, неможливо коректно заповнити Єдину інформаційну базу даних та роздрукувати з цієї бази довідку про взяття на облік. Оскільки у позивача відсутня відмітка про реєстрацію місця проживання (перебування) у паспорті, то відсутні законні підстави для взяття її на облік як особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. Стосовно вилучення у ОСОБА_1 довідки від 30.10.2014 року № 7246 та повернення або не повернення такої довідки позивачу, представник відповідача жодних відомостей не надав.

Суд, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, дійшов висновку про можливість ухвалення законного судового рішення в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. Також, суд, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Порядком надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 (далі – Порядок надання щомісячної адресної допомоги) визначено механізм надання вказаної щомісячної адресної допомоги.

Згідно із п. 2 Порядку надання щомісячної адресної допомоги, грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції або змушені були покинути своє постійне місце проживання в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, і перемістилися в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі (далі - особа, яка переміщується), а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців. Порядок ведення обліку осіб, які переміщуються, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно із п. 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги, грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім'ї

Відповідно до п. 5 Порядку надання щомісячної адресної допомоги, для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім'ї звертається до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та пред'являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім'ї про взяття на облік осіб, які переміщуються. До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім'ї від інших членів сім'ї та згода на обробку персональних даних.

Таким чином, для отримання особою щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, необхідно дотримання таких умов:

- особа повинна постійно проживати на території України

- особа повинна бути переміщеною з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції або бути такою, що була змушена покинути своє постійне місце проживання в населеному пункті, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, і переміститися в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;

- особа повинна стояти на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах рад;

- уповноважений представник сім'ї особи, яка бажає отримати таку допомогу, повинен звернутися до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та пред'явити паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім'ї про взяття на облік осіб, які переміщуються, і при цьому до заяви повинна бути додана копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім'ї від інших членів сім'ї та згода на обробку персональних даних.

Згідно із п. 10 Порядку надання щомісячної адресної допомоги уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.

В позовній заяві вказано, що у жовтні 2014 року ОСОБА_1 разом зі своїм чоловіком ОСОБА_2 звернулися до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради з заявою про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або зони проведення антитерористичної операції, та призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, проте щомісячна адресна допомога особі, яка переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг, ОСОБА_1 не призначена з жовтня 2014 року до теперішнього часу.

Факт звернення вказаних осіб у жовтні 2014 року до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради із вищевказаними вимогами та факт не призначення щомісячної адресної допомоги ОСОБА_1 за таким зверненням не заперечувався відповідачем у запереченнях на позов. Також, відповідачем, який є суб’єктом владних повноважень, не було надано жодних доказів на спростування таких фактів.

Згідно із копіями довідок від 30.10.2014 року № 7246 та № 7245, виданих Управлінням праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, були взяті на облік в якості осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. При цьому, в якості постійного місця проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в районі проведення антитерористичної операції вказано адресу: м. Луганськ, вул. Побєдоносная, 19/18, а в якості адреси до якої перемістилися вказані особи зазначено: м. Сєвєродонецьк, вул. Маяковського, 15/59.

В позовній заяві також вказується про те, що у січні 2015 року посадові особи Управління вилучили у ОСОБА_1 оригінал довідки від 30.10.2014 року № 7246 та станом на час подання позову не повернули його. Вказаний факт також не заперечувався відповідачем. Також, відповідачем, який є суб’єктом владних повноважень, не було надано жодних доказів на спростування такого факту.

Листом заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради від 30.03.2015 року № 1718/01 на звернення ОСОБА_1 щодо отримання довідки про взяття на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, було повідомлено, що у разі відсутності інформації про зареєстроване місце проживання особи, неможливо коректно заповнити Єдину інформаційну базу даних та роздрукувати з цієї бази довідку про взяття на облік.

Таким чином, неможливість отримання позивачем щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, обґрунтовується з боку відповідача тим, що у позивача відсутнє зареєстроване місце проживання.

Згідно із статтею 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розміщених на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення.

Адресою покинутого місця проживання внутрішньо переміщеної особи в розумінні цього Закону визнається адреса місця проживання особи на момент виникнення обставин, зазначених у частині першій цієї статті.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.

На думку суду, з викладених норм Закону вбачається, що головними ознаками статусу внутрішньо переміщеної особи є наявність у особи статусу громадянина України та постійне проживання особи в Україні, а також зазнання особою за місцем постійного проживання негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Таким чином, хоча підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання особи на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення, проте відсутність такої реєстрації з об’єктивних причин, які не залежали від волі особи, та наявність факту тривалого та постійного проживання особи на такій території, із урахуванням зазнання особою негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини, не може бути підставою для відмови особі у статусі внутрішньо переміщеної особи та отримання пов’язаних із цим статусом виплат, привілеїв чи допомоги.

Згідно із паспортом серії ЕН 849863, виданим 02.12.2011 року Золотівським ВМ Первомайського МВ УМВС України в Луганській області, ОСОБА_1 є громадянином України, народилася 26.06.1989 року у м. Гірському м. Первомайська Луганської області. Згідно із записами на одинадцятій сторінці паспорту ОСОБА_1 з 21.11.1989 року по 03.07.2014 року була зареєстрована у ІНФОРМАЦІЯ_3, на вул. Горького, 17.

З копії талону зняття з реєстрації місця проживання в Україні вбачається, що 03.07.2014 року ОСОБА_1 була знята з реєстрації місця проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4. В якості пункту вибуття у талоні вказано Артемівський район м. Луганська.

Згідно із копією довідки № 932 від 27.03.2015 року, виданою Міським комунальним підприємством «Центржилком» Філіал № 2, ОСОБА_1 дійсно проживала в ІНФОРМАЦІЯ_5, до 14.08.2014 року.

Згідно із копією наказу директора ТОВ «Луганський навчально-курсовий комбінат» № 1-к від 03.01.2012 року, ОСОБА_1 прийнята з 03 січня 2012 року на посаду методиста з окладом згідно штатного розпису.

Копією наказу директора ТОВ «Луганський навчально-курсовий комбінат» № 15-к від 03.11.2014 року підтверджується, що ОСОБА_1 надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 03 листопада 2014 року.

Довідкою директора ТОВ «Луганський навчально-курсовий комбінат» № 3/23 від 23.03.2015 року додатково підтверджується, що ОСОБА_1 працює у ТОВ «Луганський навчально-курсовий комбінат» за основним місцем роботи, юридична та фактична адреса якого знаходиться у м. Луганську, та займає посаду методиста.

З копії свідоцтва про шлюб серії 1-ЕД № 136834, виданого 01.10.2011 року Артемівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Луганського міського управління юстиції у Луганській області, вбачається, що 01 жовтня 2011 року ОСОБА_2 та ОСОБА_5 зареєстрували шлюб, про що зроблено відповідний актовий запис № 760. Прізвище дружини після реєстрації шлюбу – ОСОБА_2.

З копії паспорту ЕН 335993, виданого 17.06.2004 року Артемівським РВЛМУУМВС України в Луганській області на ім’я ОСОБА_2, вбачається, що місце проживання ОСОБА_2 зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про доведеність фактичного постійного проживання ОСОБА_1 у м. Луганську з 03 січня 2012 року, адже саме з цієї дати позивач працює за основним місцем роботи на підприємстві, яке розташовано у м. Луганську, і раніше, в 2011 році, нею було укладено шлюб у м. Луганську із ОСОБА_2, який також був мешканцем м. Луганська і місце проживання якого зареєстроване у м. Луганську.

В позовній заяві позивач посилається на те, що будучи вагітною та очікуючи народження дитини, з метою подальшого призначення соціальних виплат у зв'язку з народженням дитини за місцем фактичного постійного проживання, 03 липня 2014 року вона знялась з обліку в Первомайському відділі управління державної міграційної служби України в Луганській області, зазначивши в талоні зняття з реєстрації місця проживання в Україні, що вибуває до Артемівського району м. Луганська. Проте, зареєструвати своє місце проживання в Артемівському районному відділі державної міграційної служби м. Луганська вона не встигла через події, які відбувались на той час у Луганську - обстріли, бомбування, що дуже погано вплинуло на її стан здоров’я. Через проведення бойових дій у місті Луганську, тяжку вагітність і погане самопочуття вона була позбавлена можливості вийти з квартири і дістатись до відділу міграційної служби, який в подальшому в липні 2014 року взагалі призупинив свою роботу через проведення бойових дій. А через загострення ситуації в місті Луганську вона була вимушена разом з чоловіком покинути місце їх постійного проживання в середині серпня 2014 року і в пошуках пологового будинку прибути та оселитися в м. Сєвєродонецьку, де мешкає з 20 серпня 2014 року.

На підставі копії свідоцтва про народження серії І-ВЛ № 372439, виданого 11.09.2014 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сєвєродонецького міського управління юстиції у Луганській області, суд доходить висновку про народження у ОСОБА_1 та ОСОБА_2 01 вересня 2014 року у м. Сєвєродонецьку дитини - ОСОБА_3. Із вказаних відомостей також випливає, що протягом липня та серпня 2014 року ОСОБА_1 знаходилася на пізньому строку вагітності.

На думку суду, об’єктивна неможливість ОСОБА_1 зареєструвати своє місце проживання у м. Луганську після 03 липня 2014 року, коли вона знялась з обліку в Первомайському відділі управління державної міграційної служби України в Луганській області, підтверджується тим, що протягом липня та серпня 2014 року у м. Луганську мали місце масові прояви негативних наслідків збройного конфлікту та повсюдні прояви насильства, внаслідок чого позивач, перебуваючи на пізньому строку вагітності, та її чоловік обґрунтовано побоювалися виходити із свого помешкання з метою проведення реєстрації місця проживання позивача ОСОБА_1

Вказані обставини масових проявів негативних наслідків збройного конфлікту є загальновідомими і такими, що не потребують доведення у відповідності до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», адже інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Організації з безпеки та співробітництва в Європі, розміщених на веб-сайті зазначеної організації, зокрема за такими посиланнями:

- http://www.osce.org/uk/ukraine-smm/121179 «Спостерігачі СMM в Луганську дійшли висновку, що хоча було вдосталь доказів, які свідчили про мінометну атаку, але для того, щоб судити про походження вогню та ідентифікувати осіб, причетних до обстрілу – доказів не вистачало»;

- http://www.osce.org/uk/ukraine-smm/121426 «Протягом дня спостерігачі СMM чули звуки обстрілів та артилерійського вогню в південному районі Луганська»;

- http://www.osce.org/uk/ukraine-smm/121430 «Ситуація в Луганську і в деяких районах Луганської області залишається напруженою»;

- http://www.osce.org/uk/ukraine-smm/121481 «Бойові дії навколо Луганська тривали. Під час патрулювання в центрі Луганська, поблизу окупованої будівлі обласної адміністрації, спостерігачі СMM почули звук снаряда, що поцілив в гараж, розташований приблизно за 200 метрів. За дві хвилини спостерігачі СMM прибули на місце події та виявили одного вбитого чоловіка, що лежав на асфальті; гараж та автомобіль були повністю знищені. 17 липня СMM зустрілась з чотирма членами Луганської бригади швидкої допомоги. Вони повідомили, що днем раніше бригада швидкої допомоги вирушила на виклик після стрілянини в Луганську, та не встигли вони навіть оглянути пацієнтів, як стрілянина відновилася і вони були змушені бігти в підвал. Одного фельдшера було поранено шрапнеллю. Лікарі повідомили, що за червень-липень в Луганській області було зареєстровано 250 убитих та 850 поранених. Лікарі також сказали, що 16 липня три людини загинули і 30 було поранено в Луганську. Остання цифра не включає мирних жителів, які були вбиті в безпосередній близькості від зон бойових дій за межами міста, а також втрати серед бойовиків. Вони також стверджували, що останнім часом все більше людей гине від вибухівки та мін»;

- http://www.osce.org/uk/ukraine-smm/122124 «У Луганську з 18 на 19 липня точилася стрілянина. 19 липня спостерігачі СMM вийшли в центр міста, де обабіч автобусної зупинки вони помітили величезну яму. Крім того, вони бачили вибиті вікна і осколки шрапнелі в стінах двох найближчих шестиповерхових будинків, кров і частини тіл вздовж тротуару та на дорозі. Того ж дня спостерігачі СMM бачили, як п'ять будинків перетворилися в руїни на околиці міста. На місці СMM помітила залишки ракети невизначеного типу. Інформацію про кількість вбитих і поранених СMM отримувала з двох джерел. 19 липня начальник відділу екстренної медичної допомоги в Луганську повідомив СMM, що станом на 17-18 липня у Луганську було вбито 20 і поранено 150 осіб. 19 липня начальник міського моргу повідомив СMM про те, що 18 та 19 липня було вбито 29 осіб, серед них 5 жінок. Він зазначив, що 28 з 29 загиблих були мирними жителями»;

- http://www.osce.org/uk/ukraine-smm/121855 «Невдовзі після передислокації з Луганська 21 липня, у зв’язку з сильними обстрілами, команда СММ у повному складі була повторно переміщена до Старобільську»;

- http://www.osce.org/uk/ukraine-smm/122122 «З південних районів Луганська долинали звуки важкої артилерії і системи “Град”»;

- http://www.osce.org/uk/ukraine-smm/122242 «Спостерігачі СMM спілкувалися з людьми, які тікали з Луганську через бойові дії в районі. За їх словами, ситуація в Луганську була напруженою, 31 липня велися обстріли важкою артилерією. Вони сказали, що електроенергія, питна вода і газ подавались з перебоями. За словами співрозмовників, станом на 1 серпня роботу мереж мобільного зв'язку було відновлено, але інтернет-покриття було відсутнє. Вони сказали, що більшість магазинів закриті, у місті дефіцит продуктів харчування, громадський транспорт не працює; все ще діє заборона на користування приватним транспортом.»

Отже, суд доходить висновку про обґрунтованість видачі ОСОБА_1 довідки від 30.10.2014 року № 7246 про взяття на облік в якості особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, адже судом встановлено факт постійного проживання ОСОБА_1 в м. Луганську з 03.01.2012 року по 20.08.2014 року, факт неможливості її реєстрації в м. Луганську після 03 липня 2014 року внаслідок обставин, які від неї не залежали та які створювали безпосередню загрозу життю і здоров’ю її самої та її ненародженої дитини, та факт її переміщення в 20 серпня 2014 року із м. Луганська, який є районом проведення антитерористичної операції, до м. Сєвєродонецька, на території якого органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

Згідно із абзацами 1, 2 пункту 8 Порядку надання щомісячної адресної допомоги, уповноважені органи протягом 10 днів після подання уповноваженим представником сім'ї заяви та документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, призначають грошову допомогу або відмовляють у її призначенні, про що надають відповідне повідомлення уповноваженому представнику сім'ї.

Відповідач не вчинив жодних дій для виконання вищевказаних вимог протягом 10 днів після подання уповноваженим представником сім'ї ОСОБА_1 заяви та документів, зазначених у пункті 5 Порядку, а також не надав до суду доказів вчинення ним таких дій, у зв’язку із чим суд, керуючись вимогами справедливості та законності судового рішення, доходить висновку про незаконність дій Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради щодо вилучення у ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, довідки від 30.10.2014 року № 7246 про взяття на облік як особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або зони проведення антитерористичної операції, а також про незаконність бездіяльності відповідача щодо не призначення щомісячної адресної допомоги ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, як особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Також, з огляду на викладене, суд вважає необхідним зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради повернути ОСОБА_1 вилучену у неї довідку Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради від 30.10.2014 року № 7246 про взяття на облік як особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або зони проведення антитерористичної операції, або видати ОСОБА_1 дублікат такої довідки, а також зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради призначити ОСОБА_1 з 30 жовтня 2014 року щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України вважає необхідним присудити з Державного бюджету України на користь позивача ОСОБА_1 суму сплаченого нею судового збору в розмірі 73 грн. 08 коп.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 8, 11, 17, 86, 94, 158-163, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради про визнання дій та бездіяльності незаконними, зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити.

Визнати незаконними дії Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради щодо вилучення у ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, довідки від 30.10.2014 року № 7246 про взяття на облік як особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або зони проведення антитерористичної операції.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради повернути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, вилучену у неї довідку Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради від 30.10.2014 року № 7246 про взяття на облік як особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або зони проведення антитерористичної операції, або видати ОСОБА_1 дублікат такої довідки.

Визнати незаконною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради щодо не призначення з жовтня 2014 року та до теперішнього часу щомісячної адресної допомоги ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, як особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 30 жовтня 2014 року щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Стягнути на користь ОСОБА_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, паспорт серії ЕН 849863, виданий 02.12.2011 року Золотівським ВМ Первомайського МВ УМВС України в Луганській області, з Державного бюджету України суму сплаченого судового збору в розмірі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня отримання копії постанови шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Сєвєродонецький міський суд Луганської області разом із одночасним надісланням копії апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Д.Б. Баронін




  • Номер:
  • Опис: визнання дій та бездіяльності незаконними, зобов’язання вчинити певні дії,
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 428/3084/15-а
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Баронін Д.Б.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.07.2015
  • Дата етапу: 11.02.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація