Судове рішення #41893081

Справа № 306/2787/14-ц


У Х В А Л А

Іменем України



21 квітня 2015 року м. Ужгород

Апеляційний суд Закарпатської області в складі:

Головуючого - судді Фазикош Г. В.

суддів - Власова С. О., Бисаги Т. Ю.

з участю секретаря - Чучки Н. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Свалявського районного суду від 7 листопада 2014 року про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_1 про визнання договору купівлі-продажу квартири удаваним правочином в частині покупця, -

В С Т А Н О В И В :

Ухвалою Свалявського районного суду від 7 листопада 2014 року вжито заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на квартиру по АДРЕСА_1.

В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування цієї ухвали, посилаючись на те, що вона постановлена з порушенням норм процесуального права.

Дослідивши зібрані у справі матеріали, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з таких підстав.

Згідно ч. 1 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити передбачені цим Кодексом заходи забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду (ч. 3 ст. 151 ЦПК України).

У відповідності до ч. 3 ст. 152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" від 22 грудня 2006 року № 9 розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Відповідно до статті 210 ЦПК України ухвала суду за змістом та структурою має відповідати певним вимогам. Зокрема, вона має бути належно вмотивована.

Цих вимог суд першої інстанції не дотримав. Зокрема, постановляючи ухвалу про забезпечення позову місцевий суд не мотивував її, не вказав про наявність спору між сторонами, про загрозу невиконання можливого рішення суду, а також про відповідність виду забезпечення позову позовним вимогам.

Вказані обставини є підставою для скасування ухвали суду першої інстанції та передачі справи на новий розгляд для повторного вирішення питання про забезпечення позову.

Керуючись статтею 307, 312-315, 317, 319 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Ухвалу Свалявського районного суду від 7 листопада 2014 року - скасувати, передавши вирішення питання про забезпечення позову на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції.




Головуючий ____________

Судді ____________

____________


  • Номер: 22-ц/777/2030/16
  • Опис: про визнання договору купівлі-продажу удаваним та визнання права власності на спільно набуте майно
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 306/2787/14-ц
  • Суд: Апеляційний суд Закарпатської області
  • Суддя: Фазикош Г.В.
  • Результати справи: залишено без розгляду; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.06.2016
  • Дата етапу: 31.08.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація