Судове рішення #41915
АС-19/45-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_________________________________________________________________________


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


 "13" червня 2006 р.  09-30              Справа № АС-19/45-06

вх. № 4945/2-19


Суддя господарського суду Харківської області Міньковський С.В.

за участю секретаря судового засідання Ільчинська В.А.

представників сторін

Позивача: Сторчаєва С.М., дор. № 06-135/1098 від 17.05.06р.

Відповідача: не  з’явився.

по справі за позовом  Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів м.Х-в   

до  КП "Комунарське ВУ Житлово-комунального господарства", с. Комунар  

про стягнення 2140,00грн.  


ВСТАНОВИВ:


Позивач - Харківське обласне відділення Фонду України соціального захисту інвалідів, м. Харків, як суб’єкт владних повноважень, звернувся до господарського суду з позовом про стягнення з відповідача  Комунального підприємства „Комунарське виробниче управління житлово-комунального господарства”, с. Комунар, Харківська обл. 2140 грн. за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідач зобов’язаний був створити в 2005р. 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів, але фактично  середньооблікова численність   осіб-інвалідів на підприємстві становила 0, тобто відповідачем не виконаний норматив 1 робоче місце для інвалідів. У зв’язку з  чим відповідач повинен сплатити позивачеві  суму штрафних санкцій в розмірі 2140 грн. за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів.

       Відповідач  у судове засідання 16.05.06.р. та 13.06.06 р.  не з’явився, відзив на заяву відповідача не надав, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, про що свідчать поштове повідомлення № 1473933 про вручення поштового відправлення (судової повістки), отримане відповідачем. Згідно ч. 1 ст. 128 КАС встановлено, що суд має право відкласти розгляд справи в разі неприбуття у судове засідання сторони, тільки в разі, якщо немає відомостей про вручення стороні повістки. Відповідач  отримав 2 повістки. В зв’язку з чим, суд вважає, що є достатні підстави розглянути позов по суті без обов’язкової присутності відповідача.

       Позивач надав суду довідку з головного управління статистики у Харківський області № 5121/12-06 від 11.05.06.р. про знаходження в ЄДРПУ відповідача.

      Розглянувши матеріалами позову, заслухавши представника позивача, суд  встановив, що Фонд України соціального захисту інвалідів діє відповідно затверджених на підставі ст. 10 та ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, (далі Закон), Порядку сплати підприємствами (об’єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використанню цих коштів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1767 від 28 грудня 2001р. та  Положення Про Фонд  соціального захисту інвалідів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України  № 1434 від 26.09.1992 р.

      Статтею  19 Закону  України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, встановлено, що  для   підприємств   (об'єднань),   установ і  організацій  незалежно  від  форми  власності і   господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування  інвалідів  у  розмірі  чотирьох  відсотків  від середньооблікової численності штатних працівників облікового складу за рік ,  а   якщо  працює  від  8 до 25 чоловік -  у  кількості одного робочого місця.  

Відповідно ст.18 Закону і  Положення „Про робоче місце інваліда і про порядок  працевлаштування інвалідів„ затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1995 р. № 314 „Про організацію робочих місць та працевлаштування інвалідів” працевлаштування інвалідів здійснюється державною службою зайнятості,  органами  Мінсоцзахисту,  місцевими  Радами  народних депутатів,  громадськими  організаціями  інвалідів  з  урахуванням побажань, стану здоров'я інвалідів, їхніх здібностей і професійних навичок відповідно до висновків МСЕК. Згідно п.5 цього Положення підприємство інформують центри  зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення про створення (пристосування) робочих міст для працевлаштування інвалідів. П.10 Положення передбачено, що працевлаштування інвалідів здійснюється державною службою зайнятості, органами Мінсоцзахисту, місцевими  Радами народних депутатів, громадськими організаціями інвалідів з урахуванням побажань, стану здоров’я інвалідів, їхніх здібностей і професійних навичок відповідно до висновків МСЕК.

      Згідно звіту відповідача за 2005 р. про зайнятість та працевлаштування інвалідів кількість робочих місць, враховуючи припис ст.19 Закону (... а якщо працює  від  8 до 25 чоловік -  у  кількості одного робочого місця), які необхідно було створити для працевлаштування інвалідів, становило  1 місце.   Фактично протягом дванадцяти місяців 2005 р.  відповідачем не було створено робочого місця для інваліда і  не  працевлаштоване жодного інваліда. Враховуючи чисельність працівників згідно наведеного звіту ( форма 10 ПІ) відповідача - 10 осіб, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів для відповідача у 2005 р. складає 1робоче місце. Відповідач в графі рядка 03 звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів ( форма 10 ПІ) значиться прочерк. Тобто відповідач в порушення норм закону потребу в інвалідах не заявляв.

Суд зазначає, що згідно наведеної норми, суми яки просить стягнути позивач є штрафними санкціями. По своїй правовій природі штрафні санкції застосовуються за порушення законодавства діями чи бездіяльністю. Тобто за неналежне виконання обов'язку покладеного законом.

Згідно ст. 18 наведеного закону працевлаштування інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органами місцевого самоврядування,   громадськими організаціями інвалідів.

       Відсутність прибутку у відповідача не звільняє його від здійснення відрахувань (сплати штрафних санкцій) до Харківського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів, м. Харків. Як вбачається з матеріалів справи відповідач не створював вакансій для працевлаштування інвалідів, хоча положення Закону його зобов’язує при чисельності працівників у кількості 10 осіб створити  одне  робоче місце для інваліда на підприємстві.

      Суд зазначає, що відповідач не звертався до компетентних органів з проханням про працевлаштування інвалідів у 2005 р. - в матеріалах справи відсутні (не надані відповідачем) звіти про наявність вільних робочих місць(вакантних посад) та потребу в працівниках, який відповідач би здавав в 2005 р. Обов'язок інформування компетентних органів про можливість в працевлаштуванні інвалідів випливає з Закону України „Про основи соціального захисту інвалідів  в Україні",  ст.  20 Закону України „Про зайнятість” , Постанови  Кабінету Міністрів України № 314 від 03травня 1995 р. із змінами та доповненнями,  Інструкції щодо заповнення державної  форми звітності N 3-ПН „Звіт про наявність вакансій ”, затвердженої  Наказом  Державного  комітету  статистики України від 19.12.2005р.  №420.

Виходячи  з запиту позивача та відповіді Харківського районного центру зайнятості (від 05.04.06.р. № 229) у 2005 р. відповідач до останнього часу  не звертався для працевлаштування інвалідів.

Враховуючи наведене, відповідач не виконав обов'язку щодо інформування компетентних органів про наявність можливості працевлаштувати інвалідів.

        Факт того, що відповідач у 2005 р. не інформував компетентні органи про можливість працевлаштування інвалідів унеможливлює виконання компетентними органами вимог ст. 18 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.

Таким чином відповідач не виконав встановлений законом норматив створення робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Враховуючи вищенаведене позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями   18, 19, 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", ст.ст. 4 , 8, 86, 94,128, 160- 163 263 перехідними та прикінцевими положеннями Кодексу адміністративного судочинства України , суд


ПОСТАНОВИВ:


Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства „Комунарське виробниче управління житлово-комунального господарства”, с. Комунар, Харківська обл. (Харківська область, Харківський район, с. Комунар, вул. Миру,1, р/р 26002016300000  в Першій філії АКРБ „Регіон-Банк”, м. Харків МФО 351975, код ЄДРПОУ 32583459) на користь Харківського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів (поштова адреса: м. Харків, Держпром, 1-й під’їзд, 1-й поверх, кімната 16, р/р 31214221800003 відділення Держказначейства у Дзержинському районі, МФО 851011 в управлінні Держказначейства в Харківській області код ЄДРПОУ 24134567) 2140 грн. штрафних санкцій.

 На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга може бути  подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано  заяву  про  апеляційне  оскарження,  але апеляційна  скарга  не  була  подана  у  строк,  встановлений  цим Кодексом,  постанова  суду набирає законної сили після закінчення цього строку.


Суддя                                                                                            Міньковський С.В.

 Повний текст постанови виготовлений  15.06. 2006 р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація